На Прикарпатті функціонують три геріатричні заклади, працівники яких опікуються долями майже 500 осіб.
Серед них – одинокі люди, а також ті, хто має певну групу інвалідності. Для цих людей подібні соціальні установи часто стають чи не єдиним варіантом вирішення їх життєвих проблем, пише прес-служба ОДА.
«Тут забезпечують санітарно-гігієнічні норми проживання, є повноцінне раціональне харчування, супровід медичного персоналу, організація дозвілля, - зазначає директор департаменту соціальної політики облдержадміністрації Ярослав Лаган. – Впроваджуються різні напрямки реабілітації».
Підопічні, зокрема, Івано-Франківського геріатричного пансіонату мають можливості для санаторно-курортного оздоровлення. На базі закладу надаються медичні послуги терапевта і стоматолога. Ті, для кого пансіонат вже давно став домівкою, беруть участь у спортивних, творчих заходах, є активними у громадському житті міста і навіть виїжджають на гастролі.
«Наші підопічні живуть дуже насиченим життям, - розповіла директор геріатричного пансіонату Лоріна Дерев᾽янко. - У нас постійно відбуваються концерти, зустрічі з творчими людьми. У закладі створений ансамбль «Мрія», його учасники – 30 молодих інвалідів».
За словами директора, геріатричний пансіонат має добру співпрацю з муніципальними мистецькими колективами, учасники яких часто приїздять у заклад зі своїми концертними програмами, залучаючи до її створення й мешканців пансіонату. Підготували концерт і цього разу. Він був присвячений міжнародному Дню людей похилого віку.