На Прикарпатті ікони сільського храму зцілюють від раку (фото)

 

У селі Старі Богородчани, поблизу Івано-Франківська, через молитви біля мощей святого цілителя Пателеймона, великомучениці Варвари та святого Іова Почаївського, чимало людей зцілилися... від онконедуг.

 

У невеличкій церковці УПЦ КП у неділю збирається по...кілька сотень вірян. Отець Анатолій Холівчук служить тут вже три роки. «У нас, на жаль, дуже багато хворих, — розповідає священик. — Дізнався про це через те, що багато просять відслужити Літургії за здоров’я і вказують, що їхні близькі та рідні страждають від раку. Потерпають люди і від душевного неспокою. Стреси, відсутність роботи, рідні на заробітках за кордоном — усе це стає причиною великих хвилювань».

 

Як інформують Вікна, разом з парафіянами отець Анатолій вирішив, що варто би до храму придбати мощі святих. Довго думали, частинки нетлінного тіла яких святих привезти. Зупинилися на Пантелеймоні Цілителі, Великомучениці Варварі та Іові Почаївському. Привезли їх з Києва, Дніпропетровська та Почаївської Лаври. Ще до появи мощей саме цим святим парафіяни старобогородчанського храму наймали найбільше акафістів за здоров’я.

 

Знаходяться мощі в іконах, на яких зображені святі та великомучениця. У правому нижньому кутку образу — невеличкі кружечки, в них і є мощі. «Я дуже шаную цілителя Пантелеймона, адже він був лікарем ще за життя, а тепер молитви до нього допомагають людям, — радісно розповідає паламар храму Роман Савчин, який також позбувся у церкві проблем зі слухом. — А мощі Варвари кілька років тому возили  по багатьох храмах України. Багато людей їздили до столиці, у Володимирський собор, а тепер маємо святиню у своєму селі. Щодо Іова Почаївського, то він — уродженець Прикарпаття, походить з міста Тисмениця. Сам же дякую Богові, що міг не лише позбутися своєї недуги, але й служу тепер у церкві».

 

Найбільше людей збираються у церкві Старих Богородчан у свята, але й наприкінці кожного тижня людей тут не бракує. Адже щонеділі, о третій годині дня, служиться акафіст до когось із трьох святих, чиї мощі є в церкві. Також люди самі читають акафісти, вже навіть без священика. До села їдуть з інших районів та областей. Звідкіля людина, священик ніколи не питає. «Якщо хтось прийшов помолитися та поклонитися мощам, побувати у нашому храмі, якщо у когось є проблема, — то про себе люди не дуже охоче розповідають, адже в них — горе, — продовжує священик. — А іноді люди самі навіть не приїжджають, а залишають біля ікон з мощами одяг недужих».

 

Чи варто і можна так робити, ніхто судити не береться, адже виліковує  не те, що одежа є під іконами, а велика віра і щира молитва. Саме так оздоровилася новонароджена дитина, батьки якої поклали під ікону з мощами Пантелеймона шапочку. Молитися за хворих можна і просто своїми словами. Адже головне це віра та бажання змінити своє, насамперед, духовне життя, і тоді прийде й тілесне зцілення. Ті віряни, які зцілилися від онконедуг, щонеділі та щосвята сповідалися, причащалися та багато молилися.

 

Окрім мощей, у селі є ще одна чудотворна ікона. Неподалік храму, за селом, у  капличці, що на полі біля Старих Богородчан, образ замироточив. Тут під час війни було розстріляно двох солдат, і люди поставили на їхню пам’ять капличку. Щоправда ікона мироточила недовго, тому особливого дива із цього не робили.

 

На Прикарпатті ікони сільського храму зцілюють від онконедуг

На Прикарпатті ікони сільського храму зцілюють від онконедуг

На Прикарпатті ікони сільського храму зцілюють від онконедуг

На Прикарпатті ікони сільського храму зцілюють від онконедуг


03.10.2012 2192 0
Коментарі (0)

30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

1020
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

2614 1
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

2191
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

3044
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

2651
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

2367 1

Перша з історій занепаду про народ, що вирішив замінити філософію піснею. Найбільше тому народу подобалися пісні про поразки. Народ слухав їх і плакав.

495

Християнство називають релігією любові, і здається ми знаємо все про цю релігію, але все-таки є моменти, які  незрозумілі  та потребують глибшого осмислення.

499

Реабілітація захисників стала одним із головних завдань суспільства, і ми прагнемо робити все можливе, щоб забезпечити їм гідний шлях до відновлення.

994

За день до інавгурації новообраного президента США, тоді ще чинний президент Джо Байден був прийнятий в Майстри-масони Великої Ложі американського штату Південна Кароліна.

2213
27.01.2025

У холодну пору року нам хочеться не лише тепла, а й особливого затишку, який можна створити навіть за допомогою звичних продуктів.  

694
22.01.2025

Так, на споживчому ринку Івано-Франківщини харчові продукти та безалкогольні напої підвищилися на 1,9%. Суттєво [на 6,2%] подорожчала соняшникова олія.  

1962
18.01.2025

Зима — це час, коли наш організм потребує особливої підтримки, адже холодна погода, короткі дні та обмежений доступ до свіжих фруктів і овочів можуть знижувати наш імунітет.  

2057
04.02.2025

Відносна ж більшість (41%) тих, хто відвідує релігійні служби, відвідують їх лише на релігійні свята.   

235
30.01.2025

Тридцятого січня християни відзначають свято Трьох Святих.  

845
26.01.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

5545
22.01.2025

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

7408
29.01.2025

У Городенківському Палаці культури вдруге відбулося свято хореографічного мистецтва, присвячене дню народженню народного артиста України Івана Курилюка.  

1422
31.01.2025

Верховна рада у грудні 2024 року прийняла за основу законопроєкт про запровадження інституту множинного громадянства в Україні. На розгляд цей законопроєкт виніс Президент Володимир Зеленський.  

700
28.01.2025

На думку президента, Україні не треба було віддавати ядерну зброю, але якщо вже країну змусили це зробити, то треба було обмінювати [ядерну зброю] на реальні гарантії безпеки, зокрема на членство в НАТО.  

1075 2
24.01.2025

Голова Івано-Франківська Руслан Марцінків прокоментував корупційні скандали щодо керівника управління транспорту і керівника міської ритуальної служби.  

1577 1
21.01.2025

У свій перший день підписав близько сто указів з найрізноманітніших питань — від імміграції чи клімату до помилування.

1437