На Прикарпатті хочуть створити Надвірнянський госпітальний округ

 

 

Нещодавно відбулось засідання чергової 9 сесії міської ради. Міський голова Зіновій Андрійович доповів з питання щодо створення  госпітального округу з центром в м.Надвірна.

 

На сьогодні в рамках перспективного плану адміністративно-територіального розподілу громад Івано-Франківської області активно проходить обговорення формування центрів госпітальних округів, пише НП.

 

Враховуючи те, що місто Надвірна має всю наявну матеріальну базу та можливості стати центром госпітального округу, який об’єднуватиме території теперішніх Надвірнянського, частини Верховинського, Косівського та Богородчанського районів, а також Яремчанської міської ради, заслухавши інформацію міського голови, на сесії міської ради депутатами одноголосно підтримане звернення до Прем’єр-міністра України Гройсмана В.Б., Віце-прем’єр-міністра України – Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Зубка Г.Г., в.о. міністра охорони здоров’я України Супрун У. щодо створення госпітального округу з центром в м.Надвірна.

 

Відповідно прийнято рішення від 20.09.2016 року № 365-9/2016 «Про підтримку звернення Надвірнянської міської ради щодо створення госпітального округу з центром в м.Надвірна».

 

Наводимо текст звернення :


"13.09.2016 року в Надвірнянській районній державній адміністрації відбулася розширена нарада за участю голови  райдержадміністрації О.Кеніза,  народного депутата України Ю.Дерев’янка, голови районної ради І.Гурмака, Надвірнянського міського голови, голів депутатських фракцій районної та міської рад, керівників громадських організацій району, засобів масової інформації району.


На нараді було розглянуто звернення громадської ради при райдержадміністрації до народного депутата  України Ю.Дерев’янка, голів райдержадміністрації О.Кеніза, районної ради І.Гурмака, директора центру офісу реформ в Івано-Франківській області Р.Панасюка щодо перспективного плану адміністративно-територіального розподілу громад Івано-Франківської області та про формування центрів госпітальних округів у Івано-Франківській області.


Питання, які розглянуто на нараді є життєво важливими для Надвірнянського району, одного з найбільших в області  гірських районів, який має свою специфіку щодо розташування населених пунктів. Станом на сьогодні Надвірнянський район є промисловим і туристичним центром, який має хороше транспортне сполучення з Верховинським, Богородчанським районами та  територіями Яремчанської міської ради.  Необхідно також зазначити, що в районному центрі (м. Надвірна)  уже працюють територіальні підрозділи органів виконавчої влади, такі як Міжрайонний відділ Управління Служби Безпеки України, об’єднана Державна податкова інспекція, об’єднане управління Пенсійного фонду України, відділ поліції, місцева Прокуратура, які обслуговують територію Надвірнянського, Богородчанського, частково Косівського та Верховинського  районів, Яремчанської міської ради. Крім того, необхідно врахувати, що на території району 32 населених пункти з 47-ми є гірськими, які знаходяться на великій відстані від Івано-Франківська, що створює додаткові незручності для їх мешканців у вирішенні життєво важливих проблем.


Враховуючи вищевикладене, вважаємо, що місто Надвірна після проведення адміністративно-територіальної реформи може стати центром району, який об’єднуватиме території теперішніх Надвірнянського, частини Верховинського та Богородчанського районів та Яремчанської міської ради.


Крім того, зараз проходить активне обговорення проекту постанови Кабінету Міністрів України щодо утворення госпітальних округів. Вважаємо, що місто Надвірна має всю наявну матеріальну базу та можливості стати центром госпітального округу, який об’єднуватиме території теперішніх Надвірнянського, частини Верховинського, Косівського та Богородчанського районів, а також Яремчанської міської ради.


Зокрема, Надвірнянська центральна районна лікарня,  як базова лікувальна установа,  в даний час представлена стаціонарними та амбулаторно-поліклінічними закладами. У 2015 році в ЦРЛ проведено 1799 операцій. В Надвірнянському пологовому будинку прийнято 741 пологи. В грудні 2015 року введено в експлуатацію 2 операційні в пологовому будинку, в якому всі палати облаштовані для сумісного перебування матері та дитини.


На базі центральної районної лікарні утворено Центр нефрології та діалізу, в якому обслуговуються 25 хворих з хронічною патологією нирок (ниркова недостатність) з Надвірнянського району та Яремчанської міської ради.


В складі Ланчинської міської лікарні функціонує відділення паліативної допомоги (ХОСПІС) на 10 ліжок, де надається допомога хворим у термінальних стадіях захворювання. ЦРЛ Надвірнянського району, яка розміщена на центральній трасі до гірськолижного курорту «Буковель», забезпечена кваліфікованими та оперуючими лікарями – травматологами, хірургами може бути базовою при наданні допомоги травмованим з політравмою. В ЦРЛ цілодобово функціонує реанімаційне відділення на 6 місць, яке при потребі може бути розгорнуто до 10 з наявністю ізолятора. Беручи до уваги відсутність повноцінної реанімації на базі Яремчанської міської лікарні, великої кількості відпочиваючих, ЦРЛ Надвірнянського району може надавати належну ургентну та невідкладну допомогу. Враховуючи наявність комп’ютерного томографа на території ЦРЛ, на базі неврологічного відділення ЦРЛ можна формувати палати судинної неврології та палати інтенсивної терапії. В одному відділенні можна поєднати кардіологічний, ендокринологічний та гастроентерологічний профілі, тим самим оптимізувати терапевтичне відділення ЦРЛ. Надвірнянський пологовий будинок можна планувати як перинатальний центр вторинного рівня, надаючи допомогу жіночому населенню з території Ворохти, Яремча та, відповідно, Надвірнянського району.


Враховуючи вищевикладене, просимо Вас посприяти в утворенні в Івано-Франківській області Надвірнянського госпітального округу".


02.10.2016 604 0
Коментарі (0)

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

439
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2984
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21138
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2007
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1522 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2395

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

72

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

753

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2175

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

854
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

184
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

483
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1021
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

182
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

801
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

767
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

700
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8244
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

909 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

900
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2201 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

843