На Прикарпатті грузин зробив футбольні булави для Януковича та Платіні

Грузинський митець Рагулі Власідзе, який об’єднав довкола свого творчого проекту майстрів з Івано-Франківщини, продовжує виробництво булав для VIP-гостей Євро-2012, - повідомляє «Інформаційний центр «Україна-2012».

 

«Футбольна булава – не зброя, а прихована сила, яка потрібна і українській збірній, і всій країні для підготовки до турніру. Вона завжди дає енергію, натхнення перемагати», – пояснив ініціатор проекту.

 

Рагулі Власідзе каже, що якраз закінчив працювати над президентською булавою. Символ сили і влади для Віктора Януковича уособлює козацький характер. Козак Мамай сидить під деревом життя на гарматі, обороняючи минуле і майбутнє. Тут є ще чимало українських символів: духовні цінності народу – церкви, буйне жито, на дереві життя співає соловей, над козаком – гаряче сонце, яке освітлює Україну. А в верхній частині – орнаменти з саркофагу Ярослава Мудрого – з хрестами та меандрами.

 

Нещодавно також були створені булави для Мішеля Платіні та Олега Блохіна, Бориса Колеснікова та Андрія Шевченка. Булава для капітана української збірної Андрія Шевченка – в гуцульському стилі. А для нового тренера національної збірної Олега Блохіна м’яч наконечник матиме символічно 12 шипів – адже на полі фактично команда дванадцятьох, 11 футболістів плюс тренер.

 

Цікаво виглядає булава для українських будівельників, які розбудовують країну до Євро – її автор хоче вручити Віце-прем’єр-міністру України – Міністру інфраструктури Борису Колеснікову. Відкрита модерна арена, збудована на старому фундаменті – символ єднання історії українського футболу і нашого майбутнього, яке митець бачить в перемогах на міжнародних аренах.

 

На стадіоні встановлені три крісла під прапорами України, Польщі та УЄФА. Для Мішеля Платіні грузинський митець «подарував» багато символів з української міфології. Тут кожен шип відповідає іншому символу – сонце, хрест, хліб та інше. На руків’ї булави зображений характерник з усіма атрибутами, що лише підкріплюють силу українського духу.

 

До кожної булави місцева народна майстриня Оксана Бакота готує вишиваний рушничок із зображенням футбольного поля, обробленого національним орнаментом. За концепцією Рагулі Власідзе до Євро має бути 22 булави – разом дві команди 11 футболістів. Наразі готові 18. Серед них, крім згаданих, є навіть для Ліни Костенко та Альбіни Дерюгіної, які на переконання автора, є носіями вічних українських цінностей.

 

«Сьогодні в роботі булава для Мірчі Луческу за його внесок в нову психологію українського футболу. Через його планетарне мислення я зробив булаву, схожу на планету Марс. На руків’ї – символ «Шахтаря». Які б сьогодні результати не давала команда «Шахтар», цей тренер змусив по новому мислити наших футболістів і наших вболівальників», – зазначає Рагулі Власідзе.


06.05.2011 2442 0
Коментарі (0)

05.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

602
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

1233
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

2911 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

2375
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

3236
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

2823

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

124

Перша з історій занепаду про народ, що вирішив замінити філософію піснею. Найбільше тому народу подобалися пісні про поразки. Народ слухав їх і плакав.

631

Християнство називають релігією любові, і здається, ми знаємо все про цю релігію, але все-таки є моменти, які  незрозумілі  та потребують глибшого осмислення.

645

Реабілітація захисників стала одним із головних завдань суспільства, і ми прагнемо робити все можливе, щоб забезпечити їм гідний шлях до відновлення.

1202
06.02.2025

У наші дні вуглеводи є "ворогом", а деякі "експерти" пропагують продукти з високим вмістом жирів. Якщо у вас високий кров'яний тиск, то не обов'язково жертвувати вуглеводами.  

3077
01.02.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

20590
27.01.2025

У холодну пору року нам хочеться не лише тепла, а й особливого затишку, який можна створити навіть за допомогою звичних продуктів.  

814
04.02.2025

Відносна ж більшість (41%) тих, хто відвідує релігійні служби, відвідують їх лише на релігійні свята.   

390
30.01.2025

Тридцятого січня християни відзначають свято Трьох Святих.  

977
26.01.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

5675
22.01.2025

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

7544
03.02.2025

Колективи Івано-Франківського театру драми та комедії та Івано-Франківський драмтеатр підтримали протест у "Молодому театрі".  

1133
05.02.2025

Україна готова до закінчення гарячої стадії війни з росією, втім без правових компромісів щодо окупованих територій.  

500 1
31.01.2025

Верховна рада у грудні 2024 року прийняла за основу законопроєкт про запровадження інституту множинного громадянства в Україні. На розгляд цей законопроєкт виніс Президент Володимир Зеленський.  

854
28.01.2025

На думку президента, Україні не треба було віддавати ядерну зброю, але якщо вже країну змусили це зробити, то треба було обмінювати [ядерну зброю] на реальні гарантії безпеки, зокрема на членство в НАТО.  

1203 2
24.01.2025

Голова Івано-Франківська Руслан Марцінків прокоментував корупційні скандали щодо керівника управління транспорту і керівника міської ритуальної служби.  

1728 1