З нагоди відзначення Всесвітнього дня дій за гідну працю 7 жовтня 2013 року проведено засідання круглого столу на тему: «Роль соціальних партнерів у подоланні соціальної несправедливості та становленні гідної праці в Україні».
Головними завданнями соціальних партнерів є створення і збереження нових робочих місць, підвищення мінімальної заробітної плати до фактичного прожиткового мінімуму, встановлення розміру базового тарифного розряду ЄТС на законодавчо гарантованому рівні, погашення заборгованості з виплати заробітної плати працівникам підприємств та організацій усіх форм власності, захист життя і здоров`я працівників на робочому місці. «Важливим стимулом для розвитку економіки є повернення престижності праці, збереження трудових династій, матеріального і морального заохочення людини праці», – наголосила заступник директора департаменту соціальної політики облдержадміністрації Ярослава Ульванська?
Учасники круглого столу проаналізували виконання в області основних положень Програми співпраці у сфері гідної праці між МОП і Україною на 2012-2015 рр., а також обговорили ключові проблеми забезпечення гідної праці в Україні, інформує прес-служба ОДА.
Втілення принципів гідної праці в Україні можливе на основі:
- вільного вибору форми зайнятості, стабільності і добровільності зайнятості;
- реальної можливості знайти роботу та реалізувати економічну активність для всіх бажаючих працездатних осіб на ринку праці, включаючи забезпечення молодих спеціалістів та фахівців першим робочим місцем;
- продуктивної роботи, що дає змогу отримувати прийнятний заробіток для гідного утримання себе і своєї родини;
- можливості розвитку професійних навичок;
- безпечності умов праці та охорони праці;
- належного соціального захисту;
- створення ефективних податкових стимулів для працюючих громадян.
На Прикарпатті відповідні служби працюють над реалізацією поставлених завдань та над виконанням відповідних програм.