54-річний Володимир Данько із села Кадобна, що на Івано-Франківщині, лікує нежить підпаленим часником.
Поставний поважний чоловік - директор місцевої школи, добрий батько та люблячий дідусь. Він чудово розуміє діток, знає їхні проблеми та хвороби. І ще знає як з ними боротися без таблеток.
"Ота «хімія» часто буває непотрібною, — каже Володимир Данько. — Хоча, коли вже без таблетки, сиропу чи навіть уколів не обійтися, то треба їх приймати. Але з досвіду знаю, що дбайливі батьки та матусі лише дитя носиком шморгне, уже з три таблетки поспішають дати. А це для малят і школяриків не завжди помічне", пишуть Вікна.
Про часник та його цілющі властивості у селах знають із дитинства. Лікували рослиною із терпким запахом і пана Володимира.
"Колись лише холоди настануть, то ми і часник їли, і гострі страви, аби не захворіти,—з усмішкою згадує своє дитинство керівник школи. — А коли таки простуджувалися, то і ноги часником натирали, згодом у гарячій воді з гірчицею їх парили. Але зараз сучасних дітей примусити це робити—та нізащо. Протестуватимуть, ще й як! Але я ось своїм дітям і онучкам-сонечкам пропоную простий спосіб лікування нежить".
"Усе доволі просто. Слід взяти часник, почистити, розібрати на зубочки, які обрізати з обох боків, вийняти із них основу, своєрідний стержень. Він має чи не найрізкіший запах, — розповідає про народний метод лікування чоловік. — Згодом взяти чистий біли папір, скрутити в трубочку, натягнути на отой часниковий стержень, який попередньо… підпалити. І ось тим треба подихати. Корисні речовині потрапляючи до носа, майже миттєво лікуватимуть нежить. Робити це найкраще увечері, але треба добре знати, чи в дитини немає алергії на часник, бо можна накоїти лиха. Адже тепер, як не прикро, в багатьох дітей є алергія на звичайнісінькі овочі та фрукти".
Радить Володимир Степанович запастися для боротьби з нежитем і часниковою олійкою. Для цього слід взяти дві головки часнику, почистити їх, дрібно нарізати ножем, а згодом розтовкти у ступці. Усе це вкинути у 250- грамову склянку та налити півсклянки оливкової олії. Усе ретельно перемішати та поставити на сонце. Потримати її так 10 днів, при цьому щодня струшувати. Згодом процідити та додати краплю гліцерину, який можна купити в аптеці. Цю олійку вливають у темну пляшечку, добре закупорити — та в холодильник.
"І як лише почнете шморгати носом, то цю олійку треба підігріти до 30-35 градусів та закапувати в ніс", радить педагог.
А вже коли є гайморит, то і тут часник допоможе. Щоправда не лише часник. Для лікування треба взяти часникову воду, липовий мед і сік алое, перемішати та закапувати по 5 разів на день по 4-5 капель в кожну ніздрю.
Часникову воду чоловік робить так: бере 5 зубчиків часнику, заливає у літровій скляній банці теплої води та закриває кришкою. Це слід залишити на 4 години. Згодом процідити — і маємо часникову воду.