На Прикарпатті директор сільської школи лікує без пігулок

 

Директор сільської школи на Калущині лікує без пігулок

 

54-річний Володимир Данько із села Кадобна, що на Івано-Франківщині, лікує нежить підпаленим часником.

 

Поставний поважний чоловік - директор місцевої школи, добрий батько та люблячий дідусь. Він чудово розуміє діток, знає їхні проблеми та хвороби. І ще знає як з ними боротися без таблеток.

 

"Ота «хімія» часто буває непотрібною, — каже Володимир Данько. — Хоча, коли вже без таблетки, сиропу чи навіть уколів не обійтися, то треба їх приймати. Але з досвіду знаю, що дбайливі батьки та матусі лише дитя носиком шморгне, уже з три таблетки поспішають дати. А це для малят і школяриків не завжди помічне", пишуть Вікна.

 

Про часник та його цілющі властивості у селах знають із дитинства. Лікували рослиною із терпким запахом і пана Володимира.

 

"Колись лише холоди настануть, то ми і часник їли, і гострі страви, аби не захворіти,—з усмішкою згадує своє дитинство керівник школи. — А коли таки простуджувалися, то і ноги часником натирали, згодом у гарячій воді з гірчицею їх парили. Але зараз сучасних дітей примусити це робити—та нізащо. Протестуватимуть, ще й як! Але я ось своїм дітям і онучкам-сонечкам пропоную простий спосіб лікування нежить".

 

"Усе доволі просто. Слід взяти часник, почистити, розібрати на зубочки, які обрізати з обох боків, вийняти із них основу, своєрідний стержень. Він має чи не найрізкіший запах, — розповідає про народний метод лікування чоловік. — Згодом взяти чистий біли папір, скрутити в трубочку, натягнути на отой часниковий стержень, який попередньо… підпалити. І ось тим треба подихати. Корисні речовині потрапляючи до носа, майже миттєво лікуватимуть нежить. Робити це найкраще увечері, але треба добре знати, чи в дитини немає алергії на часник, бо можна накоїти лиха. Адже тепер, як не прикро, в багатьох дітей є алергія на звичайнісінькі овочі та фрукти".

 

Радить Володимир Степанович запастися для боротьби з нежитем і часниковою олійкою. Для цього слід взяти дві головки часнику, почистити їх, дрібно нарізати ножем, а згодом розтовкти у ступці. Усе це вкинути у 250- грамову склянку та налити півсклянки оливкової олії. Усе ретельно перемішати та поставити на сонце. Потримати її так 10 днів, при цьому щодня струшувати. Згодом процідити та додати краплю гліцерину, який можна купити в аптеці. Цю олійку вливають у темну пляшечку, добре закупорити — та в холодильник.

 

"І як лише почнете шморгати носом, то цю олійку треба підігріти до 30-35 градусів та закапувати в ніс", радить педагог.

 

А вже коли є гайморит, то і тут часник допоможе. Щоправда не лише часник. Для лікування треба взяти часникову воду, липовий мед і сік алое, перемішати та закапувати по 5 разів на день по 4-5 капель в кожну ніздрю.

 

Часникову воду чоловік робить так: бере 5 зубчиків часнику, заливає у літровій скляній банці теплої води та закриває кришкою. Це слід залишити на 4 години. Згодом процідити — і маємо часникову воду.


17.10.2013 432 0
Коментарі (0)

09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

514
07.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

1878
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33304
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2205
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

2939
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

4967 9

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

313

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1079

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

688

Безсумнівно  Новий рік є абсолютно світським святом, але так було не завжди. В різноманітних культурах та народах Новий рік був міцно пов'язаний з релігією.

909
09.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

178
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

492
02.01.2025

Уряд розподілив між бюджетами громад субвенцію 2,83 млрд грн на харчування учнів початкових класів у 2025 році.  

570 1
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1033
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

887
04.01.2025

В Івано-Франківську п'ятого та шостого січня з нагоди Хрещення Господнього у храмах відбудуться святкові богослужіння та йорданське освячення води.  

981
01.01.2025

Такі відвідини однієї парафіяльної сім’ї перед спільним подячним молінням — це традиція, яка триває вже 12 років. 

751
04.01.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

30129 1
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

752
07.01.2025

У всіх регіонах України ситуація досить подібна і баланс довіри-недовіри — позитивний.  

3732
06.01.2025

Президент також наголосив на важливості того, аби Європа мала голос.

408
02.01.2025

Європейський Союз готовий до припинення транзиту російського газу через Україну з першого січня.  

449