На Прикарпатті ЦНАПи тепер оформлятимуть і землю

 

/data/blog/71495/121845b982a5c844c0ec30cadd92a64a.JPG

 

В Центрі надання адміністративних послуг Івано-Франківської міської ради сьогодні вже надають 100 видів послуг, а у Центрі надання адміністративних послуг Коломийської районної державної адміністрації поки що лише 12.
 
 
Відтепер перелік послуг кожного Центру з надання адміністративних послуг в Івано-Франківській області повинен розширитися щонайменше на 15 послуг із оформлення землі, що стало можливим завдяки тиску Реанімаційного Пакету Реформ на Кабінет Міністрів для прийняття відповідного розпор.
 

На сьогодні в кожному районі вже створено Центри надання адміністративних послуг (ЦНАП), головною метою яких є надання громадянам максимальної кількості адміністративних послуг в одному місці. Але робота у більшості ЦНАПів налагоджена лише формально.

 

«Ми проводимо регулярний моніторинг якості надання адміністративних послуг у всіх регіонах України. Серед головних проблем ЦНАПів на сьогодні – обмеженість переліку послуг, відсутність бланків та охорони, погані приміщення, неналежний графік роботи. Багато з цих недоліків стали наслідком ігнорування органами виконавчої влади діючого законодавства в сфері надання адміністративних послуг та супровідних документів»,– зазначає експерт з публічного права, голова правління Центру політико-правових реформ, експерт Реанімаційного Пакету Реформ Ігор Коліушко.

 

Саме РПР став ініціатором проведення реформи публічної адміністрації, одне з завдань якої – підвищення якості надання адміністративних послуг, реформування уряду, в тому числі міністерств і відомств, та реформування системи державної служби. Що ж стосується адміністративних послуг, то ще у травні минулого року Кабінет Міністрів України видав розпорядження про порядок делегування повноважень органів державної влади у Центри надання адміністративних послуг (ЦНАП). Ним передбачено, що найбільш потрібні громадянам послуги (оформлення паспортів, реєстрація землі, майна, бізнесу тощо) мають поетапно, починаючи з 1 вересня 2014 року, надаватися у ЦНАПах.

 

На сьогодні цей процес не завершено, суттєво затягується передача функцій від центральних органів виконавчої влади на місця з реєстрації речових прав, вирішення земельних питань, оформлення та видачі закордонних паспортів. Експерти переконані, що органи виконавчої влади не хочуть віддавати свої функції на місця, аби не втратити повноважень.

 

Вирішити цю та низку інших проблем ЦНАПів планується вже найближчим часом. У Коаліційній угоді зазначено, що до кінця першого півріччя 2015 року буде забезпечено ефективну роботу з надання адміністративних послуг на місцях.Загалом в Івано-Франківській області сьогодні діє 19 центрів надання  адміністративних послуг.  Один ЦНАП приблизно розрахований на більш ніж 72 тис. жителів регіону. Громадянам Коломийського району Івано-Франківської області в місцевих ЦНАПах пропонують скористатись лише 12 видами адміністративних послуг.Це при тому, що в Україні сьогодні нараховується близько 1500 адміністративних послуг (за даними Мінекономрозвитку), із них на місцевому рівні – близько 300. Проте акцент має робитися на найпопулярніших (базових) послугах, яких приблизно 100.

 

Завершення процесу децентралізації адміністративних послуг, спрощення процедур їх отримання та зменшення їх загальної кількості – основні заходи, які необхідно реалізувати в рамках реформи публічної адміністрації на місцях. На загальнодержавному рівні планується реформування міністерств, інших центральних органів виконавчої влади та безпосередньо уряду, а також системи державної служби.

 

За його словами, в рамках реформи публічної адміністрації важливі перетворення очікуються в організації роботи міністерств та системі державної служби. 

 

«У кожному без виключення міністерстві необхідно створити колегії, до складу яких зможуть увійти представники громадськості, а точніше  представники «споживачів» політики міністерства», - зазначив Ігор Коліушко. Експерт пояснив, що, наприклад, для Міністерства юстиції головними «споживачами» є судді, нотаріуси, адвокати, викладачі юридичних навчальних закладів, правозахисники та ін.

 

Такі нововведення зобов’язуватимуть органи виконавчої влади регулярно аналізувати проблеми в галузі, обговорювати їх із громадськістю і лише тоді готувати важливі стратегічні документи – концепції, стратегії, законопроекти тощо. Таким чином, в уряді буде забезпечено фахове представництво громадськості.

 

У рейтингу глобальної конкурентоспроможності, який щороку готує Всесвітній економічний форум (ВЕФ), Україна за показниками якості державних інституцій сьогодні посідає 130 позицію із 144 країн. Всього в Україні нараховується 335 тис. державних службовців та майже 98 тис. посадових осіб місцевого самоврядування. Таке співвідношення держслужбовців у центральних органах влади та органах місцевої влади не відповідає показникам провідних європейських країн. Як правило, кількість службовців в органах місцевого самоврядування європейських країн у кілька разів перевищує їхню кількість в органах державної виконавчої влади.

 

«Розроблені нами законопроекти не впливають прямо на кількість державних службовців, вони не регулюють чисельність. Але якщо їх приймуть, це означає, що буде змінено функціональне навантаження на апарати міністерств, треба буде обов'язково переглядати структуру та чисельність їхніх працівників. Частина чи більшість апаратів можуть бути скорочені за рахунок того, що значна частина функцій має бути передана в інші центральні та місцеві органи виконавчої влади чи місцевого самоврядування», – резюмував Ігор Коліушко.

 

Досвід багатьох європейських країн, у тому числі й Польщі, показує, що масштабні перетворення в сфері публічної служби відбуваються не за рік, тим паче не за місяць. Там реформи децентралізації і публічної служби впроваджувались у декілька етапів і сумарно тривали близько 10 років. Проте задля того, щоб мати ефективну публічну адміністрацію, можна погодитись на будь-які незручності перехідного періоду. Експерти переконані, що ця реформа в Україні, як і в інших країнах, значно підвищить якість і доступність публічних послуг, наблизить кожного громадянина до процесу управління та змусить органи державної влади працювати на потреби звичайних українців. 

 

Галицький кореспондент


10.03.2015 433 0
Коментарі (0)

13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

328
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13741 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1564
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

864
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6124
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1717

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

635

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1460

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1272

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1164
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

518
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

651
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1573
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

598
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

877
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5921
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13581
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

241
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

543
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

481
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

786 2