фото: portal.lviv.ua
Повітря на Івано-Франківщині стане чистішим. На енергоблоці № 5 ДТЕК Бурштинської ТЕС в рамках реконструкції енергоблоку замінюють старі електрофільтри на нові, виготовлені у Польщі. Внаслідок чого річні викиди на енергоблоці зменшаться у 29 разів. Вартість нових електрофільтрів становить 80,2 млн грн.
Також проведуть заміну димососів і газоходів. На енергоблоці реконструйовано схему живлення електрофільтру та запроваджено систему моніторингу вихідних газів, що контролює викиди димових газів в межах європейських норм.
Головний інженер ДТЕК Бурштинської ТЕС Василь Немченко розповів, що минулого року замінили електрофільтри на енергоблоці №7 і викиди зменшились до 50 мг/м3.
«Після завершення будуть зроблені випробування (на енергоблоці №5-ред.). Думаю, тут результати будуть не гірші, ніж на енергоблоці №7. Для нас екологічні питання є дуже важливими», - додав він.
За його словами, окрім покращення екологічних показників, важливим є також той факт, що після реконструкціїв енергосистемі з'являться додаткові можливості для розширення експорту електроенергії. «ДТЕК інвестує в модернізацію енергоекспортних потужностей, щоб відповідати світовим стандартам у сфері електроенергетики та забезпечувати надійні поставки електроенергії українським і зарубіжним споживачам», - зазначив Василь Немченко.
Начальник відділу експлуатації споруд та капітального будівництва ДТЕК Бурштинської ТЕС Віталій Леськів сказав, що після реконструкції енергоблоку №7 досягли європейського показника викидів. «Це ще раз доводить,що компанія ДТЕК виконує всі свої інвестиційні зобов’язання і багато коштів вкладає в охорону навколишнього середовища», - додав він.
За його словами, передбачено розробку двох систем золовідведення. «Це дасть змогу збільшити відбір сухої золи, якакористується попитом на ринку будівельних матеріалів в Європі», - пояснив Віталій Леськів.
Нагадаємо, на ДТЕК Бурштинській ТЕС завершують реконструкцію енергоблоку №5. Завдяки збільшенню потужності енергоблоку з 200 МВт до 208 МВт в енергосистемі з'являться додаткові можливості для розширення експорту електроенергії. Вартість робіт становить 605 млн грн, інформує zaxid.net.