У Івано-Франківську відбулася прес-конференція громадських діячів Прикарпаття на тему можливих варіантів покращення освітньої ситуації в Україні.
Виступали голова громадської організації «Територія Інтелекту» Святослав Никорович та заступник голови Дмитро Червінко.
Розуміючи всю складність і критичність проблем, що склалися і прогресували за останні 20 років, молоді лідери Прикарпаття пропонують свої варіанти розв’язку проблем.
Зокрема, було запропоновано скасувати, як таку, що немає ніякого навантаження, атестацію вчителів, а взамін ввести обов’язкове проходження ЗНО вчителями. Для початку, з метою економії державних коштів, можна провести ЗНО спільно зі школярами. Проте, прохідний бал для вчителя повинен складати відмінний бал для учня. Важливо також зробити результати тестування публічними.
Власне, таке нововведення, згідно із думкою виступаючих, зможе ліквідувати та унеможливити корупційну складову в атестації вчителя та дасть його рейтингову оцінку, на основі якої можна буде коригувати заробітну плату. До цього коефіцієнта пропонується додати результати здачі ЗНО його/її учнями, що дасть змогу відобразити якість роботи вчителя, а також важливим фактором є кількість дітей, які стали призерами різноманітних предметних олімпіад та науково-освітніх конкурсів.
Також журналістам було повідомлено про результати опитування, яке було зроблене у соціальній мережі «Вконтакте» на тему: «Чи підтримуєте Ви проведення зовнішнього незалежного оцінювання серед вчителів?». Аналізуючи результати опитування, було зазначено, що у ньому прийняло участь близько 1500 людей, що свідчить про зацікавлення цими ініціативами серед населення. Варто зазначити, що голосували люди з різних регіонів нашої держави і не тільки, а також, звичайно, різного віку. Отже, результати опитування «говорять самі за себе», а саме:
— близько 80%опитуваних відповіли, що це змінить якість освіти на краще;
— близько 8% не визначились;
— решта ж відповіли, що це нічого не змінить.
Цікаво, що особи старші за 18 років також позитивно віднеслися до запропонованих ініціатив, що свідчить про те, що вони не задоволені тією якістю освіти, яку їм надали або надають їхнім дітям.
Далі розповідалося про подібні ініціативи, які були проведені в Угорщині та в одному з міст Росії, які мають місце там і у теперішній час.
На завершення, представниками ГО «Територія Інтелекту» був урочисто підписаний лист-зверенення до міністерства освіти і науки, молоді та спорту України з проханням розглянути запропоновані заходи і долучитися до обговорення даних ініціатив, пишуть Вікна.