
Сьогодні, в Департаменті містобудування та архітектури відбулось чергове засідання містобудівної ради, на якому розглянули питання будівництва Центру сімейного дозвілля на вулиці Новгородській.
З 22-ох членів містобудівної ради з’явилось дванадцять, передає Фіртка.
Представив проект його автор, екс-головний архітектор міста Олександр Микуляк.
За його словами, він адаптував ескіз 2009 року, який був виконаний австрійцем Міхаелем Шишковцем.
У будівлі, яку планують звести на місці теперішньої парковки перед «Бастіоном», мають намір розмістити Центр сімейного дозвілля.
«Це буде дитячий центр, як у Львові на Стрийській. Там батьки приходять з дітьми, діти скачуть, бігають. Також буде дитяче кафе. Я спеціально їздив до Львова дивитись, як об лаштований такий розважальний центр», - пояснив Микуляк.
Колись на ділянці було 20 гаражів. Замовник все викупив та приватизував територію.
«Якби він не робив там стоянку, то все було б тихо. А зараз люди звикли до стоянки, громадськість звикла до відкритого простору. У місті прослідковується така тенденція говорити, що всі архітектори вороги міста», - каже Микуляк.
За словами Микуляка, за проектом 18 місць парковки залишаться, їх відповідно до розрахунків цієї кількості місць має вистачити і на клієнтів Центру дозвілля. Однак, каже Микуляк, такий проект це бажання замовника. На особисту думку архітектора там можна було б зробити підземний паркінг, хоч це складно, зважаючи на геологічну ситуацію ділянки.
«Цей проект – компроміс між нашим баченням і потребою замовника. Ми намагалися максимально відкрити Бастіон», пояснив Олександр Микуляк.
Натомість, франківці в обговореннях зазначають, що ця споруда «сховає» візитівку Франківська.
«Бастіон повністю закрито з усіх боків. Це була остання ділянка, з якої його було видно. Власне, через це й почалася вся дискусія, адже будівля повністю закриває Бастіон», – висловив позицію громадськості активіст Денис Квасов.
Більшість представників містобудівної ради подякували забудівнику Олександру Заріцькому за збереження «Бастіону», однак висловлювали різні думки щодо продовження забудови території.
Дехто виступав проти, мовляв не потрібно там взагалі нічого будувати. Однак більшість зійшлась в тому, що необхідно зберегти історичне середовище.
Голова спілки архітекторів міста Микола Капак вважає, що в першу чергу необхідно зробити історико-містобудівельне обгрунтування будівництва на ділянці і провести конкурс.
«Повинен бути проведений конкурс із залученням спеціалістів, проектних організацій, тому що це дуже відповідальна ділянка. Має бути кілька варіантів, з яких обиратиме громадськість та спеціалісти», – заявив Капак.
Директор Департаменту містобудування й архітектури Володимир Гайдар висловив власне бачення. За його словами конкурс дозволить знайти несподівані рішення. Але, наголошував Гайдар, для цієї ділянки має бути знайдене комплексне урбаністичне рішення, а не просто зведення однієї будівлі певної висоти чи поверховості. Також на думку Гайдара, основною функцією ділянки не має бути паркування автомобілів, оскільки пріоритетним у місті повинен бути пішохід чи турист.
«Якщо нам вдався Бастіон, то вдасться і проект забудови Новгородської», - зазначив представник замовника Василь Деркач.
Втім менеджер «Бастіону», Катерина Чередниченко, зауважила, що забудівник Олександр Заріцький не втікає від громадськості.
«Ми готові до пропозицій та готові спілкуватися», - резюмувала Чередниченко.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
«Бастіон» збирається забудувати його власник
Тарас Прохасько: Не розумію, як проект забудови Бастіону взагалі можна обговорювати
Олег Заріцький: Якщо громада проти - забудовувати «Бастіон» не будемо. Почнемо дискусію