На обговоренні забудови ділянки перед Бастіоном, містобудівна рада наголосила на збереженні історичного середовища (фото)

 

 

Сьогодні, в Департаменті містобудування та архітектури відбулось чергове засідання містобудівної ради, на якому розглянули питання будівництва Центру сімейного дозвілля на вулиці Новгородській.

 

З 22-ох членів містобудівної ради з’явилось дванадцять, передає Фіртка.

 

Представив проект його автор, екс-головний архітектор міста Олександр Микуляк.

 

За його словами, він адаптував ескіз 2009 року, який був виконаний австрійцем Міхаелем Шишковцем.

 

У будівлі, яку планують звести на місці теперішньої парковки перед «Бастіоном», мають намір розмістити Центр сімейного дозвілля.

 

«Це буде дитячий центр, як у Львові на Стрийській. Там батьки приходять з дітьми, діти скачуть, бігають. Також буде дитяче кафе. Я спеціально їздив до Львова дивитись, як об лаштований такий розважальний центр», - пояснив Микуляк.

 

Колись на ділянці було 20 гаражів. Замовник все викупив та приватизував територію.

 

«Якби він не робив там стоянку, то все було б тихо. А зараз люди звикли до стоянки, громадськість звикла до відкритого простору. У місті прослідковується така тенденція говорити, що всі архітектори вороги міста», - каже Микуляк.

 

За словами Микуляка, за проектом 18 місць парковки залишаться, їх відповідно до розрахунків цієї кількості місць має вистачити і на клієнтів Центру дозвілля. Однак, каже Микуляк, такий проект це бажання замовника. На особисту думку архітектора там можна було б зробити підземний паркінг, хоч це складно, зважаючи на геологічну ситуацію ділянки.

 

«Цей проект – компроміс між нашим баченням і потребою замовника. Ми намагалися максимально відкрити Бастіон», пояснив Олександр Микуляк.

 

Натомість, франківці в обговореннях зазначають, що ця споруда «сховає» візитівку Франківська.

 

«Бастіон повністю закрито з усіх боків. Це була остання ділянка, з якої його було видно. Власне, через це й почалася вся дискусія, адже будівля повністю закриває Бастіон», – висловив позицію громадськості активіст Денис Квасов.

 

Більшість представників містобудівної ради подякували забудівнику Олександру Заріцькому за збереження «Бастіону», однак висловлювали різні думки щодо продовження забудови території.

 

Дехто виступав проти, мовляв не потрібно там взагалі нічого будувати. Однак більшість зійшлась в тому, що необхідно зберегти історичне середовище.

 

Голова спілки архітекторів міста Микола Капак вважає, що в першу чергу необхідно зробити історико-містобудівельне обгрунтування будівництва на ділянці і провести конкурс.

 

«Повинен бути проведений конкурс із залученням спеціалістів, проектних організацій, тому що це дуже відповідальна ділянка. Має бути кілька варіантів, з яких обиратиме громадськість та спеціалісти», – заявив Капак.

 

Директор Департаменту містобудування й архітектури Володимир Гайдар висловив власне бачення. За його словами конкурс дозволить знайти несподівані рішення. Але, наголошував Гайдар, для цієї ділянки має бути знайдене  комплексне урбаністичне рішення, а не просто зведення однієї будівлі певної висоти чи поверховості. Також на думку Гайдара, основною функцією ділянки не має бути паркування автомобілів, оскільки пріоритетним у місті повинен бути пішохід чи турист.

 

«Якщо нам вдався Бастіон, то вдасться і проект забудови Новгородської», - зазначив представник замовника Василь Деркач.

 

Втім менеджер «Бастіону», Катерина Чередниченко, зауважила, що забудівник Олександр Заріцький не втікає від громадськості.

 

«Ми готові до пропозицій та готові спілкуватися», - резюмувала Чередниченко.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

«Бастіон» збирається забудувати його власник

Тарас Прохасько: Не розумію, як проект забудови Бастіону взагалі можна обговорювати

Олег Заріцький: Якщо громада проти - забудовувати «Бастіон» не будемо. Почнемо дискусію


21.04.2015 468 0
Коментарі (0)

15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

1233
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

414
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14306 20
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1653
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

935
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6288

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

698

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1523

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1327

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1210
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

570
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

716
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1630
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

648
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

939
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5983
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13939
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

318
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

612
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

540
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

855 2