На майно "прикарпатського міністра" Насалика наклали арешт

 

 

Міністр енергетики Ігор Насалик не задекларував понад 3 млн. доларів та сховав в офшорі сімейний бізнес.

 

Громадські організації вже вимагають у НАБУ притягти найбагатшого серед міністрів до кримінальної відповідальності, пише antikor.


Міністр енергетики та вугільної промисловості України Ігор Насалик потрапив в історію з дуже неприємним запахом, що може коштувати йому більше ніж просто втрату міністерського портфелю.

 

Як з’ясували журналісти з цілком відкритих джерел, під Насаликом «горить земля» за неповернення чималого боргу партнерам та приховування корпоративних прав в офшорній компанії. Згідно закону, кожен з цих фактів повинен був знайти відображення в декларації держслужбовця, однак Насалик не вніс до обов’язкового документу цих даних.

 

Історія перша. «Кому винен, всім пробачаю…»

6 липня 2017 року у Печерському районному суді міста Києва було зареєстровано провадження, згідно з яким відповідачем у справі визнано Міністра енергетики та вугільної промисловості України Ігоря Насалика.

 

Суть спору – стягнення заборгованості. За інформацією з власних джерел, нам стало відомо, що ще в 2014 році Насалик позичив кошти у сумі 3,3 млн. доларів. Утім, попри всі формальності, що супроводжували факт позики, тепер вже міністр борг віддавати не поспішає. Суд таку «самодіяльність» міністра оцінив по достоїнству і своїм рішенням від 26.07.2017 ухвалив накласти арешт на квартиру та житловий будинок відповідача, визначивши трирічний строк дії ухвали. Найімовірніше, йдеться про арешт квартири у центрі Києва та маєтку у Конча-Заспі.

 

Здавалось би, знайомі для українського бізнес-середовища процеси, якби не одне але… В електронних деклараціях Ігоря Насалика за 2015 та 2016 роки – ані слова про позику! Тоді як Закон про е-декларування чітко вимагає від держслужбовців внесення таких відомостей до графи декларації «Фінансові зобов’язання». Пікантний момент: якщо припустити, що за позичені і незадекларовані мільйони Насалик придбав тепер вже арештоване майно, то виникає питання – де сплачені податки? Тобто пахне тут не лише аферою у стилі «позичив і не віддав», а значно серйознішою статтею – ухилення від сплати податків. А, можливо, зважаючи на лояльне ставлення Насалика до сумнозвісної формули Роттердам+, він і є одним з її інвесторів (на позичені, звісно, гроші) і, відповідно, вигодонабувачем ?



За нашою інформацією, низка Громадських та антикорупційних організацій вже вимагають у НАБУ притягти найбагатшого серед міністрів до кримінальної відповідальності.

 

Історія друга. «Офшор? Ні, не чув!»

Як виглядає, окрім позики у понад 3 мільйони доларів Ігор Насалик «забув» записати у декларації і частину сімейного бізнесу, та не яку-небудь, а офшорну! Згідно із антикорупційним законодавством, державні мужі зобов’язані вказати в декларації інформацію про будь-які корпоративні права, у тому числі частки у статутному капіталі чи в будь-якому іншому еквіваленті статутного капіталу товариства, підприємства, організації, що зареєстровані в Україні або за кордоном. Натомість у відповідному розділі декларації І.Насалика зазначається: «у суб’єкта декларування чи членів його сім’ї відсутні об’єкти для декларування у цьому розділі». 

 

З журналістського розслідування випливає, що у власності сім’ї міністра є компанія, зареєстрована на Британських Віргінських островах. За даними реєстру Британських Віргінських островів, у 2015 році кінцевим бенефіціарним власником юридичної особи був громадянин на прізвище Ігор Насалик. На сьогодні бенефіціаром записана громадянка Насалик Гузяль Есгастівна.

 

Не виключено, Ігор Насалик сховав в офшорах сімейний бізнес чи просто не вказав його в електронній декларації. Схоже, передав корпоративні права на користь дружини - громадянки Російської Федерації, тому що готувався стати міністром.

 

До слова, посаду в Уряді таки отримав, незважаючи на звинувачення у махінаціях та зв’язках з кримінальним світом. За даними ЗМІ, Ігор Насалик мав зв’язки з організованими злочинними угрупованнями танизкою кримінальних авторитетів. Багато з них, як відомо, наживши перший капітал, згодом почали вкладати гроші у легальний бізнес й відряджати своїх представників у владу. 

 

До речі, влітку 2016 року, Ігор Насалик опинився в епіцентрі скандалу після оприлюднення в Інтернеті відео з його поїздки на окуповані території, де він в одному із кафе Донецька, мило спілкуючись та піджартовуючи з «міністром доходів та зборів» самопроголошеної «ДНР» Олександром Тимофєєвим, домовлявся про постачання вугілля з окупованих територій. 

 

Під час бесіди Насалик запитав у бойовика, чи є проблеми з постачанням вугілля з непідконтрольної Києву частини Донбасу, на що той відповів: на сьогоднішній день ніяких перешкод немає. 

 

Цікаво, що ще, окрім сімейного бізнесу та грошової позики у 3,3 млн. доларів, приховав від держави та її громадян прикарпатський міністр?! Як відомо, за брехню у декларації для державних службовців передбачена кримінальна відповідальність. Випадки відкриття кримінальних проваджень за фактами декларування недостовірної інформації вже є. Але це вже справа НАЗК та НАБУ…

 

 

 

Довідка:

Ігор Насалик
– найбагатший серед міністрів.


Міністр енергетики та вугільної промисловості, з усього видно, живе доволі безбідно. Розкіш є буденністю українського можновладця. Міністр є власником елітного особняка і квартири, трьох земельних ділянок, автомобілів, золотих годинників та антикваріату. Тримає мільйони готівкою. 

Про це свідчить електронна декларація І.Насалика за 2016 рік, розміщена в Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. 

 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Е-декларація прикарпатського міністра Насалика: €145 млн готівкою і $560 тисяч на рахунку

"Прикарпатський міністр" Насалик має найдорожче авто в уряді


15.08.2017 1989 0
Коментарі (0)

17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

1220
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

6870
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14908 31
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1824
05.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

1074
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6547

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

874

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1668

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1471

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1337
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

438
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

700
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

859
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

670
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1762
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

787
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

1088
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34920 1
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

265
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

441
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

752
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

666