На Коломийщині створюють фермерське господарство

 

/data/blog/117686/c1d86d2040646caa11e29063e5688979.jpg

 

Заледве, чи хтось з непосвячених знає, що в селі Раківчику є шмат приватної території під назвою “Малий Ключів”.

 

Відразу обмовимося, що до історичного Малого Ключева ця територія має таке ж відношення, як коломийська околиця “Канада” до історичної заокеанської Канади.

 

А називають її так тому, що тут мешкає родина місцевого підприємця Петра Ключівського. Три обійстя туляться докупи: самого господаря пана Петра з сином та невісткою, його доньки та його мами. А поруч за два кроки – цехи. Правильніше сказати – складські приміщення, але з прицілом таки на цехи. Підприємець планує розгорнути тут молокопереробний цех.

 

Петро Ключівський (на фото зліва)
Петро Ключівський (на фото зліва)

 

А наразі на території “Малого Ключева” на повних обертах ведеться заготівля молока. На спеціальному обладнанні його перепускають через фільтри й охолоджують до технологічно необхідної температури. Звідти чималі об’єми молока відправляються на молокозаводи, з якими підписано угоди.

 

Віднедавна тут розпочато виробництво твердого сиру. Вже є серйозні замовники.

 

dsc_4133

dsc_4120

 

Створивши невелике підприємство для заготівлі молока, Петро Ключівський в упрязі з сином та невісткою – сімейний підряд – заповнив ту зяючу прогалину, яка утворилася від фактичної самоліквідації сирзаводу. Прекрасно знаємо, що поголів’я корів катастрофічно впало. І одна з причин – проблема збуту молока. Порівняйте: нині в районі люди тримають десь тисяч 12 корів, а ще три роки тому їх налічувалося втричі більше. Пан Петро добре поінформований у цій статистиці.

 

Відразу передбачаємо запитання – ціна за літр? Відповідаємо – у літній період три гривні при жирності 3-4 відсотки.

 

Вісім молоковозів курсують за напрямками: Богородичин-Жукотин-Коршів, Лісна Слобідка, Сопів, Печеніжинська зона, обидва Вербіжі з Мишином, Товмачик-Саджавка. Аби не виникали суперечки в людей щодо якості, водії молоковозів мають з собою аналізатори показників молока. Такий собі портативний апарат, який не збреше.

 

dsc_4098

dsc_4084

dsc_4123

 

Безперечно, щоби започаткувати й підтримувати якийсь, бодай малий, бізнес треба мати підприємницький хист і кмітливість. А також – не боятися йти на ризик.

 

Цими якостями якраз і не обділені Ключівські – Петро з сином Богданом. Обов’язки у них чітко розподілені. Безпосередньо виробничою діяльністю займається молодший Ключівський; “зовнішню політику” провадить Ключівський-старший. У процесі задіяні чотири водії та лаборант, які отримують зарплату.

 

Кілька слів мусимо сказати про Петра Ключівського.

 

dsc_4112

 

Закінчив Львівський лісотехнічний інститут. Працював на ДОЗі, потім у Раківчицькому колгоспі бригадиром, головою профкому, а після роз’єднання колгоспу – головою спілки селян. Відтак – на комбінаті хлібопродуктів в Отинії і – на сирзаводі, який став трампліном для стрибка в приватну сиромолочну міні-індустрію.

 

Зареєструвався підприємцем з заготівлі молока. Викупив у сільради п’ять сотиків землі під приміщення для підприємницької діяльності. Закупив обладнання. Проклав місток до управління ветеринарної медицини, нині з ним тісно співпрацює. Залучив до роботи сина з невісткою. Син з головою поринув у вивчення технологічних процесів, необхідних у цій справі, об’їздив купу підприємств. Тепер майже увесь дохід від підприємництва завзяте сімейство Ключівських вкладає у виробництво.

 

– Лиш не подумайте, що ми фанатики. Наша велика родина – мама, дві доньки, син з невісткою, шестеро внуків – живемо нормальними людськими потребами. Хочеться іноді й відпочити, мені й дружині треба часом підліковуватися, бо не маємо кінського здоров’я, внуки так само потребують догляду й уваги. Частину свого часу витрачаю на депутатські обов’язки – я є депутатом районної ради, це мені допомагає в роботі. Тісно співпрацюємо з сільською владою, вона нам у всьому йде назустріч, готова виділити нові території для розширення виробництва. У перспективі – фермерське господарство. Заведемо своє поголів’я корів. Це дуже важливо і зовсім непросто, зважаючи на невтішну тенденцію до падіння поголів’я по району. Зрозумійте, селянин без худоби, як без душі. Так само, як і без землі. Така ментальність, супроти неї не попреш. Навіть коли чоловік розбагатіє і сто років йому не треба буде тієї маржини, він без корівчини – не він…

 

dsc_4114

dsc_4160

 

Так роздумує засновник і староста “Малого Ключева” Петро Ключівський. Тим часом син Богдан розгортає на столі перед очима журналістів розроблений спеціалістами проект майбутньої ферми, чи як там називатиметься солідне підприємство. Тривають пошуки інвестора. А хто шукає, той, зазвичай, знаходить…

 

Іван ДЖИНДЖУРА

ФОТО: Олександра ЩЕРБАКОВА-ОЛІЙНИК, ДК


09.10.2016 2320 0
Коментарі (0)

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2842
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

20983
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1933
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1315 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2337
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

4005

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

640

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2111

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

791

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1383
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

83
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

442
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

977
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

91
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

718
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

717
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

661
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8154
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

729 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

852
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2133 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

798