На Калущині щодня реєструють до чотирьох випадків гострих кишкових інфекцій

 

 

Із початку року в Калуському районі зареєстровано 72 випадки гострих кишкових інфекцій, у тому числі - 4 випадки сальмонельозу та 68 випадків гастроентероколітів.

 

Відмічається зниження захворюваності на 9,5% в порівнянні з аналогічним періодом 2016 року, але впродовж червня медики щоденно реєструють два-чотири випадки, коли за попередній період було не більше одного-двох. Цей факт насторожує лікарів-епідеміологів, адже спекотне літо триває.

 

Як повідомила "Вікнам" лікар-епідеміолог Калуського міськрайонного віддіу ДУ "Івано-Франківський обласний лабораторний центр МОЗ України” Ольга Гошовська, захворюваність на гострі кишкові інфекції зазвичай значно зростає в літній період. Наразі медики щоденно реєструють два-чотири випадки і це при тому, що, найімовірніше, не всі захворілі на гострі кишкові інфекції звертаються за медичною допомогою, а займаються самолікуванням.

 

Епідеміолог відзначає, що росту захворюваності сприяють погодні умови - спека, вживання недоброякісної питної води, харчових продуктів, купання в річках, озерах, недотримання правил особистої гігієни.

 

Ольга Гошовська відзначає:

"Такі показники захворюваності насторожують, адже саме розпочався сезон фруктів, овочів. небезпечними у цей період можуть бути молоко, молокопродукти, м'ясо та м'ясопродукти. У цей період — чимало весіль та інших масових заходів, що може призвести до небажаних наслідків — підвищеної захворюваності, групових захворювань, а також спалахів гострих кишкових інфекцій".

 

За даними Міністерства охорони здоров’я, в 2016 році в Україні зареєстровано 166 спалахів, постраждало 3140 осіб. В переважній більшості спалахів гострих кишкових інфекцій займає сальмонельоз. Характерною особливістю є те, що кількість спалахів щорічно зростає.

 

В Івано-Франківській області в 2016 році зареєстровано 12 спалахів, захворіло 235 осіб, з них 62 дитини. На Калущині торік було зареєстровано один спалах сальмонельозу, постраждало 16 осіб, з них — 3 дітей.

 

За словами Ольги Гошовської, гострі кишкові інфекції можна попередити, якщо знати та дотримуватися простих і доступних кожному правил поведінки в літній період:      

                      

  • не купуйте продукти харчування з рук приватних осіб (молоко, сметану, сир та інші), адже вони часто стають факторами передачі кишкових інфекцій;
  • не вживайте продукти харчування, напої, терміни придатності яких минув;
  • для пиття використовуйте воду водопровідну або криничну, яку перед вживанням слід прокип’ятити. Це дає гарантію, що всі мікроби та віруси загинуть;
  •  перед споживанням овочів, фруктів, ягід їх необхідно добре промити кип’яченою водою декілька разів. Це забезпечить безпечне споживання і збагатить організм людини вітамінами;
  • якщо мандруєте у гори, на річку чи ліс не беріть продукти харчування, що швидко псуються (ковбаси, молочні вироби, кулінарні вироби та інші). Беріть із собою продукти харчування герметично закриті, разового вживання;
  • якщо харчуєтеся у лісі, на пляжі, у дорозі слід уникати контакту продуктів харчування із землею, піском, брудними оверхнями.Для цього слід передбачити місце прийому їжі;
  • не забувайте про чистоту рук. Їх треба мити якнайчастіше, а особливо при приготуванні страв, перед прийомом їжі та після відвідуванні туалету. Бруді руки стають причиною забруднення продуктів харування різного виду мікробами, які інтенсивно розмножуються в них і викликають розлади кишківника;
  • в літній період купатися необхідно у офіційно відведених місцях, де є нагляд за терторією та біотуалет;

Також лікар рекомендує у випадках, якщо все ж таки захворіли, негайно звертатися за меддопомогою, самолікування у таких випадках - не допустиме.


30.06.2017 520 0
Коментарі (0)

09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1387
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1047
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2068
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3552
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1339
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1330

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1685

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

499

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1136

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1306
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

389
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24252
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

499
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

419
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

613
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1507
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

675
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

4507
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

600
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1515 2
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

613
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

524