На Калущині щодня реєструють до чотирьох випадків гострих кишкових інфекцій

 

 

Із початку року в Калуському районі зареєстровано 72 випадки гострих кишкових інфекцій, у тому числі - 4 випадки сальмонельозу та 68 випадків гастроентероколітів.

 

Відмічається зниження захворюваності на 9,5% в порівнянні з аналогічним періодом 2016 року, але впродовж червня медики щоденно реєструють два-чотири випадки, коли за попередній період було не більше одного-двох. Цей факт насторожує лікарів-епідеміологів, адже спекотне літо триває.

 

Як повідомила "Вікнам" лікар-епідеміолог Калуського міськрайонного віддіу ДУ "Івано-Франківський обласний лабораторний центр МОЗ України” Ольга Гошовська, захворюваність на гострі кишкові інфекції зазвичай значно зростає в літній період. Наразі медики щоденно реєструють два-чотири випадки і це при тому, що, найімовірніше, не всі захворілі на гострі кишкові інфекції звертаються за медичною допомогою, а займаються самолікуванням.

 

Епідеміолог відзначає, що росту захворюваності сприяють погодні умови - спека, вживання недоброякісної питної води, харчових продуктів, купання в річках, озерах, недотримання правил особистої гігієни.

 

Ольга Гошовська відзначає:

"Такі показники захворюваності насторожують, адже саме розпочався сезон фруктів, овочів. небезпечними у цей період можуть бути молоко, молокопродукти, м'ясо та м'ясопродукти. У цей період — чимало весіль та інших масових заходів, що може призвести до небажаних наслідків — підвищеної захворюваності, групових захворювань, а також спалахів гострих кишкових інфекцій".

 

За даними Міністерства охорони здоров’я, в 2016 році в Україні зареєстровано 166 спалахів, постраждало 3140 осіб. В переважній більшості спалахів гострих кишкових інфекцій займає сальмонельоз. Характерною особливістю є те, що кількість спалахів щорічно зростає.

 

В Івано-Франківській області в 2016 році зареєстровано 12 спалахів, захворіло 235 осіб, з них 62 дитини. На Калущині торік було зареєстровано один спалах сальмонельозу, постраждало 16 осіб, з них — 3 дітей.

 

За словами Ольги Гошовської, гострі кишкові інфекції можна попередити, якщо знати та дотримуватися простих і доступних кожному правил поведінки в літній період:      

                      

  • не купуйте продукти харчування з рук приватних осіб (молоко, сметану, сир та інші), адже вони часто стають факторами передачі кишкових інфекцій;
  • не вживайте продукти харчування, напої, терміни придатності яких минув;
  • для пиття використовуйте воду водопровідну або криничну, яку перед вживанням слід прокип’ятити. Це дає гарантію, що всі мікроби та віруси загинуть;
  •  перед споживанням овочів, фруктів, ягід їх необхідно добре промити кип’яченою водою декілька разів. Це забезпечить безпечне споживання і збагатить організм людини вітамінами;
  • якщо мандруєте у гори, на річку чи ліс не беріть продукти харчування, що швидко псуються (ковбаси, молочні вироби, кулінарні вироби та інші). Беріть із собою продукти харчування герметично закриті, разового вживання;
  • якщо харчуєтеся у лісі, на пляжі, у дорозі слід уникати контакту продуктів харчування із землею, піском, брудними оверхнями.Для цього слід передбачити місце прийому їжі;
  • не забувайте про чистоту рук. Їх треба мити якнайчастіше, а особливо при приготуванні страв, перед прийомом їжі та після відвідуванні туалету. Бруді руки стають причиною забруднення продуктів харування різного виду мікробами, які інтенсивно розмножуються в них і викликають розлади кишківника;
  • в літній період купатися необхідно у офіційно відведених місцях, де є нагляд за терторією та біотуалет;

Також лікар рекомендує у випадках, якщо все ж таки захворіли, негайно звертатися за меддопомогою, самолікування у таких випадках - не допустиме.


30.06.2017 503 0
Коментарі (0)

17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

1094
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

6781
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14877 31
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1801
05.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

1053
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6521

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

855

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1652

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1453

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1326
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

423
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

682
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

844
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

648
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1744
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

769
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

1066
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34897 1
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

248
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

425
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

733
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

649