На кафедрі ендокринології ІФНМУ впроваджують новітні технології

 

/data/blog/119213/a13031369da87039aa15eed4383d0b27.jpg

 

На базі кафедри ендокринології ІФНМУ освоєно і впроваджено в практику застосування методики добового моніторингу рівня глікемії з використанням апарату іPRO, наданим у користування фірмою Medtronic.

 

«Методика добового моніторингу глюкози передбачає встановлення сенсора – пристрою для визначення глікемії в підшкірно-жировій клітковині, (що здійснює 285 визначень цукру крові впродовж доби), приєднання до сенсора пристрою іPRO, який фіксує та зберігає вказані заміри, – розповідає асистент кафедри ендокринології Тамара Вацеба. – Через три доби інформація з іPRO зчитується через спеціальну комп’ютерну програму і пристрій встановлюється повторно ще на три дні для  моніторингу глікемії після проведеної корекції терапії».

 

Паралельно вносяться показники глікемії, які визначав сам  пацієнт (5-6 разів на добу). На основі даних  іPRO та показників, визначених  хворим, здійснюється графічне зображення рівнів глікемії протягом 3-х діб. Після опрацювання даних моніторингу, лікар має можливість достовірно визначити причини  виявленої гіпер- чи гіпоглікемії, оцінити їх періодичність чи системність, а також обгрунтовано та більш ефективно коригувати виявлені зміни з повторною оцінкою терапії через наступних три доби.

 

Як зазначає Тамара Вацеба, даний метод контролю глікемії є надзвичайно важливим для пацієнтів з цукровим діабетом, особливо 1-го типу, для виявлення прихованих, безсимптомних та нічних гіпоглікемій; допомагає в клінічній практиці ендокринолога провести підбір доз інсуліну з врахуванням спожитих вуглеводів (хлібних одиниць) і з застосуванням вуглеводних коефіцієнтів для визначення дози інсуліну перед їдою. Добове моніторування рівня глікемії може проводитись в амбулаторних умовах або стаціонарно.

 

За період від вересня 2016 року проведено добове моніторування рівня глікемії впродовж  7-ми діб для 13 пацієнтів.

 

Окрім того, працівниками кафедри ендокринології ІФНМУ на базі обласної лікарні м. Івано-Франківська вперше проведено встановлення інсулінової помпи.

 

Інсулінова помпа встановлена хворій з 30-літнім стажем  цукрового діабету (жінці 33 років), враховуючи лабільний перебіг діабету, схильність до гіпоглікемій. Проведено призначення диференційованого режиму введення «базального» інсуліну, враховуючи індивідуальну  потребу в інсуліні, різну протягом  доби, а також підібраний необхідний «болюсний» режим введення інсуліну. Результатом помпової терапії є досягнення стану компенсації діабету, усунення гіпоглікемії та можливість самої пацієнтки управляти своїм захворюванням.

 

З допомогою інсулінової помпи хворі мають змогу не лише коригувати дози інсуліну, але і змінювати швидкість його введення (базальний інсулін) інколи повністю припиняючи поступлення гормону на певний період, наприклад за умов інтенсивного фізичного навантаження для попередження розвитку гіпоглікемії, або ж навпаки – збільшуючи швидкість при станах,  які спричиняють більшу потребу в інсуліну (запальні та інфекційні захворювання, малорухомий спосіб життя, харчове навантаження), що значно покращує прогнози відносно якості та тривалості життя пацієнтів. При введенні інсуліну з допомогою шприц-ручок чи інсулінових шприців пацієнт не може впливати на швидкість введення інсуліну в різних ситуаціях.

 

За сприяння фірми Medtronic пацієнти з цукровим діабетом в умовах ендокринологічного відділення ОКЛ можуть випробувати ефективність помпової терапії, застосовуючи пробну інсулінову помпу з подальшим вирішенням питання про її придбання.

 

Зацікавлених у проведенні помпової терапії та добового моніторування глікемії запрошують звертатись на кафедру ендокринології ІФНМУ.


01.11.2016 730 0
Коментарі (0)

30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

1689
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

842
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

939
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2025
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3525
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2426 5

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

765

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

667

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

640

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

658
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10306
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1152
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5224
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

966
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2763
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1149
29.04.2025

Усі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть передані на підтримку Збройних сил України. Кожен квиток — це не просто внесок у незабутні емоції вечора, а реальна допомога нашим захисникам.  

361
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

676
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

583
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

630
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

984 2