На Івано-Франківщині пройшло "Покутське надвечір'я"


Третій районний на Тлумаччині фестиваль народної творчості «Покутське надвечір’я» відбувся 22 травня, на храмове свято літнього святого Миколая у селі Гарасимів, яке перейняло фестивальну естафету від районного центру та селища Кутище.


На свято пісні тих, «кому за піввіку і більше», завітали заступник голови облдержадміністрації Роман Іваницький, голова райдержадміністрації Василь Сенів та його заступник Олександра Чаплінська.

Після урочистого відкриття фестивалю - з ексклюзивним гарасимівським короваєм, прикрашеним пташками з тіста, різноколірними трояндами та колоссям - декан Тлумацький УАПЦ Василь Стадник, місцевий парох о.Богдан Артиш та сільський голова Наталія Чучман запросили усіх до просторого святково прибраного Народного дому, на сцені якого відбувалося пречудове народне дійство.



Під оплески гарасимівців та численних у цей день гостей села виступали учасники художньої самодіяльності – творчі колективи з Обертина, Гончарева, Хотимира, Жабокрук, Живачева, Підвербців, Гарасимова, Жукова, Гавриляка, Олеші, Яківки, Петрова, Грушки, Олещино, Долини, Колінців, Королівки, а також з Городенківщини. У виконанні голосистих жіночок та чоловіків‚ учасників художньої самодіяльності в оригінальних місцевих строях‚ звучав автентичний спів - відомі і призабуті українські народні пісні, гуморески. Були і танці, зокрема дивовижний, зважаючи на вік виконавців, «Жіночий аркан».



Свої творчі доробки представили також різьбярі, вишивальниці, ткалі, майстри з бісероплетіння, лозоплетіння, самодіяльні художниці, вишивальниці сучасних народних костюмів, майстри по набивці на тканині, з виготовлення гобелену.


Вітаючи учасників справді унікального фестивалю народної творчості «Покутське надвечір’я», заступник голови облдержадміністрації Роман Іваницький та голова райдержадміністрації Василь Сенів вручили обласні та районні відзнаки групі найактивніших учасників. Серед нагороджених - подружжя ентузіастів культури - директор гарасимівського Народного дому Петро та художній керівник Марія Івонюки.

Як зазначила начальник відділу культури райдержадміністрації Галина Петрунько, «І за змістом, і за формою фестиваль «Покутське надвечір’я» відповідає назві -відбувається під вечір, а беруть у ньому участь талановиті люди осіннього віку». Такі як 81-річна Марія Шевага, вбрана у ще австрійську вишиванку.



«Надзвичайно теплу енергетику» відзначив на гарасимівському фестивалі «Покутське надвечір’я» Роман Іваницький, заступник голови ОДА. За його словами, «Тлумаччина вирізняється самобутніми фестивалями, що запам’ятовуються. Це «Покутська вільха», «Стрітенська свічка», «Свято меду і короваю з нового врожаю».



На початку літа, як каже заступник Тлумацької РДА Олександра Чаплінська, у Тлумачі проведуть перший фестиваль дитячої та юнацької творчості «Покутський дзвіночок», а у липні - також перший фестиваль рибної юшки на березі Дністра.


24.05.2012 2376 3
Коментарі (3)

Привіт 2012.05.24, 09:13
Як обласне і районне керівництво гарно і тепло відзивається про Гарасимів! Аж за душу бере! А те, що пані Чаплинська давно намагається закрити сільську бібліотеку, на святі вона про це чомусь промовчала. А варто було б їй зізнатися, що, мовляв, люди, ми тут закриваємо бібліотеку, бо не хочемо її ремонтувати, бо, розумієте, немає коштів на вашу бібліотеку, а ви самі бачити: стіни цвітуть, книги нові не поступають, та й читати скоро не буде кому, бо молодь покидає село... Правильно, молодь покидає, бо такі, як пані Чаплинська замість того, щоб розвивати сільські населені пункти, вдихати в них нове життя і заохочувати молодь залишатися в рідному селі пропагує іншу філософію - філософію швидкого вимирання села. Давайте, пані Чаплинська, закриємо все в селі, що ще можна закрити, як ви на це дивитеся? І тоді ви матимете рацію, бібліотеки також селу не буде потрібно.
На підтримку 2012.05.24, 09:21
Гарасимів - багатющий талановити людьми, особливо молоддю. А от розвиватися тій молоді ніде. Ні музичної школи, ні вокальної, ні мистецьких гуртів, ні спортивних. Зрозуміло, що абосютно кожне село забезпечити такими закладами неможливо, але організувати, наприклад, кущові заклади розвитку дитини, а також довіз бажаючих дітей займатися в них - ось чим би мали займатися профільні відділи і управління. Але навіщо працювати, якщо можна і не працювати? Чи не так, панове чиновники?
Навіщо утримувати таку вла 2012.05.24, 13:07
А навіщо ви утримуєте таких чиновників? Чиновник повинен розуміти, що він на службі у людей, у громади, а не навпаки. І як хоче громада, так чиновник повинен робити. Але ж громада мабудь мовчить?
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

461
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

1492
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

2736 3
06.12.2024
Вікторія Косович

Станіслав Дейна добровольцем пішов на фронт у 2022 році. Захисник отримав поранення на Запорізькому напрямку та вже понад рік проходить лікування в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

3690
04.12.2024
Олег Головенський

У США, як справжня інформаційна бомба, «вибухнув» Звіт конгресового «Спеціального підкомітету з пандемії коронавірусу». 

3090
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

2192

Чому на прапорах європейських країн переважають синій, білий та червоний кольори та які ж вони - кольори китайської Серединної держави.  

668

В період російської агресії  ми згадуємо про свою ідентичність  звертаючись до своїх коренів та традицій. От і на Різдво все частіше можна побачити  в оселях не тільки ялинку, але і дідух – традиційну українську  різдвяну прикрасу.  

520

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

1676

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

1861
19.12.2024

Святкові застілля часто спокушають нас великою кількістю смачних страв, але переїдання може зіпсувати як настрій, так і самопочуття.  

345
16.12.2024

У листопаді цього року приріст споживчих цін до попереднього місяця на 1,4–2,5% зафіксували у всіх регіонах України.  

551
12.12.2024

Сніданок – це основа вашого дня. Саме від першого прийому їжі залежить рівень енергії, концентрація та настрій. Але не кожен сніданок справді працює на вас.  

848
18.12.2024

Митрополит Володимир проголосив два відпустові храми з нагоди Ювілейного 2025 року Божого.  

5046
15.12.2024

Христове Різдво — джерело перемоги над різними страхами. Особливо сьогодні, коли вирує в Україні війна з московитами, лунають часто тривоги та щодня є звістки про загибель українців.  

401
10.12.2024

Кардинал Микола Бичок отримав титул кардинала-пресвітера Святої Софії.

926
07.12.2024

Перша святиня у селі була зведена далекого 1852 року. Споруда згоріла у роки І світової війни. Але попри складні часи прикарпатці взялись на її місці відновлювати храм. І нова церква була зведена 1924 року.  

10165
18.12.2024

У суботу, 21 грудня 2024 року, в приміщенні Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби імені Степана Бандери відбудеться благодійний захід "Традиції Різдва в часі боротьби".  

562
20.12.2024

У Львові відбувся Конгрес місцевих та регіональних влад при Президентові України.  

324
18.12.2024

Президент України зазначив, що в України поки немає сил відвоювати окупований Крим та частину Донбасу, які Росія "фізично" контролює.

315
16.12.2024

В українському інформаційному просторі останніми місяцями з'являються повідомлення про можливі вибори в умовах воєнного стану.  

420
13.12.2024

Литва є одним із найбільших прибічників й адвокатів України на міжнародній арені.

437