На Івано-Франківщині пройшло "Покутське надвечір'я"


Третій районний на Тлумаччині фестиваль народної творчості «Покутське надвечір’я» відбувся 22 травня, на храмове свято літнього святого Миколая у селі Гарасимів, яке перейняло фестивальну естафету від районного центру та селища Кутище.


На свято пісні тих, «кому за піввіку і більше», завітали заступник голови облдержадміністрації Роман Іваницький, голова райдержадміністрації Василь Сенів та його заступник Олександра Чаплінська.

Після урочистого відкриття фестивалю - з ексклюзивним гарасимівським короваєм, прикрашеним пташками з тіста, різноколірними трояндами та колоссям - декан Тлумацький УАПЦ Василь Стадник, місцевий парох о.Богдан Артиш та сільський голова Наталія Чучман запросили усіх до просторого святково прибраного Народного дому, на сцені якого відбувалося пречудове народне дійство.



Під оплески гарасимівців та численних у цей день гостей села виступали учасники художньої самодіяльності – творчі колективи з Обертина, Гончарева, Хотимира, Жабокрук, Живачева, Підвербців, Гарасимова, Жукова, Гавриляка, Олеші, Яківки, Петрова, Грушки, Олещино, Долини, Колінців, Королівки, а також з Городенківщини. У виконанні голосистих жіночок та чоловіків‚ учасників художньої самодіяльності в оригінальних місцевих строях‚ звучав автентичний спів - відомі і призабуті українські народні пісні, гуморески. Були і танці, зокрема дивовижний, зважаючи на вік виконавців, «Жіночий аркан».



Свої творчі доробки представили також різьбярі, вишивальниці, ткалі, майстри з бісероплетіння, лозоплетіння, самодіяльні художниці, вишивальниці сучасних народних костюмів, майстри по набивці на тканині, з виготовлення гобелену.


Вітаючи учасників справді унікального фестивалю народної творчості «Покутське надвечір’я», заступник голови облдержадміністрації Роман Іваницький та голова райдержадміністрації Василь Сенів вручили обласні та районні відзнаки групі найактивніших учасників. Серед нагороджених - подружжя ентузіастів культури - директор гарасимівського Народного дому Петро та художній керівник Марія Івонюки.

Як зазначила начальник відділу культури райдержадміністрації Галина Петрунько, «І за змістом, і за формою фестиваль «Покутське надвечір’я» відповідає назві -відбувається під вечір, а беруть у ньому участь талановиті люди осіннього віку». Такі як 81-річна Марія Шевага, вбрана у ще австрійську вишиванку.



«Надзвичайно теплу енергетику» відзначив на гарасимівському фестивалі «Покутське надвечір’я» Роман Іваницький, заступник голови ОДА. За його словами, «Тлумаччина вирізняється самобутніми фестивалями, що запам’ятовуються. Це «Покутська вільха», «Стрітенська свічка», «Свято меду і короваю з нового врожаю».



На початку літа, як каже заступник Тлумацької РДА Олександра Чаплінська, у Тлумачі проведуть перший фестиваль дитячої та юнацької творчості «Покутський дзвіночок», а у липні - також перший фестиваль рибної юшки на березі Дністра.


24.05.2012 2444 3
Коментарі (3)

Привіт 2012.05.24, 09:13
Як обласне і районне керівництво гарно і тепло відзивається про Гарасимів! Аж за душу бере! А те, що пані Чаплинська давно намагається закрити сільську бібліотеку, на святі вона про це чомусь промовчала. А варто було б їй зізнатися, що, мовляв, люди, ми тут закриваємо бібліотеку, бо не хочемо її ремонтувати, бо, розумієте, немає коштів на вашу бібліотеку, а ви самі бачити: стіни цвітуть, книги нові не поступають, та й читати скоро не буде кому, бо молодь покидає село... Правильно, молодь покидає, бо такі, як пані Чаплинська замість того, щоб розвивати сільські населені пункти, вдихати в них нове життя і заохочувати молодь залишатися в рідному селі пропагує іншу філософію - філософію швидкого вимирання села. Давайте, пані Чаплинська, закриємо все в селі, що ще можна закрити, як ви на це дивитеся? І тоді ви матимете рацію, бібліотеки також селу не буде потрібно.
На підтримку 2012.05.24, 09:21
Гарасимів - багатющий талановити людьми, особливо молоддю. А от розвиватися тій молоді ніде. Ні музичної школи, ні вокальної, ні мистецьких гуртів, ні спортивних. Зрозуміло, що абосютно кожне село забезпечити такими закладами неможливо, але організувати, наприклад, кущові заклади розвитку дитини, а також довіз бажаючих дітей займатися в них - ось чим би мали займатися профільні відділи і управління. Але навіщо працювати, якщо можна і не працювати? Чи не так, панове чиновники?
Навіщо утримувати таку вла 2012.05.24, 13:07
А навіщо ви утримуєте таких чиновників? Чиновник повинен розуміти, що він на службі у людей, у громади, а не навпаки. І як хоче громада, так чиновник повинен робити. Але ж громада мабудь мовчить?
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1350
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1033
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2050
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3537
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1329
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1314

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1644

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

479

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1122

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1284
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

317
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24242
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

491
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

367
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

600
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1488
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

664
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

2030
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

572
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1445 2
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

601
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

516