"На горі — одна-єдина". Як у Карпатах живе Марія Джуряк (ФОТО)

Жінка сама тримає худобу та невеличкий город, ходить по гриби і ягоди, пече хліб, читає газети й книги. Лікується пані Марія переважно травами, які сама збирає. 

Про це йдеться у репортажі Суспільного, передає Фіртка.

Приблизно за 15 км від одного з найвіддаленіших сіл Івано-Франківщини — Голошини, у присілку Гостівець, живе Марія Джуряк. Жінка мешкає сама в одній з чотирьох хат у присілку.

На її обійсті, крім традиційних ґаздівських будівель, стоять іще дерев’яні капличка і лазня. Довкола — гори й ні душі на кілька кілометрів. Жінка каже: людину на світі тримає праця.

"Прабабця моя мала 105 років. Пережила чотири держави й себе щасливою вважала. І до останнього дня, доки людина робить, садить город для себе, здоїть корову, — то це є смисл життя", — розповідає Марія Джуряк.

У пенсіонерки є донька та син, але жити з ними Марія не хоче. Жінка каже: вдома почувається вільнішою.

"Ну пішла б до дітей. Але сідати їм на шию ще й тепер: "Не там стала баба, не там сіла, не то зробила". Я, що хочу, зварю, що хочу, собі покладу. Я ще не лежу. Не хочу від них залежати. Мені добре й так", — говорить Марія.

Марія Джуряк має телевізор, але не дивиться його, відколи почалася велика війна.

Діти жінки наполягають, аби по господарству не поралася, худобу не тримала, город не саджала.

"Вони з мене сміються: "Корови треба, бабі кози треба, поросятко ще тепер купила". Внук був шокований: "Нащо вам поросятко?" Ну тобі не треба — мені всього треба! У мене ще — 6-8 сотих городу. Кажуть: "Бабо, нащо тобі город?" Мені добра моя бараболька, бурячок, морква, цибулька", — каже жінка.

Влітку Марія ходить по гриби і ягоди. У вільний час бабуся читає газети й книжки, молиться. Зі сльозами на очах згадує Марія про небіжчика-чоловіка, з яким прожила 56 років "у добрі й мирі".

"Ми прожили душа в душу. Побудувалися в селі. Я прийшла в невістки. Що казати: з мамою ми не знаходили спільної мови. Свариться мама — я сіла та й плачу. А чоловік прийшов, узяв мене на руки й каже: "Марічко, що я зроблю? Але мама — не корова, я її не продам і не куплю. Яка є, так її мусимо терпіти", — переповідає Марія.

Жінка має й телевізор, утім, каже, не дивиться його — чекає особливого моменту:

"Відколи почалася повномасштабна війна, я його вимкнула і дала собі слово: коли повідомлять про перемогу, то я собі встану і подивлюся. Але щоб я дивилася, як там убивають, то це не для мене".

Марія Джуряк тижнями може не бачити людей. Але, зізнається, їй добре і так.

"У мене є на буковинському боці моя подруга Федора. Можна сказати, моя ровесниця. Вона живе — за 20 км жодної живої душі. На горі — одна-єдина. Федора має дві корови, телицю, трьох телят, десятьох овець і коня. І вона каже: "Мені добре, я собі з Богом".


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також: 

Відомо, який туристичний збір Івано-Франківської області за 11 місяців 2023 року


20.12.2023 Діана Струк 29955
Коментарі ()

27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. Фіртка поцікавилася, з якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

538
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

1851
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

1053
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

1458 9
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2723
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

2076

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

449

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

529

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1449

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1421
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

285
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18185
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

1151
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3489
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

855
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10618
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6375
23.11.2024

Під час зустрічі письменник порушив важливі питання, зокрема, чи на часі мова та культура, як зберегти пам'ять про загиблих військовослужбовців і цивільних, а також, що відбувається з культурою в Харкові та містах, де тривають активні бойові дії. 

1017
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

288
23.11.2024

Водночас 33% респондентів із заходу однозначно не підтримують проведення місцевих виборів під час війни, а 16% — скоріше не підтримують.  

512
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

3120
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

830