На Франківщині відгримів етно-фольк фестиваль "Вільха" (фоторепортаж)

 

 

 

Ще з обіду у селі Вікняни, що на Тлумаччині, гамірно і велелюдно. Веселі забави, конкурси, пісні і танці, забіги поросят, та ще багато цікавинок. Усе це – етно-фольк фестиваль «Вільха».

 

«Ми хочемо популяризувати нашу унікальну покутську культуру: забави, пісні, ігри, кухню. Бо пишатись дійсно є чим. Тлумаччина – дуже мальовничий край, який має свою багату історію. І ми хочемо, аби про це знало якомога більше людей», – каже організатор фестивалю Михайло Ковтун.

 

На кількадесят метрів вітер розносить неймовірні аромати. Це свої найкращі домашні страви приготували місцеві господині.

 

«У нас тут і пампушки, і солодкі рогалики, і сирники, і навіть наші фірмові солені огірочки. Є все, чого душа забажає», – хваляться господині із села Палагичі.

 

Поруч для гостей фестивалю варять козацький куліш учасники АТО, які нині проходять реабілітацію у Клубівцях, у «Бандерівському схроні».

 

«У цю страву, крім м’яса, картоплі, пшона і цибулі, треба вкласти головний інгредієнт – душу», – жартує керівник Центру реабілітації бійців АТО «Бандерівський схрон» Ігор Чернецький.

 

А ще на гостей фестивалю чекали майстер-класи з гончарства, писанкарства, вишивки, виготовлення ляльок-мотанок. Спортивні змагання на силу, швидкість і вправність. Забави для будь-якого віку: діток, молоді, подружніх пар, поважних газд та газдинь.

 

Саме тому на «Вільсі» зібралось так багато людей.

 

«Зараз людям в селі просто немає куди піти. А тут таке свято. У Вікняни приїхали гості з інших областей та навіть з-за кордону. Люди тут здружуються, обмінюються думками, показують свої таланти. Виявляється, ми вміємо і співати, і танцювати. І треба це берегти», – каже міський голова Тлумацької ОТГ Роман Круховський.

 

Фестиваль «Вільха» проводять уже не вперше. Та цього року його вирішили зробити на обласному рівні. За допомогою звернулись до благодійного фонду Олександра Шевченка «Новий Івано-Франківськ» та депутата обласної ради від партії «УКРОП» Миколи Палійчука.

 

«Ми не могли не підтримати цей захід. Адже з кожним днем жити стає все важче: ростуть ціни на комунальні послуги, продукти харчування. І людям важко жити, особливо у селі. В погоні за зароблянням грошей вони мало спілкуються між собою. А такі фестивалі – це, по-перше, відновлення традицій, а по-друге, можливість вийти у люди, поговорити, і відсвяткувати наше традиційне свято Петра і Павла», – каже заступник керівника БФ «Новий Івано-Франківськ» Володимир Олійник.

 

Насиченою була і концертна програма фестивалю: фольклорні та естрадні виконавці Тлумаччини, музичний гурт «Рура», «КораЛЛі», «Брати Станіслава». А ввечері на гостей дійства чекала фестивальна ватра і святковий феєрверк.

 

 

 

 

 

 

 

 


14.07.2017 3387 0
Коментарі (0)

16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2438
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1553 1
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3635
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5402
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1665
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

2051

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

128

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

170

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

397

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

868
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

459
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

758
09.04.2025

Традиційно продаватимуть харчі — молочні вироби, м'ясні вироби, жива риба, курячі яйця, хлібобулочні вироби.

2454 1
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

475
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

853
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

4906
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

724
16.04.2025

Це перша в історії країни експозиція, де на кожній писанці зображено герб одного з історичних регіонів України — від кожної області до великого державного герба.  

633
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

569
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

388
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

710
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

872 2