На Франківщині голова ОТГ заплатив фірмі дружини більше мільйона за харчі для дітей

Протягом 2017-2018 років Матеївецька об'єднана територіальна громада підписала ряд договорів на закупівлю робіт з капітального ремонту доріг та будівель.

Аналітики “Антикорупційної платформи” нарахували серед них 24 закупівлі, де оплати за виконані роботи здійснювалася із порушенням умов договорів, пише Курс.

За більшістю договорів кошти перераховувалися сільською радою на наступний день після підписання відповідної угоди. Як приклад, закупівля робіт для капітального ремонту вулиці Прикарпатська в селі Кропивище.

Так, 26 грудня 2017 року сільська рада ОТГ підписала із Філією "Коломийська ДЕД" ДП "Івано-Франківський облавтодор" договір на 204,7 тис. гривень, а вже наступного дня відбулася проплата за виконану роботу. Виходить, що підрядник відремонтував дорогу буквально за один день.

За такою ж схемою Філія "Коломийська ДЕД" капітально відремонтувала дорожнє покриття вулиці Лесі України в селі Пилипи. Договір на 268,6 тис. гривень сільська рада ОТГ підписала із підрядником 18 грудня 2017 року. Наступного дня із підприємством розрахувались.

Втім, у Матеївецькій ОТГ протягом доби встигають не тільки ремонтувати дороги, але й привести до ладу школи і садочки. Так, ТОВ "Альбатрос-2В", яке проводило капітальні ремонти для більшості шкіл громади, за один жовтневий день змогло поміняти вікна та двері на суму 154,5 тис. гривень у Залучанському ДНЗ.

А ось комунальне підприємство "Господарник" за один день зробило у вересні капітальний ремонт котельні Матеївецької школи на суму 146,5 тис. гривень, а також котельні Пилипівського НВК на суму 145,2 тис. гривень у жовтні.

Умовами укладених договорів передбачено, що кінцеві розрахунки за виконані роботи з підрядником повинні здійснюватися через 10 днів після підписання Акта приймання об’єкта в експлуатацію. Натомість, відповідно до даних веб-порталу spending.gov.ua, замовник підписував договори з підрядниками, довідки КБ-3 та акти виконаних робіт в один і той самий день.

Відзначимо, що одні з найбільших одержувачів коштів громади – директор Філії "Коломийської ДЕД" Василь Мельничук і засновник ТОВ "Альбатрос-2В" Володимир Бегаль – члени виконавчого комітету Матеївецької ОТГ.

Аналітики "Антикорупційної Платформи" звернулися до Матеївецької ОТГ за роз'ясненням, чому сільські ради перераховували кошти на наступний день після підписання відповідної угоди.

Надія Зубенко, заступник голови тендерного комітету ОТГ, пояснила, що підрядники виконують ремонтні роботи за свій рахунок, а як тільки поступають кошти, із ними розраховуються.

"Ми беремо такого підрядника, щоб був платником податків у нашій громаді, мав усі ліцензії і документи на виконання робіт. Підрядник має свої ресурси, виконує роботи за свої кошти, а як поступають гроші, ми можемо їх проплатити", – наголосила пані Зубенко.

Окремої уваги заслуговує фермерське господарство "Прометей", зареєстроване на Орисю Книшук, дружину голови Матеївецької ОТГ Петра Книшука. З початку 2017 року господарство Книшуків отримало із бюджету громади майже 1,3 млн гривень в основному за продукти харчування для навчальних закладів.

Зацікавилася такою співпрацею й обласна прокуратура, яка звернулася до суду за фактом порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів. У цій справі відбулося кілька судових засідань, проте безрезультатно. Голова Матеївецької ОТГ Петро Книшук уникає засідань, а дії правоохоронних органів називає "переслідуванням".

Останнє з таких засідань відбулося 10 липня 2018 року. Тоді Коломийський міськрайонний суд переніс розгляд справи і постановив застосувати до Петра Книшука примусовий привід, щоб доставити обвинуваченого до суду. У самій Матеївецькій громаді цю ситуацію не коментують.

Раніше це питання навіть порушувалося під час зустрічі голів ОТГ з головою ОДА Олегом Гончаруком. Втім, обласна адміністрація стала на захист голови ОТГ, а заразом і чинного депутата обласної ради. Зокрема, Гончарук дав доручення керівнику юридичного департаменту ОДА розібратися в ситуації.

"На перший погляд, практика залучення до виконання замовлень місцевих підприємців є позитивною, адже дозволяє наповнювати за рахунок їхніх податків сільський бюджет. Проте проведення закупівель поза конкурсом може призвести до того, що виконком і сільська рада перетворяться на такий собі закритий клуб для освоєння бюджетних коштів, а відтак самі закупівлі можуть набути статусу "договорняків". І перші ознаки такої тенденції ми можемо побачити зараз у Матеївецькій громаді", – підсумовує аналітик "Антикорупційної Платформи" Остап Бринський.

*Матеріал підготовлений в рамках Антикорупційної ініціативи ЄС в Україні (EU Anti-Corruption Initiative) - найбільшої програми підтримки України з боку ЄС в сфері боротьби з корупцією. Програма фінансується ЄС та співфінансується і впроваджується Данською агенцією з міжнародного розвитку (DANIDA).


02.08.2018 6357
Коментарі ()

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

634
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

3246
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21344
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2126
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1608 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2487

Найперше в цій історії із законом, що позбавив антикорурційні органи «незалежності», тішать молоді люди, які протестують. Щирі, світлі, небайдужі, впевнені своїй правоті…

439

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

283

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

880

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2284
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

296
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

575
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1122
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

279
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

896
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

868
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

776
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8360
22.07.2025

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем, який є ініціатором нових санкцій проти Росії, заявив, що президент США Дональд Трамп «надере зад» Володимиру Путіну, підписавши законопроєкт про вторинні санкції для країн-покупців російської нафти.  

452
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

1294 6
10.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2302 4
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

1011