На фармацевтичному факультеті ІФНМУ завершилась атестація випускників

 

 

Складанням практично-орієнтованого державного іспиту в умовах, максимально наближених до реальних, закінчилася атестація випускників фармацевтичного факультету ІФНМУ.

 

До атестації допущено 45 випускників-українців та 6 студентів факультету підготовки іноземних громадян з Іраку, Нігерії, Намібії, Зімбабве, які навчались англійською мовою. Окрім них, атестувалися ще дві студентки заочної форми навчання, які з поважних причин були відсутні на державній атестації взимку: одна українка – Мар’яна Бронецьката та ще одна українка, колишня випускниця стоматологічного факультету ІФНМУ, а тепер громадянка США, Ксенія Лобатюк.

 

Загалом державна атестація відбувалася у три етапи.

 

Перший етап атестації відбувся 30 травня. Серед випускників найкращими результатами складання «Кроку-2. Фармація» можуть похизуватись Вікторія Ткаченко – 92,7% правильних відповідей, Лілія Гром’як – 92,2 %, Андріана Чиж – 90,7 %. Троє студентів отримали 100 % вірних відповідей з дисциплін, а саме: Іванна Гошовська і Іванна Дричак з "Фармакогнозії" та Лілія Гром’як з "Фармацевтичної хімії ", які вивчаються на кафедрі фармації під керівництвом професора Андрія Грицика.

 

Третій етап атестації випускників уже традиційно проходив за формою «п’ять в одному», а саме: єдиний комплексний практично-орієнтований державний іспит з п’яти екзаменаційних дисциплін, який випускники складали в один день.

 

Напередодні відбулася здача практичних навичок з Клінічної фармації на базі Обласного клініко-кардіологічного диспансеру та міжкафедрального навчально-практичного центру «Медицина». Цю складову атестації випускників забезпечує кафедра клінічної фармакології та фармакотерапії на чолі із професором Іриною Купновицькою. Необхідно відзначити, що кафедра відмінно приготувалася до атестації, а також те, що такий формат її здачі для майбутніх провізорів є авторським винаходом Ірини Григорівни.

 

Власне комплексний іспит проходив у фармацевтичному корпусі у лабораторіях навчально-практичного центру «Фармація». Іспит тривав 2,5 години для кожного випускника: по 30 хвилин було відведено на кожну атестаційну дисципліну: клінічну фармацію, управління та економіку у фармації, технологію лікарських засобів, фармацевтичну хімію, фармакогнозію.

 

«На мою думку, саме з дисципліни управління та економіки у фармації, яку вивчають на кафедрі організації та економіки фармації і технології ліків під керівництвом професора Дмитра Семеніва, випускники найкраще продемонстрували свої практичні навики, що й підтвердили результати середнього балу, який був найвищий серед атестаційних дисциплін, — сказала на обговоренні голова екзаменаційної комісії професор Лідія Шеремета. — Ми сподіваємося, що практична фармація нашого краю через два роки поповниться якісними завідувачами аптек, адже стільки практичного стажу повинні мати ті, хто покликаний очолити аптеки, а наші випускники показали, що вони готові до цієї діяльності».

 

Червоні дипломи отримають дві вітчизняні студентки – Вікторія Ткаченко та Лілія Гром’як, а також нинішня американка – Ксенія Лобатюк.


16.06.2017 758 0
Коментарі (0)

23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

876
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1570 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2343
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2174 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7514
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15228 31

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

277

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

1012

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1075

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1863
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

259
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

637
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

880
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3110
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

894
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1932
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

979
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35127 1
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

232
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

460
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

602
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

929