
Декілька днів поспіль на Прикарпатті вирувала негода.
На Богородчанщині підбили підсумки наслідків проливних дощів, інформує Фіртка.
"В цілому, система водовідведення селища працювала в робочому порядку, навіть аномальна кількість опадів не призвела до серйозних наслідків , у порівнянні з іншими населеними пунктами. Також ця надзвичайна ситуація вказала на слабкі місця і критичні елементи інфраструктури, які потребують термінового втручання", - кажуть у Богородчанській селищній раді.
В результаті проливних дощів 21 травня відбувся значний підйом рівня вод річки Бистриця Надвірнянська. Біля села Тисменичани знаходиться водозабір та станція 1 підйому Богородчанського ВУВКГ. 22 травня 2019 проведено обстеження території комісією та виявлено руйнування захисного насипу берега, захисних бетонних плит та частини огорожі водозабору, підтоплення території( фото нижче ).Встановлено, що в результаті стихії виникла надзвичайна ситуація через загрозу затоплення свердловин, які постачають воду для усіх Богородчан. Акт обстеження та звернення селищної ради направлено до керівництва області та обласної комісії ТЕБ і НС.
Відбулося затоплення прибудинкової території будинку 84 по вул. Шевченка, часткове руйнування дороги у місці скиду води. Там за допомогою спецтехніки організовано розчищуванння обвалу. Але на сесію буде винесено питання про виділення коштів на заміну труби більшого діаметру.
Зафіксовано підтоплення 12 домогосподарств , підвальних та цокольних приміщень , присадибних ділянок. Акти обстежень направлено в районну комісію ТЕБ і НС. Наразі надзвичайна ситуація має регіональний статус, тому про виділення коштів для компенсації з держбюджету рішень не приймалося. В основному,причина підтоплень -самовільне засипання стічних канав, їх замулення та необкошування. Селищною радою буде організовано заходи з поглиблення та очищення канав, але тут є і частка відповідальності самих господарів. Сподіваємося на співпрацю.
Зруйновано частину берега річки Бистриця Солотвинська з виходом води на заплаву, відповідний акт і запит на виділення коштів з берегоукріплення направлено. 5. В зв‘зку з частковим руйнуванням дороги до полігону ТПВ, немає можливості своєчасно вивозити побутові відходи з селища. Як тільки повноцінний доступ відновиться, за допомогою спецтехніки та транспорту комунальних підприємств, сміття буде вивезено.
Читайте також:
В Івано-Франківській ОДА підраховують збитки від повені (відео)
Торнадо: на Прикарпатті зафіксували формування надзвичайно небезпечного явища природи (відео)
У Калуші знайшли тіло чоловіка, котрого вчора забрала вода
Негода на Прикарпатті: прибув гелікоптер та мобільна група надзвичайників (фото)
Найбільші річки Прикарпаття сягнули критичних точок (фото+відео)
Поради прикарпатцям: що робити у разі виникнення повені чи паводка
Масштабний потоп на Прикарпатті: ріки та потічки затоплюють села (фото+відео)
В Івано-Франківську через дощ вулиця Надрічна перетворилась на ріку (фото)
Будинки у воді та град розміром з яйце: на Прикарпатті продовжує вирувати негода (фото+відео)
Негода повертається: Прикарпаття засипало градом (фото)
Дороги у воді та фекаліях: в Івано-Франківську через дощ вулиці перетворились на ріки (фото+відео)