

«Цю колекцію я збирав кілька років. Вони – квінтесенція народного смаку. Це те, що людям подобалось і було зв’язане з народною вишивкою, піснею, героїзмом. Тут домінує тема козацтва, кохання. Картини належать до періоду 20-30 років. Це – надбання народу, яке потрібно зберегти», - переконаний Геннадій Гриценко, інформує Фіртка з посиланням на прес-центр ІФ ОДА.
За його словами, раніше ці картини прикрашали інтер’єри переважно жителів східної та центральної України. Їх, як образи, прикрашали вишитими рушниками. Автори картин майже не відомі. Більшість творів - без назви. Втім, їх об’єднує поетичність, феєрія кольорів та звичні українські образи.
Свою колекцію Геннадій Гриценко збирав переважно на ярмарках. Зізнається, бувало, що дуже добрий твір можна було купити за копійки. Найдорожчу, каже, придбав в Івано-Франківську.
Нині в його колекції залишається ще з півсотні народних творів, які колекціонер планує демонструвати студентам Київського національного політехнічного інституту, де очолює «Лабораторію естетики».