У ніч на 18 березня Радбез ООН прийняв резолюцію, що передбачає створення над Лівією безпольотної зони і дозволяє членам Радбезу застосовувати військове втручання з метою захисту цивільного населення цієї країни. Введення режиму "безпольотної зони" є одним із заходів, які може зробити Рада Безпеки ООН для підтримки або відновлення міжнародного миру і безпеки. Рада Безпеки неодноразово вдавалася до обмеження повітряного сполучення.
Питання з встановленням зони заборони для польотів не таке просте, як це подається в ЗМІ. З досвіду таких операцій в Іраку та Косово з'ясувалося, що для цього буде потрібне встановлення наземних станцій стеження в самій країні (територія Лівії велика - РЛС в суміжних країнах буде недостатньо), придушення лівійських засобів ППО і знищення лівійської авіації. Причому, знадобиться масивне застосування військової техніки. Очевидно, для реалізації цієї операції треба буде почати війну - і на землі, і в повітрі. У такому варіанті ця тема вже обговорювалася в американських ЗМІ і в Сенаті США. Тоді міністр оборони США Роберт Гейтс у Сенаті сказав, що двох авіаносців (а це літаків 150) для такої операції не вистачить.
Всі ці викладки свідчить про неможливість блискавичної переможної війни а-ля "Буря в пустелі-91". Ну, і все-таки у Лівії цілком добротні радянські системи ППО з кваліфікованими операторами з колишніх радянських республік.
Муамар Каддафі колись заявив, що довіряє Аллаху і українським військовим льотчикам.
За свідченням авторитетного американського агентства стратегічних досліджень Stratfor, на стороні урядових військ Лівії з бунтівниками воюють не менше 500 професійних військових льотчиків з паспортами країн СНД (близько 300 українців і приблизно по 50 чоловік з Узбекистану, Росії і Білорусії плюс казахи і молдавани).
Джерело: http://nardep.livejournal.com/186153.html
11