Можна отримати кваліфіковану допомогу спеціалістів: в Івано-Франківську відкрили комунальний заклад "Дім воїна"

В Івано-Франківську відкрили комунальний заклад «Дім воїна».

Про це повідомив міський голова Руслан Марцінків, пише Фіртка.

"Також відкрили ветеранський простір до Дня Українського Прапора. Тут ветерани зможуть собі збиратися, проводити різні заняття, проводити соціальну роботу. Це надзвичайно велика подія для Івано-Франківська", — розповідає міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків. 
В "Домі воїна" кожен захисник чи рідні військових мають змогу отримати кваліфіковану допомогу спеціалістів. Тут працюють психологи, соціальні працівники, юристи. Створено всі умови, аби бійці, які повернулись з фронту чи зараз захищають Батьківщину знали, що вони важливі і знайдуть підтримку та сприяння.
"Ми відкрилися повноцінно. Можемо працювати на максимум. Ми можемо вже більше проводити групові заняття, тренінги, групові майстер-класи.
Бо до цього у нас не було пристосованого приміщення, де ми б могли одночасно зібрати 20 військовослужбовців і провести груповий захід. А відсьогодні ми вже маємо цю можливість. І можемо більш ефективно працювати", — відзначає директор КЗ "Дім воїна" Микола Крошний
На жаль, близько третини захисників, які повертаються з передової стикаються з посттравматичним стресовим розладом. Багатьом військовим складно адаптуватися в цивільному житті. Тому у "Домі воїна" працює психолог, який допомагає бійцям та їхнім родинам.
"Психологічна підтримка і допомога – це індивідуальна робота. Звісно ми маємо можливості тут проводити більше і групові заходи, тренінги, семінари, майстер-класи, зустрічі. Запити у всіх різні. Питання до психолога різні. Підходимо до кожного клієнта і намагаємося надати підтримку.
Спочатку консультування. Потім, якщо потрібно – терапія, або навіть синергія з іншими фахівцями, якщо потрібно. Все для якомога успішнішої адаптації до цивільного життя.
Тому, що наша задача – це підвищення якості життя наших ветеранів", — відзначає Наталія Мельникова, заступник з питань психосоціальної роботи КЗ "Дім воїна".
Михайло Адамович - ветеран. Служив в 4-й окремій танковій бригаді 3-му танковому батальйоні. Протягом двох років практично весь час – на бойових позиціях. Його батальйон розпочинав звільнення Харківщини, далі - Балаклея, Куп’янськ, Бахмут, Лиман.
Тепер, демобілізувавшись зі служби, намагається знайти себе у цивільному житті. Каже, має на меті розпочати власну справу, а в «Домі воїна» йому дуже допомагають.  
"Цінність цього закладу є надзвичайно важлива. Я вже неодноразово звертався до цього закладу. Тут гарно допомагають. Це на даний час один із найважливіших закладів. Бо коли ти повертаєшся з війни – тобі потрібно адаптуватися, освоїтися, а це не так просто.
На це потрібен час і цей заклад мені допоміг. Найперше я звертався до дівчат за допомогою і порадою. Оскільки я отримав допомогу від всеукраїнського ветеранського фонду. Заснував свою власну справу – електромобілі на прокат. Хочу співпрацювати з Домом воїна.
Надавати нашим воїнам, що повертаються із війни додому автомобілі із високою знижкою, щоб вони могли провести свою відпустку комфортно. У мене була проблема адаптації.
Тобто, знайти своє місце в суспільстві. Саме український ветеранський фонд і Дім воїна мені допомогли це зробити", — каже ветеран Михайло Адамович
Мати середовище, де військовий почувається серед своїх в тилу непросто. Тому, переконують захисники, раді ініціативі створення "Дому воїна". 
"Зараз проходжу лікування, якраз на реабілітації. Служив в силах спеціальних операцій. А далі буде видно, в залежності від того, як пролікуюсь. Насправді такі місця дуже потрібні. Дуже багато моїх знайомих, які звільняються зі Збройних сил або приходять у відпустку і хочуть побути з кимось, хто їх розуміє.
Адже в мене є такі побратими, які приїжджали і казали мені, що можуть подзвонити тільки до мене, бо тільки я їх зрозумію. А коли є такий простір, куди приходиш і отримуєш допомогу, всі ніби на одній хвилі і це дуже круто насправді. Бо ще там рік тому такого не було", — каже військовий Ігор Князев.
Ветеран Андрій Шомко зауважує, що він ветеран в запасі вже, списаний.
"Пішов у військо вже маючи інвалідність. І під час бойових інвалідність погіршилась, тому маю проблеми зі здоров’ям. Зараз проходжу реабілітацію в Івано-Франківську.
Такі простори потрібні безумовно, бо це те місце, де ветерани можуть прийти, поспілкуватися між собою, налагодити якісь контакти. Бо в живій обстановці і серед людей, які тебе розуміють - це допомагає морально.
На мою думку, в таких ветеранських просторах має бути адаптивний спортзал: з табличками для людей з погіршеним зором, тренери, що знають жестову мову. Все має бути організовано правильно і це безумовно потрібно», - каже ветеран Андрій Шомко.
Щодо адаптивного спортзалу – ветеран влучно запримітив. Адже, Дім воїна має на меті з часом розширювати свою діяльність. 
"Наші воїни повинні бути в центрі міста. Має бути нормальний доїзд громадським транспортом, автомобілем. Ми вибрали центральну частину міста, де було це приміщення – пам’ятка архітектури. Ми її зберегли, відремонтували. Тут будуть збиратися наші воїни, їхні родини, родини загиблих учасників бойових дій, зниклих безвісти, родини воїнів.
Фактично з’явився такий ветеранський простір в громаді. Ми і далі будемо розширювати. У нас багато ще планів – це спортивний такий центр для ветеранів, це і реабілітаційний центр, і медичний центр для воїнів. Тому – це тільки перша така цеглина того, що ми вибудовуємо ветеранську політику.
Але дуже добре, що вже є такий простір. Що тут є можливість воїнам зібратися, отримати консультацію, допомогу, десь поїхати, навчитися, соціалізуватися чи просто поспілкуватися. Зібратися ветеранським організаціям і в цьому залі провести якісь збори, прийняти рішення. Це надзвичайно важливо і я вітаю громаду з цією подією", — резюмує міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків. 

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

В Івано-Франківській громаді військовослужбовцям виплачують кошти на реабілітацію: скільки захисників вже отримали

Понад 12 пунктів: що відомо про виплати для військовослужбовців в Івано-Франківській громаді

Допомога при пораненні: скільком військовослужбовцям з Івано-Франківської громади затвердили виплати


Коментарі ()

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1153
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2852
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1004
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1064
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1071 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3158 3

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

927

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

798

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

373

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1102
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

170
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2364
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1162
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

465
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15085
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7396
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

828
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

392
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

303
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

388
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

674
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1123