Можна отримати кваліфіковану допомогу спеціалістів: в Івано-Франківську відкрили комунальний заклад "Дім воїна"

В Івано-Франківську відкрили комунальний заклад «Дім воїна».

Про це повідомив міський голова Руслан Марцінків, пише Фіртка.

"Також відкрили ветеранський простір до Дня Українського Прапора. Тут ветерани зможуть собі збиратися, проводити різні заняття, проводити соціальну роботу. Це надзвичайно велика подія для Івано-Франківська", — розповідає міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків. 
В "Домі воїна" кожен захисник чи рідні військових мають змогу отримати кваліфіковану допомогу спеціалістів. Тут працюють психологи, соціальні працівники, юристи. Створено всі умови, аби бійці, які повернулись з фронту чи зараз захищають Батьківщину знали, що вони важливі і знайдуть підтримку та сприяння.
"Ми відкрилися повноцінно. Можемо працювати на максимум. Ми можемо вже більше проводити групові заняття, тренінги, групові майстер-класи.
Бо до цього у нас не було пристосованого приміщення, де ми б могли одночасно зібрати 20 військовослужбовців і провести груповий захід. А відсьогодні ми вже маємо цю можливість. І можемо більш ефективно працювати", — відзначає директор КЗ "Дім воїна" Микола Крошний
На жаль, близько третини захисників, які повертаються з передової стикаються з посттравматичним стресовим розладом. Багатьом військовим складно адаптуватися в цивільному житті. Тому у "Домі воїна" працює психолог, який допомагає бійцям та їхнім родинам.
"Психологічна підтримка і допомога – це індивідуальна робота. Звісно ми маємо можливості тут проводити більше і групові заходи, тренінги, семінари, майстер-класи, зустрічі. Запити у всіх різні. Питання до психолога різні. Підходимо до кожного клієнта і намагаємося надати підтримку.
Спочатку консультування. Потім, якщо потрібно – терапія, або навіть синергія з іншими фахівцями, якщо потрібно. Все для якомога успішнішої адаптації до цивільного життя.
Тому, що наша задача – це підвищення якості життя наших ветеранів", — відзначає Наталія Мельникова, заступник з питань психосоціальної роботи КЗ "Дім воїна".
Михайло Адамович - ветеран. Служив в 4-й окремій танковій бригаді 3-му танковому батальйоні. Протягом двох років практично весь час – на бойових позиціях. Його батальйон розпочинав звільнення Харківщини, далі - Балаклея, Куп’янськ, Бахмут, Лиман.
Тепер, демобілізувавшись зі служби, намагається знайти себе у цивільному житті. Каже, має на меті розпочати власну справу, а в «Домі воїна» йому дуже допомагають.  
"Цінність цього закладу є надзвичайно важлива. Я вже неодноразово звертався до цього закладу. Тут гарно допомагають. Це на даний час один із найважливіших закладів. Бо коли ти повертаєшся з війни – тобі потрібно адаптуватися, освоїтися, а це не так просто.
На це потрібен час і цей заклад мені допоміг. Найперше я звертався до дівчат за допомогою і порадою. Оскільки я отримав допомогу від всеукраїнського ветеранського фонду. Заснував свою власну справу – електромобілі на прокат. Хочу співпрацювати з Домом воїна.
Надавати нашим воїнам, що повертаються із війни додому автомобілі із високою знижкою, щоб вони могли провести свою відпустку комфортно. У мене була проблема адаптації.
Тобто, знайти своє місце в суспільстві. Саме український ветеранський фонд і Дім воїна мені допомогли це зробити", — каже ветеран Михайло Адамович
Мати середовище, де військовий почувається серед своїх в тилу непросто. Тому, переконують захисники, раді ініціативі створення "Дому воїна". 
"Зараз проходжу лікування, якраз на реабілітації. Служив в силах спеціальних операцій. А далі буде видно, в залежності від того, як пролікуюсь. Насправді такі місця дуже потрібні. Дуже багато моїх знайомих, які звільняються зі Збройних сил або приходять у відпустку і хочуть побути з кимось, хто їх розуміє.
Адже в мене є такі побратими, які приїжджали і казали мені, що можуть подзвонити тільки до мене, бо тільки я їх зрозумію. А коли є такий простір, куди приходиш і отримуєш допомогу, всі ніби на одній хвилі і це дуже круто насправді. Бо ще там рік тому такого не було", — каже військовий Ігор Князев.
Ветеран Андрій Шомко зауважує, що він ветеран в запасі вже, списаний.
"Пішов у військо вже маючи інвалідність. І під час бойових інвалідність погіршилась, тому маю проблеми зі здоров’ям. Зараз проходжу реабілітацію в Івано-Франківську.
Такі простори потрібні безумовно, бо це те місце, де ветерани можуть прийти, поспілкуватися між собою, налагодити якісь контакти. Бо в живій обстановці і серед людей, які тебе розуміють - це допомагає морально.
На мою думку, в таких ветеранських просторах має бути адаптивний спортзал: з табличками для людей з погіршеним зором, тренери, що знають жестову мову. Все має бути організовано правильно і це безумовно потрібно», - каже ветеран Андрій Шомко.
Щодо адаптивного спортзалу – ветеран влучно запримітив. Адже, Дім воїна має на меті з часом розширювати свою діяльність. 
"Наші воїни повинні бути в центрі міста. Має бути нормальний доїзд громадським транспортом, автомобілем. Ми вибрали центральну частину міста, де було це приміщення – пам’ятка архітектури. Ми її зберегли, відремонтували. Тут будуть збиратися наші воїни, їхні родини, родини загиблих учасників бойових дій, зниклих безвісти, родини воїнів.
Фактично з’явився такий ветеранський простір в громаді. Ми і далі будемо розширювати. У нас багато ще планів – це спортивний такий центр для ветеранів, це і реабілітаційний центр, і медичний центр для воїнів. Тому – це тільки перша така цеглина того, що ми вибудовуємо ветеранську політику.
Але дуже добре, що вже є такий простір. Що тут є можливість воїнам зібратися, отримати консультацію, допомогу, десь поїхати, навчитися, соціалізуватися чи просто поспілкуватися. Зібратися ветеранським організаціям і в цьому залі провести якісь збори, прийняти рішення. Це надзвичайно важливо і я вітаю громаду з цією подією", — резюмує міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків. 

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

В Івано-Франківській громаді військовослужбовцям виплачують кошти на реабілітацію: скільки захисників вже отримали

Понад 12 пунктів: що відомо про виплати для військовослужбовців в Івано-Франківській громаді

Допомога при пораненні: скільком військовослужбовцям з Івано-Франківської громади затвердили виплати


Коментарі ()

22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

335
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

467
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2311
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

1706
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

1999
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

5607 16

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1111

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1125

Російські історики вважають Одесу російським містом, оскільки, за їх твердженням, місто було засноване російською імператрицею Єкатєріною II.  Їм і в голову не приходить той факт, що заснування міста, і зміна його назви – це різні речі.

1640

Дискурс Гіпермодерну спирається на уподобання та смаки багатомільйонних «мережевих» мас, а не на естетичні ігри еліт, як дідусь-Постмодерн. Відповідно, культурні, мистецькі, політичні, тусовкові та комунікаційні практики Гіпермодерну більш «плебейські» та більш розраховані на швидку емоційну реакцію.

1111
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

871
11.11.2024

Поточний рік був кращим для аграрної сфери на Івано-Франківщині, ніж попередні. У порівнянні з 2023 роком (129,6 гектара) — цьогоріч посівні площі збільшили на 45 відсотків.  

723
06.11.2024

Зовсім скоро настане зима, а це значить, що зараз потрібно максимально запастися вітамінами та мікроелементами.  

14545
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

523
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10387
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6061
12.11.2024

"Ми спільнота. Все, що у нас є — це спільне, — ділиться монахиня.

610
20.11.2024

Президент України надав звання "Народного артиста України" акторові театру і кіно Олексію Гнатковському.  

7506
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

2735
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

512
17.11.2024

Президент США Джо Байден дозволив Україні завдавати ударів по Росії ракетами великої дальності ATACMS.  

609
15.11.2024

На противагу, 35% мешканців західних областей підтримують проведення виборів президента України під час війни.  

445