МОЗ: нові карантинні правила для дитсадків

Міністерство охорони здоров'я України затвердило нові карантинні заходи в дитячих садках, які допоможуть боротися з поширенням COVID-19.

В нових правилах температуру перевірятимуть тільки при вході, а не кожні чотири години, як раніше, передає Фіртка.

Що ще заборонено та рекомендується:


Правила для персоналу

  • допуск до роботи вихователів та інших працівників здійснюється після виміру температури і за умови наявності респіратора або захисної маски;
  • маски можуть не використовуватися під час проведення занять в групах, однак між приміщеннями обов'язково надягати маску;
  • усі співробітники, спілкуючись між собою, повинні бути в масках;
  • не допускаються до роботи працівники закладу з температурою вище 37,2 або з ознаками ГРВІ. Якщо ознаки ГРВІ або підвищена температура з'явилися ще вдома, то не на роботу виходити е можна.

Правила для дітей

  • безконтактний температурний скринінг тепер проводиться тільки при вході. В разі виявлення ознак ГРВІ або температура вище 37,2, за відсутності батьків, діти мають бути ізольовані в спеціальне приміщення, невідкладно інформують батьків, приймається узгоджене рішення про подальшу допомогу дитині;
  • при ізоляції важливо не допускати тривожних відчуттів у дитини, враховувати її психологічний стан;
  • вранці дитину приймає і передає в кінці дня - вихователь на території садка, але не в його приміщеннях. При поганій погоді цей процес повинен проводитися в прийомних приміщеннях або роздягальнях, батьки обов'язково повинні бути в масках;
  • всі заходи - термометрія, навчання обробці рук антисептиком, миття рук, навчанням правилам етикету кашлю тощо - проводяться в ігровій формі і за особистим прикладом педагогічного працівника.

Що заборонено на час карантину:

  • використання м'яких іграшок;
  • перебування в приміщеннях дитсадка у вуличному взутті;
  • проведення батьківських зборів (дистанційні дозволені);
  • запрошення творчо-розважальних колективів та інших осіб які не є співробітниками закладу.

Що рекомендується на період карантину

  • розробити адаптивний графік прогулянок та занять з метою недопущення об'єднання/змішування груп;
  • проводити додаткові ігри та вправи, які б доносили дітям важливість індивідуальних заходів профілактики та фізичного дистанціювання;
  • надавати пріоритет фізичним активностям та іграм, що проводяться на відкритому повітрі;
  • переформатувати розміщення в кімнатах для занять таким чином, щоб забезпечити максимально можливе фізичне дистанціювання;
  • обмежити заняття та ігри, що передбачають безпосередній фізичний контакт між дітьми та персоналом;
  • обмежити заняття та ігри, що потребують використання значної кількості додаткового інвентарю;
  • забезпечити організацію харчування, що дозволяє мінімізувати кількість дітей, які харчуються одночасно, або одночасно перебувають за одним столом;
  • необхідно забезпечити умови для дотримання працівниками правил особистої гігієни – рукомийники, мило рідке, паперові рушники, тощо;
  • використання антисептиків повинно відбуватися виключно під контролем вихователя. Самостійний доступ дітей до антисептиків має бути обмеженим;
  • після зняття маски чи рукавичок та перед одягненням нових - працівники мають мити руки з милом або обробляти їх антисептиком;
  • перед відкриттям, приміщення необхідно провітрити протягом 15 хвилин, а кімнати мають по черзі провітрюватися протягом дня за відсутності дітей;
  • після виявлення в дитини симптомів інфекції, в приміщенні, де вона перебувала, необхідно провести провітрювання поза розкладом та дезінфекцію поверхонь.

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

В Івано-Франківську чергові садки відвідують 60% дітей

В Івано-Франківську запрацювали чергові дитячі садки

Штучний ажіотаж. Дитсадки Калуша відвідує лише 25% від записаних дітей


08.09.2021 1220
Коментарі ()

09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1324
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1023
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2045
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3527
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1325
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1310

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1635

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

473

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1115

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1282
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24238
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

487
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2649
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

593
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1486
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

658
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15352
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

465
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

560
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1396 2
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

598
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

513