"Мої честь та совість не продаються". Колишній морський піхотинець з Івано-Франківська розповів про окупацію Криму та тренування 102 бригади (ФОТО)

Іванофранківець Сергій Галкін — колишній морський піхотинець Феодосійського батальйону.

Після захоплення Криму військовими рф у чоловіка знайшли пухлину і визнали непридатним, тож з 2014 року він почав волонтерити й допомагати українським бійцям. 

Про цей йдеться на сторінці 102 окремої бригади Сил територіальної оборони ЗСУ Івано-Франківщини, передає Фіртка.


"Сюди приходили люди, які ніколи не тримали зброї у руках"


Сергій Галкін став інструктором з бойової підготовки 102 бригади на початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну. Тоді він тренував два батальйони та управління.

"Сюди приходили бізнесмени, айтівці, лікарі, будівельники, професори, фермери. Вони ніколи не тримали зброї в руках, їм було страшно від пострілів.

У березні та квітні я проводив з ними заняття на Лисецькому полігоні. Потім виїхав з ними у Запорізьку область, де ще два місяці допомагав готувати особовий склад", — розповідає Сергій.

Згодом чоловіка запросили займатися підготовкою особового складу інших підрозділів Збройних сил України. Понад рік Сергій Галкін їздив по різних місцях їхньої дислокації, допоки навесні 2023 року його знову не запросило командування 102 бригади.


Допомагає армії з 2014 року


Сергій Галкін займається волонтерством з 2014 року. Відтоді чоловік їздить до підрозділів, привозить їм потрібні речі, тепловізори, а також надає поради та консультації, адже має власний досвід служби.

"До армії Сергія не беруть за станом здоров'я — він має травму та II групу інвалідності.

Пухлина в голові, пластиковий імплантат в коліні й часткова втрата здоров'я — саме таку данину він віддав Україні, виконавши свій обов'язок щодо захисту держави від ворога", — написали на сторінці 102 бригади.


Про окупацію Криму


Чоловік був свідком подій, які супроводжували російську анексію Криму у 2014 році. Тоді він служив сержантом та командиром відділення у Феодосійському батальйоні морської піхоти.

"Жив у Федосії. Мені там все подобалося. Ми займалися спортом по чотири години на день, постійно пропадали на полігонах, на різних навчаннях. Наш батальйон входив до складу резерву НАТО і ми постійно їздили по країнах-учасницях альянсу, брали участь у спільних навчаннях.

Я отримував від цього задоволення. Моя сім'я жила також у Феодосії, ми навіть отримали кримську реєстрацію. Хотіли залишитися назавжди", — пригадує Сергій.

У березні 2014 року пункт дислокації батальйону оточили російські війська. Вони замінували периметр протитанковими мінами.

"Почали вимагати скласти зброю і здатися. Командування батальйону привело підрозділ у підвищену боєготовність, усім видали зброю і чекали на накази від вищого командування.

Так тривало декілька тижнів — до місяця часу. Наказів зверху не було ніяких і ніхто не знав, як діяти. Спочатку були плани здійснити прорив на материкову Україну, але всі розуміли, що без підтримки це зробити було практично неможливо.

Це було б самогубством", — каже колишній військовослужбовець.


"Мої честь та совість не продаються!"


За словами Сергія, російські військові психологічно тиснули на українських морських піхотинців — щодня їм погрожували та вимагали скласти зброю.

"Понад 50% особового складу були місцевими або мали тут сім'ї. Їхні батьки щодня приходили під розташування і казали їм: "Сину, складай зброю". Постійно проводилися мітинги місцевих, які закликали нас здатися.

Поступово люди почали складати зброю і переходити на бік ворога, адже вони не могли піти проти своїх рідних. Одного дня я зрозумів, що із сержантів мого взводу я залишився один — інші здалися.

Мене переконували, що в Києві владу захопила "хунта", пропонували посади в російській армії. Але є такі речі, як честь та совість, — вони не продаються. Мої честь та совість не продаються!" — каже Сергій Галкін.

Колишній піхотинець пригадує: до місця розташування його батальйону на вертольоті прилітав екскомандувач Військово-морських сил України Денис Березовський, який зрадив присягу і перейшов на бік РФ в Криму.

"Він з-за паркана вимагав скласти зброю. Ми його не впустили в розташування і сказали забиратися геть — ми не збираємося здаватися", — пригадує чоловік.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

На війні лише зміцнився у вірі. Як прикарпатець на передовій наближає перемогу України


Коментарі ()

21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

434
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

1471
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

2697 3
06.12.2024
Вікторія Косович

Станіслав Дейна добровольцем пішов на фронт у 2022 році. Захисник отримав поранення на Запорізькому напрямку та вже понад рік проходить лікування в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

3675
04.12.2024
Олег Головенський

У США, як справжня інформаційна бомба, «вибухнув» Звіт конгресового «Спеціального підкомітету з пандемії коронавірусу». 

3061
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

2177

Чому на прапорах європейських країн переважають синій, білий та червоний кольори та які ж вони - кольори китайської Серединної держави.  

659

В період російської агресії  ми згадуємо про свою ідентичність  звертаючись до своїх коренів та традицій. От і на Різдво все частіше можна побачити  в оселях не тільки ялинку, але і дідух – традиційну українську  різдвяну прикрасу.  

508

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

1668

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

1850
19.12.2024

Святкові застілля часто спокушають нас великою кількістю смачних страв, але переїдання може зіпсувати як настрій, так і самопочуття.  

328
16.12.2024

У листопаді цього року приріст споживчих цін до попереднього місяця на 1,4–2,5% зафіксували у всіх регіонах України.  

543
12.12.2024

Сніданок – це основа вашого дня. Саме від першого прийому їжі залежить рівень енергії, концентрація та настрій. Але не кожен сніданок справді працює на вас.  

838
18.12.2024

Митрополит Володимир проголосив два відпустові храми з нагоди Ювілейного 2025 року Божого.  

5034
15.12.2024

Христове Різдво — джерело перемоги над різними страхами. Особливо сьогодні, коли вирує в Україні війна з московитами, лунають часто тривоги та щодня є звістки про загибель українців.  

389
10.12.2024

Кардинал Микола Бичок отримав титул кардинала-пресвітера Святої Софії.

916
07.12.2024

Перша святиня у селі була зведена далекого 1852 року. Споруда згоріла у роки І світової війни. Але попри складні часи прикарпатці взялись на її місці відновлювати храм. І нова церква була зведена 1924 року.  

10157
18.12.2024

У суботу, 21 грудня 2024 року, в приміщенні Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби імені Степана Бандери відбудеться благодійний захід "Традиції Різдва в часі боротьби".  

551
20.12.2024

У Львові відбувся Конгрес місцевих та регіональних влад при Президентові України.  

300
18.12.2024

Президент України зазначив, що в України поки немає сил відвоювати окупований Крим та частину Донбасу, які Росія "фізично" контролює.

304
16.12.2024

В українському інформаційному просторі останніми місяцями з'являються повідомлення про можливі вибори в умовах воєнного стану.  

410
13.12.2024

Литва є одним із найбільших прибічників й адвокатів України на міжнародній арені.

427