Іванофранківець Сергій Галкін — колишній морський піхотинець Феодосійського батальйону.
Після захоплення Криму військовими рф у чоловіка знайшли пухлину і визнали непридатним, тож з 2014 року він почав волонтерити й допомагати українським бійцям.
Про цей йдеться на сторінці 102 окремої бригади Сил територіальної оборони ЗСУ Івано-Франківщини, передає Фіртка.
"Сюди приходили люди, які ніколи не тримали зброї у руках"
Сергій Галкін став інструктором з бойової підготовки 102 бригади на початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну. Тоді він тренував два батальйони та управління.
"Сюди приходили бізнесмени, айтівці, лікарі, будівельники, професори, фермери. Вони ніколи не тримали зброї в руках, їм було страшно від пострілів.
У березні та квітні я проводив з ними заняття на Лисецькому полігоні. Потім виїхав з ними у Запорізьку область, де ще два місяці допомагав готувати особовий склад", — розповідає Сергій.
Згодом чоловіка запросили займатися підготовкою особового складу інших підрозділів Збройних сил України. Понад рік Сергій Галкін їздив по різних місцях їхньої дислокації, допоки навесні 2023 року його знову не запросило командування 102 бригади.
Допомагає армії з 2014 року
Сергій Галкін займається волонтерством з 2014 року. Відтоді чоловік їздить до підрозділів, привозить їм потрібні речі, тепловізори, а також надає поради та консультації, адже має власний досвід служби.
"До армії Сергія не беруть за станом здоров'я — він має травму та II групу інвалідності.
Пухлина в голові, пластиковий імплантат в коліні й часткова втрата здоров'я — саме таку данину він віддав Україні, виконавши свій обов'язок щодо захисту держави від ворога", — написали на сторінці 102 бригади.
Про окупацію Криму
Чоловік був свідком подій, які супроводжували російську анексію Криму у 2014 році. Тоді він служив сержантом та командиром відділення у Феодосійському батальйоні морської піхоти.
"Жив у Федосії. Мені там все подобалося. Ми займалися спортом по чотири години на день, постійно пропадали на полігонах, на різних навчаннях. Наш батальйон входив до складу резерву НАТО і ми постійно їздили по країнах-учасницях альянсу, брали участь у спільних навчаннях.
Я отримував від цього задоволення. Моя сім'я жила також у Феодосії, ми навіть отримали кримську реєстрацію. Хотіли залишитися назавжди", — пригадує Сергій.
У березні 2014 року пункт дислокації батальйону оточили російські війська. Вони замінували периметр протитанковими мінами.
"Почали вимагати скласти зброю і здатися. Командування батальйону привело підрозділ у підвищену боєготовність, усім видали зброю і чекали на накази від вищого командування.
Так тривало декілька тижнів — до місяця часу. Наказів зверху не було ніяких і ніхто не знав, як діяти. Спочатку були плани здійснити прорив на материкову Україну, але всі розуміли, що без підтримки це зробити було практично неможливо.
Це було б самогубством", — каже колишній військовослужбовець.
"Мої честь та совість не продаються!"
За словами Сергія, російські військові психологічно тиснули на українських морських піхотинців — щодня їм погрожували та вимагали скласти зброю.
"Понад 50% особового складу були місцевими або мали тут сім'ї. Їхні батьки щодня приходили під розташування і казали їм: "Сину, складай зброю". Постійно проводилися мітинги місцевих, які закликали нас здатися.
Поступово люди почали складати зброю і переходити на бік ворога, адже вони не могли піти проти своїх рідних. Одного дня я зрозумів, що із сержантів мого взводу я залишився один — інші здалися.
Мене переконували, що в Києві владу захопила "хунта", пропонували посади в російській армії. Але є такі речі, як честь та совість, — вони не продаються. Мої честь та совість не продаються!" — каже Сергій Галкін.
Колишній піхотинець пригадує: до місця розташування його батальйону на вертольоті прилітав екскомандувач Військово-морських сил України Денис Березовський, який зрадив присягу і перейшов на бік РФ в Криму.
"Він з-за паркана вимагав скласти зброю. Ми його не впустили в розташування і сказали забиратися геть — ми не збираємося здаватися", — пригадує чоловік.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також: