Раніше в Україні вівчарство було мертвою галуззю. За останні кілька років зробили величезний скачок, бо заявили про нього на всю планету.
Крім того, зацікавили арабський світ, напрацювали прямі контракти.
Про це журналістці Фіртки розповів Василь Стефурак, голова ГО «Асоціація вівчарів».
«За 2020 рік у нас експорт товарних баранчиків виріс в 14 разів. Це за даними державної митної служби в Україні.
У 2020 у нас було так зване перезавантаження - ми почали спродувати все, що не підходило для розвитку, і нарощувати якісне поголів‘я.
Ми самотужки багато років фінансували фактично державну програму підтримки, де кожен охочий міг придбати одного племінного баранчика за 100 доларів.
Основа поголів‘я - це баран. Племенні тварини коштують величезних грошей. Наприклад, самця породи Дабл-Даймонд продали за 380 тисяч фунтів.
Кілька днів тому ми з товаришем говорили про розвиток, і я заявив, що продам барана за мільйон доларів. Зараз це для мене вже чітка, зрозуміла ціль», - ділиться фермер.
Детальніше читайте у авторському матеріалі: Баран за мільйон доларів, бойня з єврономером та шалений експорт в ОАЕ: фермер з Прикарпаття розповів про тваринництво у час війни (ФОТО)
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також: