Мобілізація: прикарпатцям розповіли порядок видачі повісток

З 18 травня 2024 року розпочав діяти оновлений закон про мобілізацію, який, зокрема, змінює процедуру вручення повісток військовозобов’язаним.

Також, громадяни по-іншому відповідатимуть перед законом, якщо проігнорують повістки.

Які є види повісток та як їх вручають, розповів в інтерв'ю Суспільному начальник сектору оборонно-мобілізаційної роботи Сумського ТЦК та СП Сергій Монукало, пише Фіртка.

"Повістки не зазнали суттєвих змін. Тепер їх можна роздрукувати через автоматизовану систему "Оберіг".

Повістка може бути без підпису, з електронним підписом КЕП, що є частиною процесу цифровізації. Тепер не обов’язково, щоб начальник районного ТЦК власноруч підписав повістку — достатнього електронного підпису".

З його слів, незалежно від способу доставки, повістки мають однакову юридичну силу, що підписані електронним підписом або власником.

"Ті, що підписані КЕП, можуть направлятися на підприємство, де уповноважені особи роздадуть їх людям. Для патрулювання та рознесення на місцях скупчення людей складаються індивідуальні повістки".

Існує два види повісток: перший — для уточнення облікових даних, який також є контрольним документом для проходження ВЛК.

Після цього людина може отримати бойову повістку.  Після цієї повістки людині потрібно вирушити додому і зібрати речі для подальшої мобілізації. Бойова повістка є підставою для тимчасового звільнення від роботи під час мобілізації.

  читайте також: У ТЦК розповіли, хто з мобілізованих потрапляє у штурмові підрозділи

Встановлений певний термін. Людина визнана належним чином оповіщеною у таких випадках:

  1. Коли на підприємство надходить розпорядження, і керівник повинен отримати повістку працівника під підпис.
  2. Коли під час патрулювання вулицями або в місцях збору людей співробітники ТЦК та СП зупиняють людину на підставі перевірки її військово-облікових документів і вручають повістку.
  3. Коли повістка надсилається через Укрпошту, рекомендованим листом з повідомленням з'явитися у ТЦК.

"Якщо людина отримала повістку особисто, і через три дні не з'явилася, можна подати її в розшук. Наприклад, якщо повістка була вручена 9 числа, а людина не прийшла до 10, то з 14 числа ми можемо подавати в розшук.

Але є й інша ситуація: людина могла потрапити в лікарню через хворобу або інші непередбачені факти, які можна підтвердити документами. Якщо є підтвердження, розшук не оголошується, і відтерміновується".

Якщо повідомлення було надіслано через пошту, то також є три дні для отримання.

"Людина повинна отримати повідомлення, і лише тоді починається відлік терміну для виконання обов’язку.

Важливо, що вона повинна особисто отримати повістку, а не хтось інший, якщо тільки не йдеться про законного представника. Після отримання повістки, якщо протягом трьох діб людина не з’явилася за місцем призначення, на четвертий день можна ініціювати розшук.

Також є варіанти, коли людина не приходить з важливих причин, таких як хвороба, перебування в лікарні чи інші форс-мажорні ситуації. В таких випадках необхідно надати підтверджуючі документи, і тоді терміни можуть бути перенесені.

Наприклад, якщо людина була в лікарні, вона повинна подати довідку".

У будь-якому випадку, якщо повістка була вручена належним чином, особа не з'явилася в установлені терміни без підтверджених причин, то розшук може бути оголошений без додаткових пояснень.

Разом з тим, за новими правилами мобілізації, якщо військовозобов'язаний вчасно не стане на військовий облік або не зʼявиться за повісткою до ТЦК, під час воєнного стану йому загрожує штраф від 17 000 до 25 500 гривень.

Окрім того, якщо людина не з'явилася за повісткою та знаходиться у розшуку, можуть обмежити право керування автомобілем.

"Коли вже будуть матеріали передані в виконавчу службу, це вже функція виконавчої служби. Вона блокує рахунки. Через суд можуть лишити право керування автомобілем.

Поки що таких випадків конкретних немає, але уже матеріали є на опрацюванні. Це суд приймає, триває розгляд цих справ. І коли будуть висновки, ми вам повідомимо".


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Коментарі ()

09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

9407 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1237
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

645
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5737
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1554
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1418

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

491

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1306

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1140

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1035
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

383
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

459
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1399
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

453
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

724
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5769
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

477
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

341
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

669 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1114
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

969