Мобілізація: прикарпатцям розповіли, хто та де роздає повістки військовозобов'язаним

В Україні, зокрема й на Прикарпатті, продовжуються мобілізаційні заходи.

Хто і де роздає повістки військовозобов'язаним, Суспільному розповів речник Полтавського обласного ТЦК та СП Роман Істомін, пише Фіртка.

Стандартна група оповіщення — це поліція та військовослужбовці ТЦК та СП.

"У групу можуть входити представники органів влади, органів місцевого самоврядування. Якщо це оповіщення здійснюється на території підприємства, туди можуть входити представники цього підприємства.

Якщо оповіщення здійснюється на території багатоквартирного будинку, представник правління цього багатоквартирного будинку може входити в групу оповіщення", — розповів речник обласного ТЦК та СП.

Законом не заборонено вручення повістки в будь-якому місці після встановлення особи. 

Повістки можуть вручати посадові особи територіальних центрів комплектації та соціальної підтримки за місцем проживання, роботи, а також на вулиці чи на блокпостах. При цьому вони зобов'язані мати відповідне розпорядження від ТЦК та СП.

Зі слів речника ТЦК та СП, у повістці вказана конкретна дата та час, коли людина має прибути до ТЦК та СП.

"Якщо вона не приходить, це означає порушення правил військового обліку або законодавства про оборону та мобілізацію, що є підставою для звернення до поліції щодо затримання".

Істомін підкреслив, майже кожна силова структура чи правоохоронний орган має повноваження затримувати людину. Однак, що стосується затримання у рамках мобілізації, у цьому випадку військовослужбовці ТЦК працюють спільно з поліцією.

Детальніше про те, у яких випадках застосовують силове затримання військовозобов'язаних читайте за посиланням.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Військовий облік: чи мобілізують всіх, хто оновив дані та що загрожує тим, хто цього не зробив 

"Повинна відбуватися, але у розумних межах", — Марцінків про методи мобілізації в Івано-Франківську

Рідні на війні: як підтримати себе, дитину та тих, хто боронить Україну


Коментарі (1)

читач 2024.11.15, 11:24

От і попався Істомін Полтавський - 8-м років тюрми "за розголошення місць роздачі повісток" і "Суспільне" , яке цю новину у Телеграмі опублікувало. Новина у вас була недавно "засудили прикарпатця на 8-м років за згвалтування 14-тилітньої". От для влади це те саме по термінам увязнення.

А взагалі Істомін з Полтави - "чесний кандидат як Лупан", задовбавшись лицемірити лірикою про "обовязки; всі воювали" прямо сказав: "ловили, ловимо і ловити будемо, самі не підемо бо у нас правильно пише обмежено-придатний, як і у всіх політиків у Києві біля кордону з РФ і не тільки, а не як у 20-ирічних хлопців з Верховини".

І поки через типу опозицію Гончаренко Костенко і ЗМІ запускають чутки "заборона мобілізації 50-и річних" чи "уряд готує закон про демобілізацію" (що все виявляється брехнею бо вони і не могли знати, а змі їх з кимось сплутали) насправді влада думає як заборонити виїзд 18-и річним - зявилось у соцмережаж інформація що "в розшук подавати 17-и річних школярів, які не стали на облік, або підписали "згоду на військову службу" - і таким чином закрити їм втечу закордон від дебілів. Типу  "неправильно написано обмежено-придатний" дубль два.

І заголовок новини у вас брехливий.

Немає ніякої роздачі првісток давно. Роздавали виписуввли повістки перші пі року напевно на Західній, а в Києві чи Одесі чи Харкові може довше рік після початку російського вторгнення. Після того і до тепер - це силове затримання, висадження з автобусів, саджання в свшини пішоходів робітників. І рік у ЗМІ про це мовчали поки в Києві і Одесі не почали "пакувати".

У Західній пресі навіть дослідження було як відділ спецслужб США у соцмережах Фейсбук і Твітер рік приховував усі новини про мобілізацію в Україні, скмлав у "тіньовий бан". 

Бо як це пояснювати американцям і європейцям чому вони мають допомагати на десятки мільярдів країні, яке викрадає людей на зупинках смлрю змушуючи воювати проти росії, яка так само ррбила в "лнр" і "днр". Не знати як на це дивитись бо допомога Україні справді потрібна, але самі українці з тцкашниками рощібратись не можуть і ця допомога покриває малу росію в Україні. Починаєш розуміти про що говорив Трампіст Венс який стане віце-президентом: домовлятись з поганцями для вигоди США". Бо яка йому різниця що Велика росія що Мала росія - чи дати антиамериканській великій росії зжерти малу чи не дати, але щоб поменше грошей на це йшло? Вся прлітика трампістів стає зрозумілою тоді - обіцтись меншими грошима на війну скідьки там мала росія з бусифікуванням протягне проти великою. Питання де тут український інтерес - власне українців, українського народу? Чи справді українці - це тцкашники і мала росія за всіма звичками?

Може почали б з перестати писати брехливі заголовки у змі які перекручують дійсність?

Але нащо стільки букв знову написав...?

22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

335
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

468
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2311
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

1706
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

2000
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

5607 16

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1111

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1125

Російські історики вважають Одесу російським містом, оскільки, за їх твердженням, місто було засноване російською імператрицею Єкатєріною II.  Їм і в голову не приходить той факт, що заснування міста, і зміна його назви – це різні речі.

1640

Дискурс Гіпермодерну спирається на уподобання та смаки багатомільйонних «мережевих» мас, а не на естетичні ігри еліт, як дідусь-Постмодерн. Відповідно, культурні, мистецькі, політичні, тусовкові та комунікаційні практики Гіпермодерну більш «плебейські» та більш розраховані на швидку емоційну реакцію.

1111
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

871
11.11.2024

Поточний рік був кращим для аграрної сфери на Івано-Франківщині, ніж попередні. У порівнянні з 2023 роком (129,6 гектара) — цьогоріч посівні площі збільшили на 45 відсотків.  

723
06.11.2024

Зовсім скоро настане зима, а це значить, що зараз потрібно максимально запастися вітамінами та мікроелементами.  

14545
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

523
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10387
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6061
12.11.2024

"Ми спільнота. Все, що у нас є — це спільне, — ділиться монахиня.

610
20.11.2024

Президент України надав звання "Народного артиста України" акторові театру і кіно Олексію Гнатковському.  

7506
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

2737
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

512
17.11.2024

Президент США Джо Байден дозволив Україні завдавати ударів по Росії ракетами великої дальності ATACMS.  

609
15.11.2024

На противагу, 35% мешканців західних областей підтримують проведення виборів президента України під час війни.  

445