Мобілізація: прикарпатцям розповіли, хто та де роздає повістки військовозобов'язаним

В Україні, зокрема й на Прикарпатті, продовжуються мобілізаційні заходи.

Хто і де роздає повістки військовозобов'язаним, Суспільному розповів речник Полтавського обласного ТЦК та СП Роман Істомін, пише Фіртка.

Стандартна група оповіщення — це поліція та військовослужбовці ТЦК та СП.

"У групу можуть входити представники органів влади, органів місцевого самоврядування. Якщо це оповіщення здійснюється на території підприємства, туди можуть входити представники цього підприємства.

Якщо оповіщення здійснюється на території багатоквартирного будинку, представник правління цього багатоквартирного будинку може входити в групу оповіщення", — розповів речник обласного ТЦК та СП.

Законом не заборонено вручення повістки в будь-якому місці після встановлення особи. 

Повістки можуть вручати посадові особи територіальних центрів комплектації та соціальної підтримки за місцем проживання, роботи, а також на вулиці чи на блокпостах. При цьому вони зобов'язані мати відповідне розпорядження від ТЦК та СП.

Зі слів речника ТЦК та СП, у повістці вказана конкретна дата та час, коли людина має прибути до ТЦК та СП.

"Якщо вона не приходить, це означає порушення правил військового обліку або законодавства про оборону та мобілізацію, що є підставою для звернення до поліції щодо затримання".

Істомін підкреслив, майже кожна силова структура чи правоохоронний орган має повноваження затримувати людину. Однак, що стосується затримання у рамках мобілізації, у цьому випадку військовослужбовці ТЦК працюють спільно з поліцією.

Детальніше про те, у яких випадках застосовують силове затримання військовозобов'язаних читайте за посиланням.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Військовий облік: чи мобілізують всіх, хто оновив дані та що загрожує тим, хто цього не зробив 

"Повинна відбуватися, але у розумних межах", — Марцінків про методи мобілізації в Івано-Франківську

Рідні на війні: як підтримати себе, дитину та тих, хто боронить Україну


Коментарі (1)

читач 2024.11.15, 11:24

От і попався Істомін Полтавський - 8-м років тюрми "за розголошення місць роздачі повісток" і "Суспільне" , яке цю новину у Телеграмі опублікувало. Новина у вас була недавно "засудили прикарпатця на 8-м років за згвалтування 14-тилітньої". От для влади це те саме по термінам увязнення.

А взагалі Істомін з Полтави - "чесний кандидат як Лупан", задовбавшись лицемірити лірикою про "обовязки; всі воювали" прямо сказав: "ловили, ловимо і ловити будемо, самі не підемо бо у нас правильно пише обмежено-придатний, як і у всіх політиків у Києві біля кордону з РФ і не тільки, а не як у 20-ирічних хлопців з Верховини".

І поки через типу опозицію Гончаренко Костенко і ЗМІ запускають чутки "заборона мобілізації 50-и річних" чи "уряд готує закон про демобілізацію" (що все виявляється брехнею бо вони і не могли знати, а змі їх з кимось сплутали) насправді влада думає як заборонити виїзд 18-и річним - зявилось у соцмережаж інформація що "в розшук подавати 17-и річних школярів, які не стали на облік, або підписали "згоду на військову службу" - і таким чином закрити їм втечу закордон від дебілів. Типу  "неправильно написано обмежено-придатний" дубль два.

І заголовок новини у вас брехливий.

Немає ніякої роздачі првісток давно. Роздавали виписуввли повістки перші пі року напевно на Західній, а в Києві чи Одесі чи Харкові може довше рік після початку російського вторгнення. Після того і до тепер - це силове затримання, висадження з автобусів, саджання в свшини пішоходів робітників. І рік у ЗМІ про це мовчали поки в Києві і Одесі не почали "пакувати".

У Західній пресі навіть дослідження було як відділ спецслужб США у соцмережах Фейсбук і Твітер рік приховував усі новини про мобілізацію в Україні, скмлав у "тіньовий бан". 

Бо як це пояснювати американцям і європейцям чому вони мають допомагати на десятки мільярдів країні, яке викрадає людей на зупинках смлрю змушуючи воювати проти росії, яка так само ррбила в "лнр" і "днр". Не знати як на це дивитись бо допомога Україні справді потрібна, але самі українці з тцкашниками рощібратись не можуть і ця допомога покриває малу росію в Україні. Починаєш розуміти про що говорив Трампіст Венс який стане віце-президентом: домовлятись з поганцями для вигоди США". Бо яка йому різниця що Велика росія що Мала росія - чи дати антиамериканській великій росії зжерти малу чи не дати, але щоб поменше грошей на це йшло? Вся прлітика трампістів стає зрозумілою тоді - обіцтись меншими грошима на війну скідьки там мала росія з бусифікуванням протягне проти великою. Питання де тут український інтерес - власне українців, українського народу? Чи справді українці - це тцкашники і мала росія за всіма звичками?

Може почали б з перестати писати брехливі заголовки у змі які перекручують дійсність?

Але нащо стільки букв знову написав...?

01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

460
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1255
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2184 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

1056
15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

2979
08.03.2025
Тетяна Ткаченко

Про найчастіші запити від батьків та дітей, складні емоції підлітків, доцільність покарання та потребу любові, журналістка Фіртки поспілкувалась із івано-франківською психологинею Іриною Волощук.  

2053

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

822

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

983

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1413

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

2013
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26294 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

702
19.03.2025

Почати харчуватися правильно здається складним, особливо коли навколо стільки суперечливої інформації. Але здорове харчування – це не дієта, не обмеження й точно не прораховування кожного грама.  

902
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

2930
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1180
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

888
19.03.2025

Великопосні реколекції у Погоні відбудуться 28, 29 та 30 березня 2025 року.

1150
28.03.2025

Це справжня мистецька подорож у минуле, яка через живопис дозволяє побачити архітектурну велич України у новому світлі.  

1147
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

345
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

4153
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

1015
24.03.2025

Законопроєкт об'єднує в одному органі — місцевій держадміністрації (МДА) — галузеві, правлінські, виконавчі, координаційні та контрольно-наглядові повноваження. 

1580