Міжнародна діяльність як одна з домінант лідерства УКД

Якість навчання в УКД, рівень майстерності професорсько-викладацького складу, перспективність і висококваліфікованість фахівців із провідних спеціальностей, які користуються попитом на ринку праці не лише в Україні, але й за кордоном, уможливили здобути для Університету статус одного з найзатребуваніших освітніх закладів в Україні, про що свідчать результати вступної кампанії. Так, заступник міністра освіти та науки Михайло Винницький в етері “Українське радіо” зауважив: “Приватних закладів існує понад 100, проте не всі з них відомі завдяки своїй якості. Виняток становлять УКУ, Київська школа економіки, Університет Короля Данила в Івано-Франківську, Альфреда Нобеля у Дніпрі”.

УКД у кожному зі своїх напрямів роботи має вагомі здобутки, які, власне, становлять домінантні критерії під час вибору закладу для навчання чи співпраці. 

Про особливості міжнародної діяльності ЗВО “Університет Короля Данила” розповів Максим Карпаш - проректор із міжнародних зв’язків та стратегічного розвитку, професор кафедри архітектури та будівництва, доктор технічних наук, професор.

У чому ж полягає пріоритетність якості освіти в Університеті Короля Данила?

В аспекті міжнародної академічної мобільності відповідно до Стратегії інтернаціоналізації ЗВО “Університет Короля Данила” заклад відкритий до співпраці з усіма країнами-членами Європейського Союзу, Сполучених Штатів Америки та іншими високорозвиненими державами. З огляду на певні обмеження, які зумовлені військовим станом, міжнародна академічна мобільність здійснюється в гібридному форматі, не порушуючи норм законодавства: уможливлюємо навчальні поїздки для студенток за кордон (Греція, Норвегія тощо), організовуємо заняття, на яких здобувачі мають змогу перейняти досвід від викладачів передових іноземних закладів освіти (у жовтні-листопаді 2022 року спільно з Технічним університетом Клуж-Напока було проведено International Training Week за участі викладачів румунського партнера, а у вересні 2023 року було запрошено доктора Річарда Томлінса з Університету Ковентрі (Великобританія)).

Наразі УКД уклав договори, угоди та меморандуми приблизно з 30 партнерами, із-поміж яких 15 - це заклади освіти: Akademia Górnośląska im. Wojciecha Korfantego w Katowicach (Польща), Elma Fachkräftemanagement GmbH (Німеччина), WSB University Toruń (Польща), Wyższa Szkoła Gospodarki (Польща), Wyższa Szkoła Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach (Польща), Educational Center “ABConsult Oppekeskus” (Естонія), Uniwersytet Rzeszowski (Польща), Batumi Shota Rustaveli State University (Грузія), Akadémia odborného vzdelávania Merkur (Словенія), Europejska Uczelnia Społeczno-Techniczna im. Sługi Bożego Roberta Schumana (Польща), Dance World Cup, Polish Foundation “Institute of International Academic and Scientific Cooperation” (Польща), Fundacja ADD (Польща), Посольство України в Ліванській Республіці (Ліван), West Finland College (Фінляндія), University of Niš (Сербія), The Bucharest University of Economic Studies (Румунія), Katowice Business University (Польща), The Technical University of Cluj-Napoca (Румунія), Baltic International Academy (Латвія), Czech Universities (Чехія), Politehnica University of Bucharest (Румунія), Slovenská poľnohospodárska univerzita v Nitre (Словаччина), Turiba University (Латвія), Algoos Study  Work and Travel LTD S.R.L. (Румунія), Azerbaijan State University of Economics (Азербайджан), Ss. Cyril and Methodius University in Skopje (Північна Македонія), Jamk University of Applied Sciences (Фінляндія), University of Exeter (Велика Британія), Šibenik University of Applied Science (Хорватія), Fundacja Inicjatyw Regionalnych i Międzynarodowych (Польща), Centrum Akademie Techniky (Чехія). Звісно, що така значна кількість партнерів УКД із передовими установами, організаціями свідчить не тільки про актуальність взаємодії між членами, але й про якість та складність здійсненої роботи на світовій арені командою міжнародного співробітництва Університету.

Окремим напрямком міжнародної діяльності УКД є участь у twining-проєкті з британським Університетом Ексетера під егідою Офісу Президента України та Cormack Consultancy Group, із якими підписано угоди: представники обох університетів є членами спільних заходів, а також підтримують зв’язки між різними кафедрами тощо.

Важливою також є грантова діяльність закладу, адже перевагою участі в проєктах як для студента, так і для викладача є власна професійна реалізація, оскільки здобувач має могу застосувати теоретичні знання на практиці, дізнатись багато нового та сучасного. Не менш важливою є матеріальна складова в цьому аспекті, оскільки за участь у проєктах часто передбачена грошова плата, а співпраця уможливлює цікаві знайомства, залучення до здійснення нових грантів, продовження навчання чи досліджень тощо. Так, на кінець 2023 рік пишаємось співдією УКД у 6-ти проєктах, які реалізовані за кошти ЄС: ILCA, RETRIEVE, LuxHyVal, SH2AMROCK, CAMINO, H2COVE. 

Університет дає можливість навчатися українському студентству за кордоном, для чого команда міжнародного співробітництва УКД здійснює тематичну розсилку представникам освіти щодо можливостей у рамках різноманітних програм, консультує, супроводжує процес подання заявок, сприяє в разі виграшу тощо. Наприклад, зараз заклад співпрацює з туристичними компаніями та AIESEC.

Що більше, наприкінці 2022 року Університет Короля Данила пройшов процедуру реєстрації в УДЦМО. Ми готові надати якісну освіту студентам з-за кордону,  тому запрошуємо молодь навчатися за всіма акредитованими освітніми програмами, а ключовою перевагою УКД серед українських закладів освіти є порівняно низька вартість навчання та оплата за проживання в Івано-Франківську, висока кваліфікованість викладачів, чудові умови навчання та цікаве дозвілля, практична орієнтованість змістовного наповнення предметів тощо. 

Для забезпечення високого рівня якості освітнього процесу та обміну досвідом Університет усебічно залучає викладачів до навчання за кордоном. Наприклад, професор Андрій Бойчук стажується в іспанському університеті за напрямком “Матеріалознавство”, доцентка Ірина Припхан стала стипендіаткою британської програми Cara, професор Віталій Надурак - стипендіатом у Канаді, а професор Максим Карпаш одержав стипендію в США для підтримки українських викладачів-дослідників. На кінець 2023 року Університет налічує понад 30 викладачів-учасників міжнародних проєктів. Ключовим для всіх нас є практична задіяність професорсько-викладацького складу в міжнародних проєктах, де партнером є Університет Короля Данила.

Вагомо, що наразі УКД веде перемовини з кількома європейськими університетами щодо відкриття програм подвійних дипломів, при цьому найбільш затребуваними для нас в цьому напрямку є економіка та підприємництво, туризм і готельно-ресторанна справа. 

Високо оцінюючи міжнародну діяльність УКД загалом, Максим Карпаш зауважує: “Досвід УКД та інших успішних українських університетів зацікавлює європейських партнерів завдяки гнучкості та високій адаптивності до критичних умов. У час війни ми не здались, не припинили навчання, намагаємось працювати над підвищенням якості надання освітніх послуг, розширювати сфери роботи, у тому числі міжнародну”. Продовжує: “Особисто я брав участь у понад 25-ти міжнародних проєктах як виконавець та координатор, тому чітко сформував ключові компетентності - відкритість до співпраці, розуміння процесів пошуку партнерів та складання грантових заявок. Усе це результувало в доволі хороший відсоток виграних проєктів (15-20 %). Але найголовніше – працювати трошки більше, ніж інші, і тоді точно успіх буде досягнутий”.

Команда УКД докладає надзусилля в складний для країни час, забезпечуючи якісний підхід до викладання крізь призму міжнародного досвіду на основі розмаїтої матеріально-технічної бази, студентоорієнтованість із властивим їй практикоцентризмом, скерованих на подальше працевлаштування, - це одні з провідних критеріїв того континууму переваг, які властиві закладу та які, взаємодіючи, формують чітке  розуміння того, що Університет Короля Данила - це один із лідерів серед приватних закладів вищої освіти в Україні.

Реклама


18.01.2024 468
27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. Фіртка поцікавилася, з якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

272
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

1685
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

1017
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

1392 7
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2704
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

2056

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

410

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

502

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1425

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1402
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

265
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18169
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

1126
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3476
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

840
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10594
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6344
23.11.2024

Під час зустрічі письменник порушив важливі питання, зокрема, чи на часі мова та культура, як зберегти пам'ять про загиблих військовослужбовців і цивільних, а також, що відбувається з культурою в Харкові та містах, де тривають активні бойові дії. 

1001
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

271
23.11.2024

Водночас 33% респондентів із заходу однозначно не підтримують проведення місцевих виборів під час війни, а 16% — скоріше не підтримують.  

496
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

3096
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

814