Міськрада роздає гроші. Передовсім – «своїм хлопцям»

 

 

Івано-Франківська міська рада на сесії мала намір затвердити результати міського конкурсу проектів та програм розвитку місцевого самоврядування та громадянського суспільства. Кожен з переможців отримає певну суму грошей з міського бюджету. Як видно з проекту рішення, значну частину бюджетних коштів отримають структури, підпорядковані депутатам міської ради або наближеним до них особам.

 

 

В Івано-Франківську вже третій рік поспіль реалізовується міський конкурс проектів та програм. Проекти переможців мали б сприяти розв’язанню актуальних для міської громади проблем, на що й виділяються кошти міського бюджету.

Цього року конкурсна комісія відібрала 29 проектів органів самоорганізації населення, 16 проектів благодійних організацій при освітніх закладах міста, 16 проектів громадських організацій, 4 проекти засобів масової інформації та 2 проекти громад приміських сіл міської ради. Фінансування цих проектів і має затвердити сесія міської ради.

Зазначимо, що обсяг співфінансування з міського бюджету проектів не повинен перевищувати 85% від загального обсягу вартості усього проекту.

 

 

Поділили між своїми

 

Своєрідні гранти від міської ради виграли 16 громадських організацій. З них справді активно працювали в місті лише чотири. А саме: БФ «Дім Сірка», який виграв 14,8 тис. гривень на реалізацію проекту «Регулювання чисельності безпритульних тварин шляхом масової одночасної стерилізації ветеринарними волонтерами фонду Four Paws»; МО «Станиця Івано-Франківськ Пласту – Національної скаутської організації України», яка отримає 15 тис. гривень на проект «Відзначення дня Пласту та дня українського моря в рамках 352-ї річниці Івано-Франківська пізнавальним загальноміським змагом для пластунів та учнів загальноосвітніх шкіл»; Благодійна громадська фундація ім. Короля Юрія – 15 тис. гривень на проект «Івано-Франківськ – місто інноваційних культурних проектів: Вавилонська бібліотека» та ГО МЛК «AIESEC» – 15 тис. гривень на проект «Світ без кордонів. Культура».

 

Також по 15 тис. гривень виграли обласна організація «Молода Просвіта» та ГО «Студентська Свобода». До слова, останні новини про діяльність «Молодої Просвіти» датовані на сайті організації 9 вересня 2013 року, а «Студентська Свобода» активізувалася під час передвиборчої кампанії. Активісти організації роздавали партійні газети біля навчальних закладів Івано-Франківська з агітаційними матеріалами за кандидата у народні депутати, голову обласної організації ВО «Свобода» Василя Поповича. Така-от громадська робота.

 

Зрештою, а за кого вони могли агітувати? Адже Попович є одним із засновників «Студентської Свободи». За даними реєстру громадських об’єднань, решта засновників – теж «свободівці», депутати Івано-Франківської міської ради Іван Маркута та Віталія Сарабін.

 

Втім, це не єдина організація-переможець, яку заснували депутати-«свободівці».

 

До прикладу, БО «Івано-Франківський обласний благодійний фонд «Родина» виграла 15 тис. гривень на  проект «Благодійний пленер «Мій Станіславів». Організацію заснували начальник експертно-аналітичного відділу Івано-Франківської міської ради Христина Федотова та депутати міської ради, знову ж таки від «Свободи», Оксана Криволінська та Віталій Голутяк. Криволінська, до слова, сама є членом комісії, яка визначала переможців проектів та програм (!).

 

Ще одна "свободівська" організація – Фонд розвитку міста «Інший Франківськ» – має отримати 15 тис. гривень на проект «Івано-Франківськ – європейське місто: забезпечення проведення позачергових виборів Президента України в м. Івано-Франківську за європейськими стандартами». Її засновники – прес-секретар міської ради Станіслав Козлов, депутат міськради Михайло Малярчук, дружина народного депутата від «Свободи» Руслана Марцінківа Оксана і знову Христина Федотова.

 

Втім, чесні вибори у місті відбулися і без участі цієї громадської організації. Але кошти на їх забезпечення у проекті рішення поки що залишилися.

 

Також у документах залишилися 15 тис. гривень на фестиваль Христового міста «Вгору Серця», який відбувся в Івано-Франківську 2-4 травня за ініціативи РО місія «Молодіжна комісія» Івано-Франківської архієпархії УГКЦ.

 

Конкурсна комісія не залишила без призів і лояльні до «Свободи» громадські організації. Зокрема, 15 тис. гривень отримає ГО «Богатир» на проект «Ближче до спорту», яку очолює франківський стронгмен Назар Павлів, який не так давно рекламував націоналістичну партію з білбордів. Таку ж суму отримає ГО «Громадський інститут аналітики» на проект «Різдвяна шопка» (який шопка має стосунок до аналітики, відомо тільки конкурсній комісії). Серед засновників організації громадський активіст Віталій Перевізник та екс-помічник народного депутата від «Свободи» Олександра Сича Ігор Дебенко.

 

Окрім того, 13 тис. гривень перепало і первинній профспілковій організації ВПС «Захист справедливості» працівників Комунального підприємства «Єдиний розрахунковий центр» на проект «Івано-Франківськ – місто відповідальних власників». Стільки ж – міському спортивному клубу «Ластівка» на проект «Видання промоційної продукції до проведення міжнародних змагань «Europen Cup Race Walking Ivano-Frankivsk» («Кубок Європи зі спортивної ходьби в Івано-Франківську).

 

Цей Кубок має відбутися в Івано-Франківську наступного року. Оргкомітет з підготовки до Кубка Європи зі спортивної ходьби очолює міський голова Івано-Франківська Віктор Анушкевичус. Бюджет змагань складе приблизно 500 тисяч євро, з яких близько 150 тисяч євро – це внесок міста, решту планують залучити з інших джерел. Одним із засновників спортивного клубу «Ластівка», який виготовлятиме промоційну продукцію, є голова комітету фізкультури і спорту виконкому Віталій Матешко.

 

Інформації про двох переможців – БФ відродження та розвитку «Наш Станіславів» та БО БФ «ПОЗИТ.ІФ.ЮА» – немає ні в Єдиному реєстрі громадський формувань, ні у Реєстрі громадських об’єднань. «Наш Станіславів» виграв 15 тис. гривень на міський конкурс плакатів «Natural Banner: парниковий ефект, атмосфера, клімат», а «ПОЗИТ.ІФ.ЮА» планує реалізовувати проект «Зелений патруль. Відновлення та екологічний нагляд за прибережною зоною річки Бистриця-Солотвинська в мікрорайоні Пасічна міста Івано-Франківська» на суму 12 тис. гривень.

 

Також у міському конкурсі проектів та програм перемогли:

 

- ГО «Український вектор», який отримає 15 тис. гривень на проект «Спільнокошт – Франківськ» (засновники – Микола Гавриляк, Артем Колосов, Володимир Кушніренко);

 

- ГО Івано-Франківська станиця Галицького братства колишніх вояків 1-ї Української дивізії Української Національної Армії, яка отримала сім тисяч гривень на  видання книжки (засновники Любомир Захаріясевич, Володимир Малкош та Михайло Мулик);

 

- ГО «Молодіжна мистецька формація «Форумс», яка отримає 15 тис. гривень на проект «Шевченкіана Лео Мола та Івано-Франківськ» (засновники: Ігор Васюта, Михайло Дейнега, Микола Джичка);

 

- БО «Злука», яка отримає 15 тис. гривень на проект «Готовність молоді та дітей-сиріт до сімейного життя – запорука щасливої сім'ї» (засновники Григорій Луканюк, Віталій Луканюк та Олександра Парфан).

 

 

На висвітлення і контроль

 

Вперше цього року організатори конкурсу ввели номінацію «Проекти засобів масової інформації». Так, радіо «Західний полюс» отримало на проект "Висвітлення діяльності депутатів міської ради у радіоефірі" 35 тис. гривень; ТБ «24 канал Івано-Франківськ» – 50 тис. гривень на проект «Рубрика новин «Про діяльність депутатів ІФМР»; по 25 тис. гривень редакція газети «Репортер» на проект «Висвітлення діяльності депутатів міської ради» та ТзОВ «Агентство правових технологій», інтернет-видання «Галка.іf.ua» на проект «Громадський контроль депутатської діяльності». 

 

Перші три переможці пов’язані з депутатом міської ради, головою правління ПАТ «Прикарпаттяобленрго» Олександром Бубеном. Втім, ці медіа у місті існують давно і мають свою аудиторію.

 

Найбільш сумнівною видається перемога у конкурсі проектів  останнього ЗМІ з переліку. Всі учасники мали можливість подати проекти та програми до 30 березня 2014 року. На той час веб-сайт «Галка.іf.ua» ще взагалі не функціонував, та й "Агентство правових технологій" у місті себе нічим не виявляло.

 

Схоже, і тут не обійшлося без «свободівського» лобі. Адже шеф-редактором сайту є ставленик «Свободи» екс-директор КП «ЄРЦ» Вадим Войтик. Свідоцтво про реєстрацію друкованого (а не електронного) ЗМІ «Галка.іf.ua» видане 14 травня 2014 року. Його засновником є ТзОВ «Агентство правових технологій».

 

Тож члени конкурсної комісії визначили переможця ще до того, як він офіційно з’явився на світ (!). Зрештою, наскільки ефективним може бути проект «громадського контролю депутатської діяльності» за гроші, рішення про виділення яких приймають самі ці депутати, – питання риторичне.

 

 

На громади

 

Результати в інших номінаціях більш адекватні. До прикладу, в номінації «Проекти сільських рад сіл Крихівці, Вовчинець, Микитинці, Угорники, Хриплин» перемогли Хриплинська та Угорницька сільські ради. Обидві отримали по 65 тис. гривень на облаштування благоустрою.

 

В номінації «Проекти громадських та благодійних організацій при дошкільних, загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладах» перемогли 16 піклувальних рад івано-франківських ЗОШ та ДНЗ, які отримають по 20 тис. гривень на заміну труб чи  вікон, ремонт та утеплення приміщень. До 20 тис. гривень отримають і 29 органів самоорганізації населення: ОСББ, будинкові комітети, ЖБК тощо.

 

За ці гранти міська влада вимагатиме трошки реклами і звіту. Зокрема, на друкованій продукції переможців проектів має бути вказано: "Проект реалізовується за підтримки Івано-Франківської міської ради в рамках конкурсу проектів та програм розвитку місцевого самоврядування та громадянського суспільства в 2014 році". Кожен із заходів проекту повинен супроводжуватися прес-анонсом (за 3 дні до виконання проекту) та прес-релізом (в день виконання заходу). Всі прес-анонси та прес-релізи мають бути позначені логотипом Івано-Франківської міської ради, також містити згадку про її підтримку в рамках конкурсу проектів та програм. Цю ж інформацію необхідно розмістити на об’єктах виконаних проектів. А їх фото із зазначеною інформацією треба додати до звіту про реалізацію проекту.

 

Марія Гаврилюк,

КУРС


12.06.2014 Марія ГАВРИЛЮК 1025 0
Коментарі (0)

02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

776
29.11.2024
Олег Головенський

Під час своєї передвиборчої компанії Дональд Трамп запевнив, що якщо він виграє вибори, то за його президентства впровадження CBDC в США буде заблоковане. Що таке ці CBDC? Це — Central Bank Digital Currency (цифрові валюти центральних банків).

755
27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. Фіртка поцікавилася, з якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

1255
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

2624
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

1420
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

2135 9

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

751

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

805

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1700

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1694
28.11.2024

Багато хто, бажаючи схуднути чи поліпшити здоров'я, звертається до модних дієт. Але правда в тому, що більшість дієт не дають тривалого результату і навіть можуть нашкодити організму.  

414
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

490
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18403
30.11.2024

Захист Батьківщини випливає із четвертої Божої Заповіді, яка трактується: "Шануй батька і матір". А Батьківщина — це наша друга матір, тому добрі діти, звичайно, свою маму захищатимуть.  

7528
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3697
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

1092
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10814
30.11.2024

На фестивалі можна придбати книги та особисто поспілкуватись з авторами.

472
29.11.2024

Цей закон набуде чинності з 1 грудня.

358
28.11.2024

2024 рік — це рік, коли у громад забрали військовий податок на доходи, військове ПДФО.

539
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

484
23.11.2024

Водночас 33% респондентів із заходу однозначно не підтримують проведення місцевих виборів під час війни, а 16% — скоріше не підтримують.  

724