Міська клінічна лікарня №1 святкує 70-річний ювілей

 

15 жовтня Міська клінічна лікарня №1 відзначатиме 70-річчя від дня створення.

 

Урочистості розпочнуться о 13.00 з урочистої літургії у церкві Св. Миколая, що знаходиться на території лікарні й продовжаться о 15.00 святковою академією в залі обласної філармонії.

 

70 років тому, на виконання Постанови виконкому Станіславської обласної Ради №3 від 10.05.45 року, в будинку колишньої школи по вул. Матейки, 34 було розміщено клініку.

 

А з 15 жовтня 1945 року клінічна лікарня почала функціонувати, як база Станіславського медичного інституту, сьогодні – Національного державного медичного університету.

 

У історії Міської клінічної лікарні №1 є чимало значних подій. Серед них – відкриття в 1971 році першого в області травматологічного пункту, організація у 1987 році ургентної травматологічної служби та відкриття гастроентерологічного відділення, початок роботи у 1990 році діагностичного відділення, до складу якого увійшли клінічна та біохімічна лабораторія, ендоскопічний кабінет, а також кабінет ультразвукової та функціональної діагностики. У 1992 році поліклініка була відокремлена від стаціонару в окрему установу. А 1 грудня 2012 року на базі анестезіологічної служби було відкрито відділення анестезіології та інтенсивної терапії. З березня 2014 року відбулася реорганізація гастроентерологічного відділення, на базі якого створено терапевтичне відділення, де на даний час функціонує 40 ліжок терапевтичного та 20 ліжок гастроентерологічного профілю.

 

Сьогодні у Міській клінічній лікарні №1 розгорнуто 240 ліжок. Функціонують хірургічне, неврологічне, травматологічне, терапевтичне відділення та відділення анестезіології з ліжками для інтенсивної терапії, працює також міський травматологічний пункт, параклінічні підрозділи та служби.

 

Щороку у лікарні стаціонарну допомогу отримують понад 8000 пацієнтів та близько 10000 ­– амбулаторну допомогу. За час існування, колектив лікарні надав допомогу близько півмільйона хворим і потерпілим.

 

Роботу лікарні забезпечує 435 працівники, з яких: 75 лікарів, 180 працівників середнього медперсоналу, 109 – молодшого медперсоналу, представники інших професій.

 

23 лікаря та 68 медсестер удостоєні вищої кваліфікаційної категорії, першу категорію мають 15 лікарів і 24 медсестри, 3 лікаря отримали науковий ступінь кандидатів медичних наук.

 

Лікувально-діагностичний процес закладу відбувається в тісній співпраці з професорсько-викладацьким складом 6 кафедр медичного університету. Це кафедра терапії та сімейної медицини (завідуючий кафедрою – д.м.н. проф. Л. Глушко), кафедра хірургії №1 (завідуючий кафедри – д.м.н., проф. С.Василюк), кафедра ортопедії і травматології (д.м.н. проф. В. Сулима), кафедра нервових хвороб (завідуюча кафедрою – д.м.н., проф. В. Гриб), кафедра хірургії післядипломної освіти (завідуючий кафедри – д.м.н. проф. О.Ткачук), кафедра клінічної фармакології і фармакотерапії (завідуючий кафедри – д.м.н. І. Купновицька), кафедра анестезіології та інтенсивної терапії (завідуючий кафедрою – д.м.н. професор І.Тітов) та працівниками базового медичного коледжу. Лікарня є базою для проходження інтернатури.

 

У 2014 році проведено акредитацію лікарні, завершено реорганізацію терапевтичної та гастроентерологічної служби. Підготовлена документація на присвоєння звання «Чисте відділення – безпечне для пацієнта».

 

У лікарні ведеться робота щодо впровадження новітніх методів діагностики і лікування. Клініка однією з перших розпочала впроваджувати лазеротерапію в комплексному лікуванні захворювань шлунково-кишкового тракту. Освоєно використання швидких тестів для діагностики захворювання печінки, товстої кишки, біомаркерів. Активно впроваджуються малоінвазивні методи лікування, такі як: лапароскопічна холецистоектомія, апендектомія, ендоваскулярна лазерна фотокоагуляція, пункційне дренування кист підшлункової залози і печінки під сонографічним контролем, лапароскопічне лікування гострих панкреатитів. Освоєні такі оперативні втручання, як пересадка аутологічного кісткового мозку при сповільненій консолідації, артроскопічна діагностика, блокуючий інтрамедулярний остеосинтез, відновлені ортопедичні операції на кисті, а з 2012 року проводяться операції по заміні кульшових суглобів. Використовується широкий арсенал фізіотерапевтичних процедур.

 

«Ми дуже вдячні усім попереднім керівникам лікарні, які доклали чимало зусиль для розвитку цього закладу, особливо – Євгену Ходорковському, Анатолію Шевчуку і заслуженому лікарю України Євгену Романишину.

 

Варто відзначити справжню візитівку лікарні – травматологічну службу, яка під керівництвом Ігоря Шибеля, спільно із кафедрою травматології і ортопедії, проводить сьогодні сучасні ортопедичні втручання по ендопротезуванню. А це дає змогу поставити на ноги людей різного віку, які ще десять років тому могли залишитися прикутими до ліжка.

 

Нашим піонером в малоінвазивній хірургії є хірургічне відділення, завдяки фаховому підходу і майстерності Ігоря Козаня, який сьогодні є провідним хірургом і керівником хірургічної служби клініки Феофанія. Від імені всього колективу і особисто від себе хочу привітати його з днем народження, яке він відзначатиме саме 15 жовтня.

 

Протягом останніх років, завдяки розумінню і підтримці міського голови Віктора Анушкевичуса та головного лікаря міста Тараса Масляка, Міська клінічна лікарня №1 має можливість модернізувати потужність, закуповувати нове обладнання, відкривати нові відділення. Так два роки тому було відкрито відділення анестезіології та інтенсивної терапії, проводиться реконструкція підрозділів і служб, відкрито новітній рентген-кабінет, нова сучасна стерилізаційна. Розпочато роботи по облаштуванню нової трансформаторної підстанції. Обличчям кожного підрозділу є приймальне відділення і в цьому році на завершальному етапі – ремонтні роботи приймального відділення лікарні», – розповідає головний лікар медичного закладу Тарас Василик і додає: «70 років – поважна дата. Я вітаю увесь наш колектив, а також наших ветеранів, які доклали і докладають усіх зусиль, щоб лікарня розвивалася. Бажаю усім здоров’я, щастя, радості, миру і Божого благословення».

 


13.10.2015 1160 0
Коментарі (0)

23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

1232
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1639 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2412
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2270 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7537
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15252 31

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

310

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

1036

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1100

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1883
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

280
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

657
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

897
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3123
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

916
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1949
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

1004
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35153 1
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

264
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

481
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

622
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

945