Міська клінічна лікарня №1 святкує 70-річний ювілей

 

15 жовтня Міська клінічна лікарня №1 відзначатиме 70-річчя від дня створення.

 

Урочистості розпочнуться о 13.00 з урочистої літургії у церкві Св. Миколая, що знаходиться на території лікарні й продовжаться о 15.00 святковою академією в залі обласної філармонії.

 

70 років тому, на виконання Постанови виконкому Станіславської обласної Ради №3 від 10.05.45 року, в будинку колишньої школи по вул. Матейки, 34 було розміщено клініку.

 

А з 15 жовтня 1945 року клінічна лікарня почала функціонувати, як база Станіславського медичного інституту, сьогодні – Національного державного медичного університету.

 

У історії Міської клінічної лікарні №1 є чимало значних подій. Серед них – відкриття в 1971 році першого в області травматологічного пункту, організація у 1987 році ургентної травматологічної служби та відкриття гастроентерологічного відділення, початок роботи у 1990 році діагностичного відділення, до складу якого увійшли клінічна та біохімічна лабораторія, ендоскопічний кабінет, а також кабінет ультразвукової та функціональної діагностики. У 1992 році поліклініка була відокремлена від стаціонару в окрему установу. А 1 грудня 2012 року на базі анестезіологічної служби було відкрито відділення анестезіології та інтенсивної терапії. З березня 2014 року відбулася реорганізація гастроентерологічного відділення, на базі якого створено терапевтичне відділення, де на даний час функціонує 40 ліжок терапевтичного та 20 ліжок гастроентерологічного профілю.

 

Сьогодні у Міській клінічній лікарні №1 розгорнуто 240 ліжок. Функціонують хірургічне, неврологічне, травматологічне, терапевтичне відділення та відділення анестезіології з ліжками для інтенсивної терапії, працює також міський травматологічний пункт, параклінічні підрозділи та служби.

 

Щороку у лікарні стаціонарну допомогу отримують понад 8000 пацієнтів та близько 10000 ­– амбулаторну допомогу. За час існування, колектив лікарні надав допомогу близько півмільйона хворим і потерпілим.

 

Роботу лікарні забезпечує 435 працівники, з яких: 75 лікарів, 180 працівників середнього медперсоналу, 109 – молодшого медперсоналу, представники інших професій.

 

23 лікаря та 68 медсестер удостоєні вищої кваліфікаційної категорії, першу категорію мають 15 лікарів і 24 медсестри, 3 лікаря отримали науковий ступінь кандидатів медичних наук.

 

Лікувально-діагностичний процес закладу відбувається в тісній співпраці з професорсько-викладацьким складом 6 кафедр медичного університету. Це кафедра терапії та сімейної медицини (завідуючий кафедрою – д.м.н. проф. Л. Глушко), кафедра хірургії №1 (завідуючий кафедри – д.м.н., проф. С.Василюк), кафедра ортопедії і травматології (д.м.н. проф. В. Сулима), кафедра нервових хвороб (завідуюча кафедрою – д.м.н., проф. В. Гриб), кафедра хірургії післядипломної освіти (завідуючий кафедри – д.м.н. проф. О.Ткачук), кафедра клінічної фармакології і фармакотерапії (завідуючий кафедри – д.м.н. І. Купновицька), кафедра анестезіології та інтенсивної терапії (завідуючий кафедрою – д.м.н. професор І.Тітов) та працівниками базового медичного коледжу. Лікарня є базою для проходження інтернатури.

 

У 2014 році проведено акредитацію лікарні, завершено реорганізацію терапевтичної та гастроентерологічної служби. Підготовлена документація на присвоєння звання «Чисте відділення – безпечне для пацієнта».

 

У лікарні ведеться робота щодо впровадження новітніх методів діагностики і лікування. Клініка однією з перших розпочала впроваджувати лазеротерапію в комплексному лікуванні захворювань шлунково-кишкового тракту. Освоєно використання швидких тестів для діагностики захворювання печінки, товстої кишки, біомаркерів. Активно впроваджуються малоінвазивні методи лікування, такі як: лапароскопічна холецистоектомія, апендектомія, ендоваскулярна лазерна фотокоагуляція, пункційне дренування кист підшлункової залози і печінки під сонографічним контролем, лапароскопічне лікування гострих панкреатитів. Освоєні такі оперативні втручання, як пересадка аутологічного кісткового мозку при сповільненій консолідації, артроскопічна діагностика, блокуючий інтрамедулярний остеосинтез, відновлені ортопедичні операції на кисті, а з 2012 року проводяться операції по заміні кульшових суглобів. Використовується широкий арсенал фізіотерапевтичних процедур.

 

«Ми дуже вдячні усім попереднім керівникам лікарні, які доклали чимало зусиль для розвитку цього закладу, особливо – Євгену Ходорковському, Анатолію Шевчуку і заслуженому лікарю України Євгену Романишину.

 

Варто відзначити справжню візитівку лікарні – травматологічну службу, яка під керівництвом Ігоря Шибеля, спільно із кафедрою травматології і ортопедії, проводить сьогодні сучасні ортопедичні втручання по ендопротезуванню. А це дає змогу поставити на ноги людей різного віку, які ще десять років тому могли залишитися прикутими до ліжка.

 

Нашим піонером в малоінвазивній хірургії є хірургічне відділення, завдяки фаховому підходу і майстерності Ігоря Козаня, який сьогодні є провідним хірургом і керівником хірургічної служби клініки Феофанія. Від імені всього колективу і особисто від себе хочу привітати його з днем народження, яке він відзначатиме саме 15 жовтня.

 

Протягом останніх років, завдяки розумінню і підтримці міського голови Віктора Анушкевичуса та головного лікаря міста Тараса Масляка, Міська клінічна лікарня №1 має можливість модернізувати потужність, закуповувати нове обладнання, відкривати нові відділення. Так два роки тому було відкрито відділення анестезіології та інтенсивної терапії, проводиться реконструкція підрозділів і служб, відкрито новітній рентген-кабінет, нова сучасна стерилізаційна. Розпочато роботи по облаштуванню нової трансформаторної підстанції. Обличчям кожного підрозділу є приймальне відділення і в цьому році на завершальному етапі – ремонтні роботи приймального відділення лікарні», – розповідає головний лікар медичного закладу Тарас Василик і додає: «70 років – поважна дата. Я вітаю увесь наш колектив, а також наших ветеранів, які доклали і докладають усіх зусиль, щоб лікарня розвивалася. Бажаю усім здоров’я, щастя, радості, миру і Божого благословення».

 


13.10.2015 1104 0
Коментарі (0)

28.09.2024
Вікторія Матіїв

Про свій досвід еміграції у Сполучені Штати Америки журналістці Фіртки розповіла прикарпатка — 23-річна Тіна Любчик.  

941
19.09.2024
Вікторія Косович

Про те, як великі компанії й підприємства області розвивають свій бізнес, удосконалюють виробництво та експортують свій товар в Європу та інші країни в умовах повномасштабної війни, розповідає Фіртка.  

1197
10.09.2024
Вікторія Косович

Про те, чим живе притулок та як там рятують й піклуються про братів наших менших, журналістка Фіртки поспілкувалася з волонтеркою та працівницею прихистку "Рудий пес" Любов'ю Філь.

2299
01.09.2024
Діана Струк

Про те, як підготувалися до нового навчального року в Івано-Франківській громаді, журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Вікторією Дротянко.

2114
23.08.2024

В умовах воєнних дій та масової міграції українців за кордон, багато дітей змушені навчатися у двох школах одночасно. Це створює значні психологічні та фізичні виклики, адже дитині доводиться пристосовуватися до двох різних навчальних програм і соціальних середовищ.

2056
14.08.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про популярні, та найважливіше — безпечні, місця для купання та основні правила поведінки на воді.  

6069

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

1263

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

2010

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

2755

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

2683
28.09.2024

Чи дозволені банани після видалення жовчного міхура? Дієтологи дають поради про особливості харчування після операції.

280
23.09.2024

Зелений чай — найпопулярніший напій, попит на який щороку зростає у всьому світі. Його виготовляють з листочків чайного дерева Камелія, які готують на пару, або обсмажують, потім пресують і сушать.

446
20.09.2024

У серпні приріст споживчих цін до попереднього місяця на 0,2–1,2% зафіксували у всіх регіонах України.  

911
25.09.2024

Гошівський монастир — греко-католицький монастир Чину святого Василія Великого у селі Гошеві, що на Івано-Франківщині.  

15519
20.09.2024

Одним з ключових принципів християнського шлюбу є вірність. Адже саме вірність — ознака зрілих та відповідальних стосунків.   

2627
16.09.2024

Перший такий фестиваль на Міжнародному рівні відбувся вперше в Україні в Гошеві у 2015 році.  

916
14.09.2024

Про значення свята журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

2872
25.09.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

26375 1
27.09.2024

Пропозиції Асоціації міст України до проєкту Держбюджету-2025 підтримав Комітет Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування 26 вересня 2024 року.  

384
24.09.2024

Національна рада Швейцарії визнала Голодомор 1932–1933 років в Україні актом геноциду. Про це повідомила пресслужба Музею Голодомору, пише Фіртка. Відповідну декларацію було схвалено у вівторок, 24 вересня, 123 голосами «за».

464
21.09.2024

"За" звернення проголосували 56 депутатів, один — утримався, семеро — не голосували.  

934
19.09.2024

Верховна Рада 19 вересня ухвалила постанову про перейменування понад 300 населених пунктів та районів.  

1019