Міні-ГЕС - альтернатива газу

 

 /data/blog/63050/f18dbb723fe2127339ef60d64a45e93f.jpg

 

Інформаційний портал «Івано-Франківські вини» продовжує тему журналістських розслідувань стосовно будівництва малої ГЕС у с.Голошино.

   

Нагадаємо, що з 2009 року ТОВ «Гідропауер» розпочало своє існування у Верховинському районі. З того часу даний проект пройшов низку досліджень різного роду впливу на навколишнє середовище і у грудні 2013 року після схвалення всіма інстанціями приступив до повно планового будівництва. Але у 2014 призупинив свою роботу через протест громади.

   

Після дискусії із представником громади та працівником ТОВ «Гідропауер» ми вирішили підійти до проблеми серйозніше і поспілкуватись із юристом, який захищає права громади Анатолієм Павелком та директором ТОВ «Гідропауер» Антоном Сенюком, щоб на пряму відчути їхню позицію.

   

Отож, п. Анатолій висунув кілька аспектів даної проблеми, зокрема:

    1 - Екологічний аспект, вплив гідростанції на еко-систему річки Черемош.

   2 - Економічний аспект, який має 2 складові: місцевого економічного розвитку та стратегічного напрямку розвитку України і напрямку розвитку Карпатського краю.

   3 - Ігнорування інтересів громади, конфлікт між громадянами і інвесторами. Юрист зазначає, що робота ГЕС може знищити річку і все живе у ній, вона може перешкодити міграції водних організмів, зокрема рибі Дунайський лосось.

   

Пізніше з його вуст лунає фраза: «у захисті дунайського лосося зацікавлені не ми, він жив мільйони років до нас і, якщо дасть Бог і ми чимось до цього докладемось, буде жити і далі». Також п. Анатолій говорив про те, що через роботу ГЕС туристи, які займаються рафтингом, не зможуть робити сплави на річці Черемош.

   

На що п. Антон відповів: «Дякую, що ви зачепили цю тему, ми звертались до спеціалістів по даному питанню, отримали відповідь, що це найбільш небезпечна зона для рафтингу і там займаються тільки професійно підготовлені люди, це не є широкий сплав так як на Чорному Черемоші, це люди, які організовано збираються в точці А, яка не є ні селом Біла Ріка, ні Гринява, ні Голошино, які приїжджають роблять сплав і знову їдуть. Крім сміття, що залишають за собою туристи, громада нічого не отримує.

   

Ми дуже довго працювали над даним проектом, щоб зробити його добре, ми провели багато досліджень, змінили хід рибоходу. Я думаю, що нам потрібно зміститись з проблеми "дунайського лосося" і вирішувати значно глобальніші проблеми, не тільки для Карпатського регіону, але й для всієї України взагалі».

   

Під час дискусії з особою, яка представляє громаду і представником інвестора ми вирішили поставити питання ребром: чи можна знайти компроміс у даному конфлікті?

   

«На сьогоднішній день я не бачу компромісу у цьому місці і з цим проектом, я представник громади, яка об'єдналась заради збереження карпатських річок, я цілком вірю, що це хороший проект, але йому потрібно перейти на інше місце», - заявив п. Анатолій.

   

Щодо даної заяви у Антона Сенюка є своє бачення : «Немає можливості для переносу будівництва, адже роботи ведуться з грудня 2013 року, ми старались закрити питання, які були болючими для громади. Як на мене, то є чіткий інтерес зацікавленої сторони в тому, щоб працюючи з громадою і маніпулюючи нею зробити дискредитуючу кампанію, знову ж давайте розділимо громаду і громадськість, яка своїм впливом реалізовуючи свої статутні задачі нав'язує дуже категорично агресивну точку зору громаді».

   

Але на нашу думку, проблема пошуку альтернативи російському газу на даному етапі розвитку держави хіба не є важливішою? Навіть зараз ми стикнулися із проблемою нестачі електроенергії, і просто економити її через відключення взагалі - це не вихід.

   

Вся Європа зараз шукає шляхи для створення додаткового джерела енергоносіїв, тим самим створюючи різні методи здобутку енергії.

   

Шукаючи негативні чинники, що впливають на навколишнє середовище у Карпатах не забуваймо і про лісозаготівлю.

   

Нагадаємо, що задля економії на Прикарпатті планується відключення енергопостачання з 8:00 до 11:00 і з 20:00 до 23:00, а у вихідні дні з 21:00 до 00:00 двічі на тиждень.

 


11.11.2014 1023 0
Коментарі (0)

11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

528
07.10.2024
Тетяна Сорока

Про те, як змінилося життя після повномасштабного нападу окупантів у 2022 році, мету встановлення світового рекорду та ставлення до сучасних методів мобілізації, ветеран Степан Савчук поділився з журналісткою Фіртки.

1092
04.10.2024
Микола Сторожовий

Підприємство продали з молотка за рекордні 2,6 мільярда гривень. Але в місті майже одразу ж почались розмови про помилку та зайву цифру у виграшній пропозиції, змову задля анулювання результатів торгів і розчищення землі в центрі Франківська під нову грандіозну забудову.

5630 7
28.09.2024
Вікторія Матіїв

Про свій досвід еміграції у Сполучені Штати Америки журналістці Фіртки розповіла прикарпатка — 23-річна Тіна Любчик.  

1920
19.09.2024
Вікторія Косович

Про те, як великі компанії й підприємства області розвивають свій бізнес, удосконалюють виробництво та експортують свій товар в Європу та інші країни в умовах повномасштабної війни, розповідає Фіртка.  

1872
10.09.2024
Вікторія Косович

Про те, чим живе притулок та як там рятують й піклуються про братів наших менших, журналістка Фіртки поспілкувалася з волонтеркою та працівницею прихистку "Рудий пес" Любов'ю Філь.

3025

Протягом місяця на різноманітних інтернет-ресурсах та соцмережах розкручується тема «гоніння на православних і заборона УПЦ». Почався цей галас відтоді як Верховна Рада ухвалила законопроєкт №8371 про регулювання діяльності релігійних організацій, що мають керівний центр у росії.

554

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

1752

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

2489

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

3223
07.10.2024

Макаронні вироби бувають різних форм та розмірів, і кожен з них ідеально підходить для конкретних типів страв.  

343
01.10.2024

Ягідництво на Прикарпатті, завдяки сприятливим особливостям регіону, набирає дуже серйозних обертів.  

893
28.09.2024

Чи дозволені банани після видалення жовчного міхура? Дієтологи дають поради про особливості харчування після операції.

1105
10.10.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

33695
04.10.2024

Від початку повномасштабного вторгнення Росії 1 123 релігійні громади перейшли з Української православної церкви московського патріархату до Православної церкви України.  

656
30.09.2024

Згромадження Сестер Пресвятої родини виникло у 911 році, засновницею є сестра Теклі Юзефів.  

806
25.09.2024

Гошівський монастир — греко-католицький монастир Чину святого Василія Великого у селі Гошеві, що на Івано-Франківщині.  

16292
08.10.2024

У програмі концерту — добре знайомі та незабутні пісні Володимира Івасюка, Мирослава Скорика, Богдана Весоловського, Кузьми Скрябіна, Ігоря Білозіра, Володимира Якимця, Ярослава Нудика, повідомили організатори.   

485
11.10.2024

Верховна Рада 10 жовтня ухвалила у другому читанні законопроєкт про збільшення податків.  

399
09.10.2024

Верховна Рада 9 жовтня ухвалила у другому читанні законопроєкт про заборону мобілізації обмежено придатних віком до 25 років.  

239
30.09.2024

Оксана Савчук заявила, що йдеться про постанову Центральної виборчої комісії України від 20 вересня щодо впорядкування та зміни виборчих дільниць.  

1274