Міні-ГЕС - альтернатива газу

 

 /data/blog/63050/f18dbb723fe2127339ef60d64a45e93f.jpg

 

Інформаційний портал «Івано-Франківські вини» продовжує тему журналістських розслідувань стосовно будівництва малої ГЕС у с.Голошино.

   

Нагадаємо, що з 2009 року ТОВ «Гідропауер» розпочало своє існування у Верховинському районі. З того часу даний проект пройшов низку досліджень різного роду впливу на навколишнє середовище і у грудні 2013 року після схвалення всіма інстанціями приступив до повно планового будівництва. Але у 2014 призупинив свою роботу через протест громади.

   

Після дискусії із представником громади та працівником ТОВ «Гідропауер» ми вирішили підійти до проблеми серйозніше і поспілкуватись із юристом, який захищає права громади Анатолієм Павелком та директором ТОВ «Гідропауер» Антоном Сенюком, щоб на пряму відчути їхню позицію.

   

Отож, п. Анатолій висунув кілька аспектів даної проблеми, зокрема:

    1 - Екологічний аспект, вплив гідростанції на еко-систему річки Черемош.

   2 - Економічний аспект, який має 2 складові: місцевого економічного розвитку та стратегічного напрямку розвитку України і напрямку розвитку Карпатського краю.

   3 - Ігнорування інтересів громади, конфлікт між громадянами і інвесторами. Юрист зазначає, що робота ГЕС може знищити річку і все живе у ній, вона може перешкодити міграції водних організмів, зокрема рибі Дунайський лосось.

   

Пізніше з його вуст лунає фраза: «у захисті дунайського лосося зацікавлені не ми, він жив мільйони років до нас і, якщо дасть Бог і ми чимось до цього докладемось, буде жити і далі». Також п. Анатолій говорив про те, що через роботу ГЕС туристи, які займаються рафтингом, не зможуть робити сплави на річці Черемош.

   

На що п. Антон відповів: «Дякую, що ви зачепили цю тему, ми звертались до спеціалістів по даному питанню, отримали відповідь, що це найбільш небезпечна зона для рафтингу і там займаються тільки професійно підготовлені люди, це не є широкий сплав так як на Чорному Черемоші, це люди, які організовано збираються в точці А, яка не є ні селом Біла Ріка, ні Гринява, ні Голошино, які приїжджають роблять сплав і знову їдуть. Крім сміття, що залишають за собою туристи, громада нічого не отримує.

   

Ми дуже довго працювали над даним проектом, щоб зробити його добре, ми провели багато досліджень, змінили хід рибоходу. Я думаю, що нам потрібно зміститись з проблеми "дунайського лосося" і вирішувати значно глобальніші проблеми, не тільки для Карпатського регіону, але й для всієї України взагалі».

   

Під час дискусії з особою, яка представляє громаду і представником інвестора ми вирішили поставити питання ребром: чи можна знайти компроміс у даному конфлікті?

   

«На сьогоднішній день я не бачу компромісу у цьому місці і з цим проектом, я представник громади, яка об'єдналась заради збереження карпатських річок, я цілком вірю, що це хороший проект, але йому потрібно перейти на інше місце», - заявив п. Анатолій.

   

Щодо даної заяви у Антона Сенюка є своє бачення : «Немає можливості для переносу будівництва, адже роботи ведуться з грудня 2013 року, ми старались закрити питання, які були болючими для громади. Як на мене, то є чіткий інтерес зацікавленої сторони в тому, щоб працюючи з громадою і маніпулюючи нею зробити дискредитуючу кампанію, знову ж давайте розділимо громаду і громадськість, яка своїм впливом реалізовуючи свої статутні задачі нав'язує дуже категорично агресивну точку зору громаді».

   

Але на нашу думку, проблема пошуку альтернативи російському газу на даному етапі розвитку держави хіба не є важливішою? Навіть зараз ми стикнулися із проблемою нестачі електроенергії, і просто економити її через відключення взагалі - це не вихід.

   

Вся Європа зараз шукає шляхи для створення додаткового джерела енергоносіїв, тим самим створюючи різні методи здобутку енергії.

   

Шукаючи негативні чинники, що впливають на навколишнє середовище у Карпатах не забуваймо і про лісозаготівлю.

   

Нагадаємо, що задля економії на Прикарпатті планується відключення енергопостачання з 8:00 до 11:00 і з 20:00 до 23:00, а у вихідні дні з 21:00 до 00:00 двічі на тиждень.

 


11.11.2014 1064 0
Коментарі (0)

17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

1717
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

1080
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

1332 1
06.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

3837 5
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33918
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2904

Кожний очікує Виправлення Імен в міру своєї інформованості й світоглядних горизонтів. «Люди простих рішень» очікують від небожителів чогось підсумкового, зрозумілого. Інформовані очікують на підтвердження отриманої ними інформації. А є ще ті, котрі покладаються на "серединне знання"...

388

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

796

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1762

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

1115
17.01.2025

Так, на споживчому ринку Івано-Франківщини харчові продукти та безалкогольні напої підвищилися на 1,9%. Суттєво [на 6,2%] подорожчала соняшникова олія.  

1118
13.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

671
09.01.2025

Після святкового застілля багато хто відчуває важкість і бажання «перезавантажити» свій організм.  

544
17.01.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

2029
12.01.2025

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

12239
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1542
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

1329
14.01.2025

Івано-Франківський національний драмтеатр запрошує мешканців та гостей міста на чергову прем'єру 86 театрального сезону — хореографічну виставу "Біла тінь".  

586
16.01.2025

На сьогодні танків, авіації, гвинтокрилів у росіян більше, ніж у України, дронів — більше виробляє Україна, зокрема користуючись з грошей, які дають партнери.  

299
15.01.2025

Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев подав на реєстрацію у Верховній Раді два законопроєкти про оподаткування податком на додану вартість та митом поштових відправлень в Україну.  

369
10.01.2025

Президент Володимир Зеленський зустрівся із міністром оборони США Ллойдом Остіном у межах засідання Контактної групи з питань оборони України (формат "Рамштайн"). Вони обговорили підтримку України.  

415
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

1305