Микола Палійчук: У світі давно ремонтують у кредит, але така схема невигідна українським чиновникам (відео)

Є добра світова практика: брати кредити під будівництво доріг. А з коштів, які є в дорожньому фонді області, можна платити відсотки. І це цілком реально.

Про це в ефірі «Актуального інтерв’ю» на ОТБ «Галичина» заявив керівник фракції «УКРОП» у Івано-Франківській обласній раді, голова комісії з питань бюджету, фінансів та податків Микола Палійчук.

 «Івано-франківська область готова бути пілотною у такому проекті. За рік, максимуму за два ми можемо зробити усі дороги державного і місцевого значення. Протяжність місцевих шляхів на Прикарпатті –  трохи більше 3 тисяч кілометрів. Світ давно придумав розумні схеми, які треба впроваджувати в Україні. Та нашим чиновникам вони не вигідні. Адже в дорожньому будівництві найкраще сховати гроші. Бо скільки ям хто полатав, скільки снігу почистили, – ніхто не порахує», – зазначив укропівець.

 За словами Миколи Палійчука, все це призводить до систематичних акцій протесту. Коли люди у відчаї  перекривають дороги, вимагаючи ремонту.

 «Іноді такі акції мають успіх, ями латають. А іноді не закінчуються нічим. А незручності несуть люди, які не причетні ані до ремонту, ані  до будівництва доріг. Цього року дорожній фонд області, яким  розпоряджається адміністрація, складає 278 мільйонів. Це навіть не 100 тисяч на 1 кілометр. А щоб зробити якісну основу дороги, потрібно щонайменше 4 мільйони. Таким чином нам на область треба приблизно 12 мільярдів. До прикладу, дорога Делятин-Яблунів. На неї планували виділити 120 мільйонів. З цих грошей основу можна було зробити. Та потім адміністрація зменшила цю суму до 40 мільйонів. А тепер активісти блокують дорогу. За ці кошти можна зробити тільки частину шляху. А з якого боку починати? З Яблунова чи з Заріччя? А найгірша дорога посередині. Всі тендери проведені рік-два тому. Ніхто не говорить, що у нас колосальна інфляція. Бітум, який коштував 1 січня 10 тисяч за тонну тепер коштує 16 тисяч. І тут не вистачатиме. Про це на рівні держави ніхто не говорить. Фірми просто почнуть розвертатись і навіть не братимуть ті гроші, які вже є», – зазначив укропівець.

Не краща ситуація і з виплатою заробітною плати. Є 28 мільйонів боргу за березень, і близько 12 мільйонів за грудень-лютий. Розповів Микола Палійчук.

«Востаннє в нас така криза із виплатою заробітної плати була ще за часів Кучми. Про це ніхто не говорить. Був Президент на Прикарпатті. Він мав би людям пояснити, чому в нас є затримки із зарплатнею і як з цього вийти. Та нинішня влада піариться, а насправді нічого не робить. До прикладу, Президент всюди говорить про децентралізацію. Я хочу підкреслити, у нас жодної децентралізації не відбулося. Іде адміністративна реформа, створюються громади, повноваження забираються у районах – передаються їм. Жодної додаткової копійки, крім інфраструктурної дотації у 2-3 мільйони, немає. Але на плечі місцевої влади лягає ремонт місцевих доріг, утримання шкіл та закладів охорони здоров’я. І при чому на ОТГ свідомо не додають кошти. Мовляв, закривайте школи, ФАПи, лікарні, – і виживете. Так руками людей на місцях хочуть ліквідовувати об’єкти інфраструктури, які на мою думку, треба реорганізовувати, робити меншими, але вони далі мали би існувати», – наголосив Микола Палійчук.

На думку укропівця, замість гучних заяв, владі треба нарешті звернути увагу на проблеми на місцях і  передати кошти місцевим бюджетам.


03.06.2018 858
Коментарі ()

15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

753
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

386
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14129 14
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1620
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

906
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6237

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

675

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1501

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1308

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1193
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

553
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

691
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1615
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

632
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

922
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5962
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13800
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

295
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

589
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

522
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

836 2