Микола Палійчук: Ремонт доріг, закінчення війни, розмитнення євроблях - цій владі не вигідно вирішувати проблеми

Президентські вибори, які відбудуться у березні 2019 року, відрізнятимуться великою кількістю кандидатів.

Чи будуть ці вибори брудними? Так. Бо в нас ще жодних виборів без бруду не було. Кандидати більше працюватимуть проти своїх опонентів, аніж розповідатимуть про себе, інформує прес-служба партії.

Про це керівник фракції «УКРОП» у Івано-Франківській обласній раді, голова комісії з питань бюджету, фінансів та податків Микола Палійчук сказав у ефірі програми «Актуальне інтерв’ю» на ОТБ «Галичина».

«Краще б навпаки. От як Олександр Шевченко, який має що розповісти людям про себе. Він з нуля збудував  Буковель. У депресивному регіоні створив курорт, який щорічно приймає два мільйони туристів. Здійснив прорив у будівництві доріг, довів, що українці можуть зводити шляхи найвищої якості з 10-річною гарантією», – сказав укропівець.

Та поки що, вважає Микола Палійчук, влада робить усе, аби не вийти із кризи, а поглибити її. Особливо у питаннях, які викликають напругу у суспільстві, як розмитнення автівок на іноземних номерах.

«Ухвалили у першому читанні так звані «закони Южаніної». Але це нічого не означає. До них взагалі можуть не повернутись. Та цей законопроект не вирішить, а навпаки поглибить ситуацію. У ньому прописано не зменшення, а збільшення податків. У разі невчасного розмитнення, влада може накласти величезні штрафи, конфіскувати майно. Олександр Шевченко написав власний законопроект. У ньому запропонував скасувати усі податки і ввести єдиний – на реєстрацію автотранспорту. Заплатив 500 євро – реєструй. Це прозора схема, яким чином вийти із даної ситуації. Але його навіть не розглядали у комітеті, бо владі такий простий, зрозумілий закон не потрібний», – сказав Микола Палійчук.

З цієї ж причини в Україні нині існує велика проблема із пасажирськими перевезеннями.

«Законодавча система забороняє ввозити пасажирські автобуси і надавати послуги перевезення. Тому що хтось там, наближений до президента, робить свої автобуси і не хоче конкуренції. Наші люди хочуть заробляти: везуть вантажний автобус, переобладнують у пасажирський. І возять людей, надають послуги, – сказав Микола Палійчук, – Скільки жертв на дорогах через ці автобуси? Немає ані надійних крісел, ані пасків безпеки, немає гарантій для життя людини. На війні менше гине, аніж на наших дорогах».

Також Микола Палійчук розповів про державний дорожній фонд. На Прикарпатті цього року він складає 278 мільйонів.

«Це на капітальний, поточний, середній, ямковий ремонт, обслуговування доріг та багато інших потреб. А у нас протяжність місцевих доріг – більше  3 тисяч кілометрів. Попередні роки цих коштів було значно більше, 400-500 мільйонів. Щоб ви розуміли, одна дорога Яблунів-Делятин, протяжністю 30 кілометрів, по тендеру коштує 240 мільйонів гривень. То скільки залишається? А влада кричить: ми так багато зробили, передали кошти на місця. Вихід із ситуації – відмовитися від ямкового ремонту, бо він з’їдає гроші і тримається всього кілька місяців. Запровадити якісні стандарти на матеріали: щебінь, бітум, зобов’язати фірми давати 10-річну гарантію, взяти кредити, завести на ринок багато фірм,  – і нарешті зробити дороги. А з дорожнього фонду платити кожен рік відсотки. Так робили багато країн. Чому уряд так не зробить? Термін експлуатації доріг і мостів вийшов кілька років тому. З кожним роком проблем буде ставати все більше і більше».


26.07.2018 1111
Коментарі ()

28.07.2025
Павло Мінка

Фіртка розповідає, як незаконні заправки та контрафактне виробництво пального загрожують економіці й безпеці регіону.  

168
22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

654
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

3262
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21356
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2137
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1616 1

Найперше в цій історії із законом, що позбавив антикорурційні органи «незалежності», тішать молоді люди, які протестують. Щирі, світлі, небайдужі, впевнені своїй правоті…

459

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

292

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

888

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2295
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

303
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

584
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1131
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

287
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

906
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

878
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

784
23.07.2025

Програма промоції читання «Текстура» спільно з «Видавництвом Старого Лева» запрошують на розмову довкола абетки-енциклопедії «Антонич від А до Я» — книжки, що розповідає про поета, закоханого у світ, сонце й слово.  

139
25.07.2025

263 народні депутати підтримали законопроєкт, зокрема — дев’ятеро з Івано-Франківщини. Хто і як голосував, і якою була їхня реакція згодом — розповідає Фіртка.

1572 1
22.07.2025

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем, який є ініціатором нових санкцій проти Росії, заявив, що президент США Дональд Трамп «надере зад» Володимиру Путіну, підписавши законопроєкт про вторинні санкції для країн-покупців російської нафти.  

459
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

1397 6
10.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2310 4