Микола Палійчук: Ремонт доріг, закінчення війни, розмитнення євроблях - цій владі не вигідно вирішувати проблеми

Президентські вибори, які відбудуться у березні 2019 року, відрізнятимуться великою кількістю кандидатів.

Чи будуть ці вибори брудними? Так. Бо в нас ще жодних виборів без бруду не було. Кандидати більше працюватимуть проти своїх опонентів, аніж розповідатимуть про себе, інформує прес-служба партії.

Про це керівник фракції «УКРОП» у Івано-Франківській обласній раді, голова комісії з питань бюджету, фінансів та податків Микола Палійчук сказав у ефірі програми «Актуальне інтерв’ю» на ОТБ «Галичина».

«Краще б навпаки. От як Олександр Шевченко, який має що розповісти людям про себе. Він з нуля збудував  Буковель. У депресивному регіоні створив курорт, який щорічно приймає два мільйони туристів. Здійснив прорив у будівництві доріг, довів, що українці можуть зводити шляхи найвищої якості з 10-річною гарантією», – сказав укропівець.

Та поки що, вважає Микола Палійчук, влада робить усе, аби не вийти із кризи, а поглибити її. Особливо у питаннях, які викликають напругу у суспільстві, як розмитнення автівок на іноземних номерах.

«Ухвалили у першому читанні так звані «закони Южаніної». Але це нічого не означає. До них взагалі можуть не повернутись. Та цей законопроект не вирішить, а навпаки поглибить ситуацію. У ньому прописано не зменшення, а збільшення податків. У разі невчасного розмитнення, влада може накласти величезні штрафи, конфіскувати майно. Олександр Шевченко написав власний законопроект. У ньому запропонував скасувати усі податки і ввести єдиний – на реєстрацію автотранспорту. Заплатив 500 євро – реєструй. Це прозора схема, яким чином вийти із даної ситуації. Але його навіть не розглядали у комітеті, бо владі такий простий, зрозумілий закон не потрібний», – сказав Микола Палійчук.

З цієї ж причини в Україні нині існує велика проблема із пасажирськими перевезеннями.

«Законодавча система забороняє ввозити пасажирські автобуси і надавати послуги перевезення. Тому що хтось там, наближений до президента, робить свої автобуси і не хоче конкуренції. Наші люди хочуть заробляти: везуть вантажний автобус, переобладнують у пасажирський. І возять людей, надають послуги, – сказав Микола Палійчук, – Скільки жертв на дорогах через ці автобуси? Немає ані надійних крісел, ані пасків безпеки, немає гарантій для життя людини. На війні менше гине, аніж на наших дорогах».

Також Микола Палійчук розповів про державний дорожній фонд. На Прикарпатті цього року він складає 278 мільйонів.

«Це на капітальний, поточний, середній, ямковий ремонт, обслуговування доріг та багато інших потреб. А у нас протяжність місцевих доріг – більше  3 тисяч кілометрів. Попередні роки цих коштів було значно більше, 400-500 мільйонів. Щоб ви розуміли, одна дорога Яблунів-Делятин, протяжністю 30 кілометрів, по тендеру коштує 240 мільйонів гривень. То скільки залишається? А влада кричить: ми так багато зробили, передали кошти на місця. Вихід із ситуації – відмовитися від ямкового ремонту, бо він з’їдає гроші і тримається всього кілька місяців. Запровадити якісні стандарти на матеріали: щебінь, бітум, зобов’язати фірми давати 10-річну гарантію, взяти кредити, завести на ринок багато фірм,  – і нарешті зробити дороги. А з дорожнього фонду платити кожен рік відсотки. Так робили багато країн. Чому уряд так не зробить? Термін експлуатації доріг і мостів вийшов кілька років тому. З кожним роком проблем буде ставати все більше і більше».


26.07.2018 1088
Коментарі ()

09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

12547 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1453
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

787
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5955
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1641
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1492

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

561

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1389

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1199

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1102
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

453
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

576
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1494
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

526
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

799
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5840
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

12937
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

447
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

416
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

730 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1181