
Сьогодні в Івано-Франківську за ініціативи Громадської ради по контролю за використанням коштів на експлуатацію, капітальний і поточний ремонти доріг відбувається круглий стіл на тему: «Будівництво нового моста через Бистрицю Солотвинську та його подальша експлуатація».
Громадська рада писала листи та звернення до міського голови Руслана Марцінківа, до голови Івано-Франківської ОДА Олега Гончарука та до Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана щодо будівництва моста та його недоліків. Зокрема, у листі до міської ради йдеться, що до конструкції мосту зауважень немає, але дивує ширина його проїжджої частини.
На жаль, сьогодні на засідання не прийшли ні представник УКБ Р.Галіпчак, немає нікого і від міської влади, передає кореспондент Фіртки.
Тому члени ради пропонують збільшити смуги до 14 м. Оскільки таке збільшення потребує додаткових витрат, то до фінансування будівництва пропонують долучитись і області, і державі. Адже Івано-Франківськ – обласний центр, який притягує значну кількість транспорту і з інших областей та з-за кордону.
Ще одне важливе питання, яке обговорили - це розширення вул. Хіміків до 14 метрів і спорудження дворівневої розв’язки при виїзді з неї на вул. Галицьку.
"Нам важливо зустрітись з проектантом, бо нас не задовільняють деякі позиції по будівництву моста та розв'язки - заїзду і виїзду з нього. Проте протягом місяця проектант попри домовленості так і не зустрівся з представниками Громадської ради," - каже голова Громадської ради Михайло Панчишин.
Члени Громадської ради наголошують, що замість чотирьох слуг у проекті передбачено тільки дві. Якщо взяти розв'язку, то проблема у тому, що при з'їзді з моста для повороту праворуч треба перейти з лівої смуги у праву - це проблема для вантажівок. Проблема буде і для транспорту який їхатиме з міста в бік Галича. Також Громадська рада дала пропозицію розвернути дугу від вул. Набережної Стефаника в інший бік.
"На прийомі Гончарук повністю погодився з нашими пропозиціями. Міст за таким проектом можна будувати для Рожнятова, але не обласного центру," - каже М.Панчишин.
Перший заступник начальника Служби автомобільних доріг в Івано-Франківській області Любомир Семанів каже, що новий міст дійсно потрібно робити на чотири полоси.
"Сьогодні є фінансування тільки на дві полоси й у перспективі можна буде добудувати ще дві полоси, якщо буде додаткове фінансування. Основна проблема буде у розв'язках, їх проект ще не погоджений і тому тут потрібно вирішувати проблеми, які можуть виникнути", - говорить Любомир Семанів.
Михайло Панчишин наголошує, що новий міст, який наразі передбачений тільки на дві полоси, жодним чином не розвантажить транспортний потік, який буде заходити у місто.
За його словами, не можна будувати міст з перспективою на чотири полоси, він їх повинен мати вже з початку будівництва.
"Ми не маємо розуміння з міською радою. Ми не дамо спуску чиновникам, яким платимо зарплату, а вони не виконують свою роботу. Легше говорити з обласною владою, ніж міською," - резюмує голова Громадської ради.
"Наразі місто замовило проект розв'язки й він ще протягом шести місяців буде розроблятися, нічого ще не затверджено, щоб щось переробляти. Міст буде сучасним і відповідатиме вимогам, але варто наголосити, що він будується суто за кошти міського бюджету. Міст в чотири полоси, коштуватиме у два рази дорожче. Цей міст проектується для покращення сполучення між Пасічною та містом, він не буде об'їзним мостом для транзитного транспорту. Вілиця Хіміків має дві полоси й не має можливості її розширювати, тому немає доцільності робити міст на чотири полоси", - каже заступник міського голови Микола Вітенко, який щойно прийшов і долучився до обговорення.
Читайте також:
У Франківську розкритикували новий міст на Пасічну
В Івано-Франківську триває будівництво нового моста на Пасічну (фото)
Податковий борг, судові справи та бізнес в Криму: хто будуватиме новий міст на Пасічну
Міська влада хоче побудувати новий міст у Пасічній за кошти державного фонду регіонального розвитку
Іванофранківці обрали назву нового "пасічнянського мосту"
У Франківську презентували попередні проекти нового моста на Пасічну (відео)
За півроку новий "пасічнянський міст" подорожчав у два рази (оновлено+фото)
В Івано-Франківську заклали камінь під будівництво нового 200-мільйонного моста на Пасічну (фото)
Проект генплану Івано-Франківська передбачає два нові мости через Бистрицю
Іванофранківці просять Президента про будівництво нового мосту через річку Бистриця Солотвинська