Михайло Панчишин: Сьогоднішній проект пасічнянського моста – для райцентру

Сьогодні в Івано-Франківську за ініціативи Громадської ради по контролю за використанням коштів на експлуатацію, капітальний і поточний ремонти доріг відбувається круглий стіл на тему: «Будівництво нового моста через Бистрицю Солотвинську та його подальша експлуатація».

Громадська рада писала листи та звернення до міського голови Руслана Марцінківа, до голови Івано-Франківської ОДА Олега Гончарука та до Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана щодо будівництва моста та його недоліків. Зокрема, у листі до міської ради йдеться, що до конструкції мосту зауважень немає, але дивує ширина його проїжджої частини.

На жаль, сьогодні на засідання не прийшли ні представник УКБ Р.Галіпчак, немає нікого і від міської влади, передає кореспондент Фіртки.

Тому члени ради пропонують збільшити смуги до 14 м. Оскільки таке збільшення потребує додаткових витрат, то до фінансування будівництва пропонують долучитись і області, і державі. Адже Івано-Франківськ – обласний центр, який притягує значну кількість транспорту і з інших областей та з-за кордону.

Ще одне важливе питання, яке обговорили - це розширення вул. Хіміків до 14 метрів і спорудження дворівневої розв’язки при виїзді з неї на вул. Галицьку.

"Нам важливо зустрітись з проектантом, бо нас не задовільняють деякі позиції по будівництву моста та розв'язки - заїзду і виїзду з нього. Проте протягом місяця проектант попри домовленості так і не зустрівся з представниками Громадської ради," - каже голова Громадської ради Михайло Панчишин.

Члени Громадської ради наголошують, що замість чотирьох слуг у проекті передбачено тільки дві. Якщо взяти розв'язку, то проблема у тому, що при з'їзді з моста для повороту праворуч треба перейти з лівої смуги у праву - це проблема для вантажівок. Проблема буде і для транспорту який їхатиме з міста в бік Галича. Також Громадська рада дала пропозицію розвернути дугу від вул. Набережної Стефаника в інший бік.

"На прийомі Гончарук повністю погодився з нашими пропозиціями. Міст за таким проектом можна будувати для Рожнятова, але не обласного центру," - каже М.Панчишин.

Перший заступник начальника Служби автомобільних доріг в Івано-Франківській області Любомир Семанів каже, що новий міст дійсно потрібно робити на чотири полоси.

"Сьогодні є фінансування тільки на дві полоси й у перспективі можна буде добудувати ще дві полоси, якщо буде додаткове фінансування. Основна проблема буде у розв'язках, їх проект ще не погоджений і тому тут потрібно вирішувати проблеми, які можуть виникнути", - говорить Любомир Семанів.

Михайло Панчишин наголошує, що новий міст, який наразі передбачений тільки на дві полоси, жодним чином не розвантажить транспортний потік, який буде заходити у місто.

За його словами, не можна будувати міст з перспективою на чотири полоси, він їх повинен мати вже з початку будівництва.

"Ми не маємо розуміння з міською радою. Ми не дамо спуску чиновникам, яким платимо зарплату, а вони не виконують свою роботу. Легше говорити з обласною владою, ніж міською," - резюмує голова Громадської ради.

"Наразі місто замовило проект розв'язки й він ще протягом шести місяців буде розроблятися, нічого ще не затверджено, щоб щось переробляти. Міст буде сучасним і відповідатиме вимогам, але варто наголосити, що він будується суто за кошти міського бюджету. Міст в чотири полоси, коштуватиме у два рази дорожче. Цей міст проектується для покращення сполучення між Пасічною та містом, він не буде об'їзним мостом для транзитного транспорту. Вілиця Хіміків має дві полоси й не має можливості її розширювати, тому немає доцільності робити міст на чотири полоси", - каже заступник міського голови Микола Вітенко, який щойно прийшов і долучився до обговорення.


Читайте також:

Громадська рада по дорогах просить облраду та нардепів контролювати будівництво моста на Пасічну (документ)

У Франківську розкритикували новий міст на Пасічну

В Івано-Франківську триває будівництво нового моста на Пасічну (фото)

Податковий борг, судові справи та бізнес в Криму: хто будуватиме новий міст на Пасічну

Міська влада хоче побудувати новий міст у Пасічній за кошти державного фонду регіонального розвитку

Іванофранківці обрали назву нового "пасічнянського мосту"

У Франківську презентували попередні проекти нового моста на Пасічну (відео)

За півроку новий "пасічнянський міст" подорожчав у два рази (оновлено+фото)

В Івано-Франківську заклали камінь під будівництво нового 200-мільйонного моста на Пасічну (фото)

У Франківську знову згадали про другий міст на Пасічну: тепер його будуватимуть за 120 мільйонів гривень

Проект генплану Івано-Франківська передбачає два нові мости через Бистрицю

Іванофранківці просять Президента про будівництво нового мосту через річку Бистриця Солотвинська

Фотогалерея


16.05.2018 2014
Коментарі ()

13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

329
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13754 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1566
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

865
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6126
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1718

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

635

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1462

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1272

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1164
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

518
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

653
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1576
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

598
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

877
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5921
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13591
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

243
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

544
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

482
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

787 2