З 12-ти соціальних ініціатив, започаткованих Президентом України Віктором Януковичем, 10 вже втілені у життя.
На цьому акцентував увагу голова облдержадміністрації Михайло Вишиванюк упродовж засідання колегії, інформуючи її учасників, а було це спільне засідання із керівниками силових структур області, про завдання, визначені Главою держави на засіданні Ради регіонів 24 травня.
Зазначалося: на законодавчому рівні передбачено 20 рівнів стимулювання роботодавців для працевлаштування ними соціально вразливих верств населення, молоді та людей віком понад 50 років.
З 1 травня підвищено пенсії для 12,9 млн. українських пенсіонерів. «Середня пенсія зросла на 120 гривень і становить 1399 гривень. Чисельність пенсіонерів, виплати у яких менше 1 тис. грн., зменшилася - з 7 млн. 616 тис. осіб станом на 1 січня - до 3 млн. 701 тис. осіб у травні цього року», - наголосив Михайло Вишиванюк, додавши: збільшено рівень пенсійних виплат для членів сімей інвалідів війни, учасників війни,чорнобильців, військовослужбовців.
За словами голови облдержадміністрації, вперше в Україні запроваджено соціально справедливий рівень щомісячних страхових виплат шахтарям-інвалідам та іншим потерпілим на виробництві, а також членам їхніх родин.
Надзвичайно важливо, як прозвучало на колегії, що майже 236 тисяч дітей з малозабезпечених сімей, починаючи з липня, щомісячно отримуватимуть додатково в середньому по 275 грн.
Запроваджено підтримку родин‚ у яких виховуються діти‚ хворі на ДЦП. Для цього на державному рівні планується використання коштів окремої бюджетної програми у сумі 44,8 млн. грн.
У 10 разів зросте рівень допомоги тим, хто здійснює догляд за хворими з психічними розладами.
За січень-квітень поточного року, наголошувалося, в Україні усиновлено 900 дітей, 554 дитини влаштовано у дитячі будинки сімейного типу, 3044 дитини передано під опіку. 77% від усіх сиріт у нашій державі нині охоплено сімейними формами виховання.
«Вперше за роки незалежності в Україні враховані необхідні видатки для забезпечення кожного інваліда протезами та колісними кріслами. Їх отримають 283 тис. інвалідів, що забезпечить їм більш повноцінне життя», - сказав Михайло Вишиванюк.
На колегії повідомлялося, що з червня в Україні почне діяти інститут соціальних працівників. Буде працевлаштовано 12 тисяч фахівців соціальної сфери, які «здійснюватимуть своєчасне виявлення проблем у сім’ях, соціальний супровід сімей, сприятимуть працевлаштуванню, своєчасному одержанню державних соціальних допомог».
«Мова йде про те, що до великої армії працівників соціального захисту, а у нас їх в області є 126, додається ще 286 працюючих, - пояснив голова облдержадміністрації. – Це означає, що кожна людина, яка потребує соціальної допомоги, повинна бути на контролі. І не люди повинні йти і оббивати пороги до влади, просити допомоги і підтримки, а влада повинна йти до людей і своєчасно надавати практичну допомогу. Це завдання завдань всіх органів влади».
На Прикарпатті, йшлося на колегії, завдяки реалізації соціальних ініціатив Президента України, станом на 1 травня надано державних допомог 104 тис. 200 сімей (23% від загальної кількості родин в області) на суму 434,2 млн. грн.
Профінансовано 101 млн. грн. субсидій.
373 тис. прикарпатських пенсіонерів отримали підвищені пенсії, витрати на їх виплату зросли на понад 40 млн. грн. Збільшено на 25% зарплати вчителів, лікарів, працівників культури.
«І це лише початок, - переконаний Михайло Вишиванюк. – Адже зростання соціальних видатків залежить від розвитку економіки. Буде зростати економіка – зростатимуть соціальні виплати».
Читайте також:
Михайло Вишиванюк радить підлеглим "не переводити стрілки"
Михайло Вишиванюк: Я повинен знати, що буде завтра, а не дізнаватися про все постфактум