Михайло Вишиванюк: Сланцевий газ треба видобувати щоб бути незалежним від дорогого російського

 

а Прикарпатті тривають семінари - громадські слухання - щодо перспектив екологічно безпечного видобутку сланцевого газу.

 

Учора учасниками «сланцевого» громадського заходу у Тлумачі були керівники району-голова райдержадміністрації Василь Сенів, голова районної ради Михайло Вишневський, начальник управління з упровадження економічних реформ, євроінтеграції та інвестицій облдержадміністрації Марія Ткачук, заступник начальника головного управління промисловості та розвитку інфраструктури, начальника управління паливно-енергетичного комплексу, ефективного використання енергетичних і мінерально-сировинних ресурсів облдержадміністрації Вадим Козленко, селищні, сільські голови, депутати районної ради.

 

Науку представляв професор Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу професор Олександр Петровський.

 

Голова райдержадміністрації Василь Сенів поінформував: в контексті перспектив розробки сланцевого газу в області Тлумацький район є пілотним на Прикарпатті, а «даний захід є важливим щодо інформування населення через громадський актив краю».

 

У своєму виступі голова районної ради Михайло Вишневський акцентував на важливості пошуку в державі альтернативних джерел енергії, зокрема видобутку сланцевого газу, «щоб бути незалежним від дорогого російського газу».

 

Учасники семінару (громадських слухань) переглянули відеоролик про сланцевий газ, почули доповідь про нові технологічні розробки, заслухали інформацію про основні напрямки політики корпорації «Chevron» щодо охорони навколишнього середовища під час видобутку сланцевого газу, про доступність водних ресурсів у Західній Україні, про досвід США та сусідньої Польщі у розробці сланцевого газу.

 

 

Довідково: У 2012 році тричі в обласному центрі Прикарпаття обговорювалось питання розробки покладів сланцевого газу на території області. Першим сланцеву тему підняв під час робочої поїздки до Івано-Франківська Міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Бойко. Двічі побували на Прикарпатті представники американських делегацій, зокрема спеціалісти однієї із найбільших енергетичних компаній світу Chevron Corporation. У листопаді минулого року в Івано-Франківську відбулася науково-технічна конференція з участю українських і американських науковців та експертів. На ній, зокрема, йшлося і про «важливість згоди громадськості».

В першу чергу законослухняні американці хочуть доступно донести до прикарпатців інформацію про екологічну безпеку процесу видобутку сланцевого газу та вивчити їхню думку з цього приводу. «Сьогоднішня конференція – це стимул, аби порадитися з нашою наукою, щоб ці ризики, про які йшлося і йтиметься надалі, не залишилися без чіткої відповіді, - с казав тоді журналістам голова обласної державної адміністрації Михайло Вишиванюк, який брав участь у роботі цієї представницької конференції.- Адже зараз проти цієї сланцевої теми газові монополісти розгорнуть інформаційну війну, буде задіяна вся ідеологічна машина. Тому треба, аби наука проводила просвітницьку роботу. Щоб не було дезінформації, потрібна правдива і об’єктивна інформація від науковців. Це питання ми в області вирішуватимемо лише разом з наукою. Ніхто сліпо не прийматиме рішення, все буде прозоро. Наші сусіди поляки вже працюють в цьому напрямку і їхній досвід нам стане в нагоді. Якщо нам Бог допоможе відпрацювати усі технологічні процеси з видобутку газу із сланцевих порід без шкоди довкіллю - це буде перемога, це повна незалежність України, це додаткові доходи, це зростання добробуту людей. Адже у США тисячу кубометрів газу коштують 45 доларів, у десять разів дешевше, ніж сьогодні Україна платить за імпортний природний газ».

У травні 2012 року Кабінет Міністрів затвердив переможцями конкурсу на укладення угоди про розділ продукції Shell щодо Юзівської газової площі й Chevron – щодо Олеської площі. Саме остання стала переможцем конкурсу на укладання угоди про розділ продукції на видобуток газу на Олеській площі, що розташована в межах Івано-Франківської та Львівської областей.За позитивних висновків органів місцевого самоврядування цих областей промислове видобування сланцевого газу на Олеській площі повинне стартувати в 2018–2019 р.р.

Олеська площа — перспективне родовище газоносних сланців, що займає 6,3 тисячі кв. км., майже 3 тисячі з яких належать Івано-Франківщині. Договори щодо розподілу продукції з Олеського родовища і Скіфської площі шельфу Чорного моря будуть підписані найближчим часом. Про це минулої середи повідомив міністр енергетики та вугільної промисловості України Едуард Ставицький на брифінгу у Кабінеті Міністрів України. Він також запевнив, що з громадськістю регіону, де розроблятиметься Олеська площа, ведеться роз'яснювальна робота з екологічної безпеки проекту.

 

Читайте також:

Chevron видобуватиме сланцевий газ на Івано-Франківщині


01.02.2013 371 0
Коментарі (0)

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

953
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

766
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1888
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3230
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2546
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2536

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

222

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

728

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

682

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1588
01.05.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

350
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

687
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

608
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

324
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

378
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

27028
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

837
02.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

19668
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

421
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

393
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

726
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1311 3