Михайло Вишиванюк посадив кедр у Біблійному саду у Маріямполі
4 квітня у містечку Пресвятої Діви Марії Маріямполі, що у Галицькому районі, закладено Біблійний сад. Посадити перше дерево - кедр, на якому, як засвідчують біблійні джерела, розіп'яли Ісуса Христа, професор Володимир Боцюрко, який очолює Комітет з відродження Маріямполя, доручив голові обласної державної адміністрації Михайлу Вишиванюку.
У закладенні Біблійного саду у Маріямполі також взяли участь заступник голови ОДА Роман Іваницький та голова Галицької районної державної адміністрації Григорій Івасишин.
За словами уродженця Маріямполя професора Володимира Боцюрка, на площі Святої Марії, що у центрі селища, ще у 2004 році Владика УГКЦ Софрон Мудрий освятив камінь під Ротонду Богородиці. До слова, у 1989 році Владика Софрон Мудрий брав участь у коронації Маріямпільської ікони Божої Матері з маленьким Ісусом на руках, що відбулася у м.Вроцлаві (Польща).
На центральній алеї передбачається встановити п'ятиметрову статую Божої Матері, до якої вестиме доріжка з самшиту. Біблійні дерева посадять на фоні церкви Воздвиження Чесного Хреста та монастирського комплексу.
Довідково.
На лівому березі Дністра, на Галицькій землі, розкинулось містечко Марії. Так дослівно перекладається із грецької Маріямпіль, названий на честь Матері Божої. Ще у 1647 році цей населений пункт отримав статус містечка за Магдебурзьким правом. Гордість Маріямполя - ікона Богородиці з Ісусом на руках. За словами професора Володимира Боцюрка, більшість мистецтвознавців схиляються до думки, що маріямпільська святиня бере початок у 16 ст. і написана в майстернях славетного Рафаеля. Появі цієї ікони в Маріямполі завдячують його власнику коронному гетьману Станіславу Яблонському. Мовляв, у військові походи він завжди брав із собою ікону Богородиці з Ісусом на руках. Вона оздоровлювала хворих, очищала грішних, піднімала дух у зневірених. Святиню стали офіційно вважати чудотворною після Віденської битви 1683 року, за що вона отримала назву «Переможниця». Після майже 300-літнього перебування у Маріямполі в середині 40-их років 20 ст. її вивезли до Польщі. Спеціальним листом Папа Іоан ІІ дозволив коронацію ікони, яка відбулася у Вроцлаві у 1989 році.
На Замковій горі у Маріямполі - руїни замку і палацу, що є унікальною пам'яткою Прикарпаття. Замок і палац, пам'ятка архітектури 17-18 ст.ст., збудував Станіслав Яблонський для захисту від набігів турків і татар.
Є у Маріямполі Монастир капуцинів, збудований у 1752 році. З 1784 року він функціонував як монастир сестер Милосердя. Завдяки цьому у Маріямполі був організований стаціонар для хворих. Церква Воздвиження Чесного Хреста, збудована у 30-их роках минулого століття, є окрасою площі Святої Марії.
15