Михайло Вишиванюк: Лише злагода, взаєморозуміння та єдність стануть запорукою великого майбуття України

 

«Для кожного українця незалежна Україна - це батьківська хата, де слово «Україна» завжди вимовляється з пошаною і святістю. Це пам’ять про наших прадідів з пожовклих фотографій, які ніби хочуть сказати нам: «Добре, вам, діти! Ви живете в незалежній Україні, маєте волю та, зрештою, не бідуєте. Бережіть її, шануйте! Не скигліть, що вам зле у власній хаті… Не гнівіть Бога! І не нарікайте на Україну. Бо небагато на землі народів, які би так довго і такою величезною ціною здобули свою незалежність, свободу, як український нарід», - сказав у своєму виступі під час урочистостей з нагоди 21-ї річниці української незалежності голова облдержадміністрації Михайло Вишиванюк,




«На вівтар Свободи цілі покоління поклали своє життя, вмирали з твердою вірою, що Україна стане вільною, і вона постала волею Всевишнього та 346-ма голосами народних депутатів першого Українського парламенту, які 24 серпня 1991 року проголосували за незалежність України, -підкреслив голова ОДА. - Серед них було 13 посланців Прикарпаття, які своїм вчинком заслужили, щоб про них пам’ятали і згадували постійно».



Але тоді, у 1991-му році, як зазначив Михайло Вишиванюк, «в багатьох людей було наївне мислення: вже завтра будемо жити як в Європі. А як досягти того кращого, європейського життя - ми не знали і не вміли. Відсутність кадрів, щоб керувати в нових умовах, при переході від комуністичної системи до ринкової економіки, та й привичка, що за нас і для кожного з нас має хтось вирішувати. З усіх боків знайшлося безліч порадників, які, як правило, радили кожен по-своєму… Але ми вистояли! Подолали інфляцію, ввели свою власну грошову одиницю; створили всі інститути державної влади, армію, банківську та фінансову системи, правоохоронні органи та юстицію; встановили кордони; почали розвиватись економіка, багатопартійність, приватні ЗМІ…».



За роки Незалежності багато що змінилося в Україні і в нашій області зокрема, як в економічному, соціальному, так і в площині становлення демократичних засад суспільства. «Ми пройшли першу хвилю світової, економічної кризи; в світі зараз «бушує» друга хвиля, але і тут Україна тримає удар: піднімає зарплату вчителям, лікарям, працівникам культури на 25%; збільшує пенсії, і твердо, крок за кроком, йде вперед», - наголосив голова ОДА.



«За рахунок спільної роботи обласної державної адміністрації та обласної ради, районних державних адміністрацій та районних рад і в області зберігається позитивна динаміка розвитку економіки, - наголосив Михайло Вишиванюк. - За 7 місяців поточного року ріст промислового виробництва продукції складає 107%. Більше як на 13% зросла середня заробітна плата в промисловості області і становить 2 тис. 892 грн. В останній час багато робиться для підняття ролі громадських організацій з метою розширення місії громад в управлінні державою, які б несли консолідовану відповідальність за стан справ на місцях».



Михайло Вишиванюк висловив щиру вдячність духовенству, вчителям, лікарям, працівникам культури, робітникам, працівникам ферм і полів, ветеранам, правоохоронцям, представникам органів місцевого самоврядування і сумлінним державним службовцям – за добросовісну працю на благо рідного краю в незалежній Україні. Привітав наших земляків-олімпійців і запевнив: «Робимо усе від нас залежне, аби світового масштабу подія - зимова Олімпіада 2022 - не оминула наш регіон».


Водночас голова ОДА визнав: «Темпи розв’язання соціальних проблем, які безпосередньо торкаються кожного громадянина, потребують більших обертів і більшої відповідальності виконавців».

 

Вважаючи День Незалежності святом кожної української родини, Михайло Вишиванюк побажав «утвердження у серці кожного з нас вічних істин - злагоди, взаєморозуміння та єдності, що стане запорукою великого майбуття України!».


28.08.2012 2320 1
Коментарі (1)

Симпатик 2012.08.28, 23:23
Заклики до єдності,взаєморозуміння між вовками і козенятами.
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

429
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

1931
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

1208
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

1482 1
06.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

4112 6
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

34055

У соцмережах широко розповсюджені так звані «захисні молитви» або «сильні молитви». 

158

Кожний очікує Виправлення Імен в міру своєї інформованості й світоглядних горизонтів. «Люди простих рішень» очікують від небожителів чогось підсумкового, зрозумілого. Інформовані очікують на підтвердження отриманої ними інформації. А є ще ті, котрі покладаються на "серединне знання"...

482

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

906

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1920
20.01.2025

Так, на споживчому ринку Івано-Франківщини харчові продукти та безалкогольні напої підвищилися на 1,9%. Суттєво [на 6,2%] подорожчала соняшникова олія.  

1279
18.01.2025

Зима — це час, коли наш організм потребує особливої підтримки, адже холодна погода, короткі дні та обмежений доступ до свіжих фруктів і овочів можуть знижувати наш імунітет.  

1347
13.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

779
17.01.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

2107
12.01.2025

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

12344
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1645
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

1429
19.01.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

30606 1
20.01.2025

Дональд Трамп склав присягу та став 47-м президентом США. Церемонія інавгурації відбулась у Вашингтоні.  

434
17.01.2025

Онук останнього імператора Австро-Угорщини та голова будинку Габсбургів закликав до знищення Російської Федерації, назвавши це головною зовнішньополітичною метою Європи.  

988
16.01.2025

На сьогодні танків, авіації, гвинтокрилів у росіян більше, ніж у України, дронів — більше виробляє Україна, зокрема користуючись з грошей, які дають партнери.  

398
15.01.2025

Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев подав на реєстрацію у Верховній Раді два законопроєкти про оподаткування податком на додану вартість та митом поштових відправлень в Україну.  

476