Михайло Ноняк: Шлях від сотника "Самооборони Євромайдану" до Кабміну

 

/data/blog/55304/8c0ad9915d51805c53d658074ffc4336.jpg

 

 

Михайле Васильовичу раніше Ви були сотником Майдану. Як склалося, що Ви зайняли посаду заступника міністра доходів і зборів?

 

Я пройшов шлях сотника, всі ці революційні події... Дійсно були важкі і трагічні дні, місяці... Не хочу зупинятися на тих подіях, але в них я брав участь. Ми скинули діючий режим, який працював тільки на свій особистий інтерес. Тому я виявив бажання і маю розуміння в тому, що потрібно боротися з корупцією в митних та податкових органах. Ми цю позицію донесли до нового уряду, до Арсенія Петровича Яценюка. І ця пропозиція була підтримана. Я був на співбесіді, на засіданні Кабінету Міністрів, де доповідав. Вони мене затвердили, як людину, яка з чистими намірами, з бажанням працювати іде на таку високу посаду для того, щоб побороти корупцію в цьому міністерстві.

 

Хто запропонував Вам цю посаду?

 

Мені не пропонували, тобто у нас не було так, щоб хтось прийшов і пропонував посаду. Це було бажання людей, це було бачення сотників, адже ми змінили режим. Повинні були знайтись нові люди в управління для того, щоб змінювати щось. Бо якщо зайшли б старі, які знають ті всі корупційні схеми, які мають розуміння в тому чи іншому сегменті роботи - вони дуже швидко мали б якусь певну спокусу. Я прийшов сюди щиро довести собі і суспільству, що я можу побороти корупцію в міністерстві. І за цей період часу є великі зрушення в цьому напрямку. Так, суспільство їх ще не бачить. Так, бізнес каже, що корупція є і на Митниці і в Податковій, але за 2 місяці викорінити все нікому не вдавалося. Роками борються розвинені європейські країни, і не тільки європейські, у всьому світі борються з цим явищем. Ми 144-та країна за рівнем корупції з 177 країн. Є над чим працювати. Але вже є й певні результати, певні зрушення. Я думаю, скоро бізнес побачить і відчує, що корупції стало менше, а з часом ми її повністю викорінимо. Повинні прийти нормальні, чесні, професійні люди. Якщо хтось сьогодні не професінал, але він людина правильна, чесна, яка хоче працювати для держави, то повірте, він швидко навчиться. Не святі, як кажуть, горщики ліплять. Люди в нас розвинені, талановиті і вони швидко навчаються. Я не працював в цій сфері, але я пройшов політичний і громадський шлях і займався підприємницькою діяльністю. Я це відчував на собі і до мене зверталися багато людей, з якими ми вирішували ті чи інші питання. Я не з багатьма людьми сюди прийшов. На сьогодні в мене є лише два радники і два помічники.

 

Чи мали Ви до приходу в Міндоходів досвід роботи в податкових чи митних органах?

 

До приходу на цю посаду я не працював ані в податковій, ані в митній службі. Але в мене був певний досвід, адже я працював і займався підприємницькою діяльністю - працював з громадськістю, з бізнесом, займався громадською роботою. Кожен день стикався з цими проблемами та питаннями. Це не є для мене нова китайська грамота. Я розумію, як працює бюджет. Також я був депутатом міської ради і працював в бюджетній комісії. Розумію, як утворюються ті чи інші підприємства, як вони працюють, як вони повинні функціонувати, як повинні платитися податки, що для цього потрібно зробити, аби полегшити роботу бізнесу.

 

Тобто це для мене не є щось нове, де мені потрібно сидіти роками чи місяцями і вчитися. Я швидко доволі вчуся і приділяю цьому багато часу. Також спілкуюся з фахівцями, з професіоналами, і якщо в мене немає розуміння того чи іншого питання, я з ними консультуюся і ми отримуємо на позитивний результат.

 

Що Ви відчували після приходу на цю посаду, як швидко входите в курс справ?

 

Чесно, я був шокований тим розмахом, за яким працювали податківці та митники за часів Клименка-Януковича. Почав розбиратися, розпочали відкривати кримінальні провадження, збирати доказову базу щодо скоєння злочинів, а це й перевищення посадових повноважень, хабарництво та багато інших кримінальних схем, адміністративних правопорушень. Тобто протиправні дії з боку чиновників були нормою роботи. Саме така статистика та її масштаб шокував. Переплати з податків, махінації з поверненням ПДВ, "податкові ями", конвертаційні центри - було створено стільки механізмів для несплати податків, стільки можливостей, щоб привласнювати гроші.

 

Тому власне я і прийшов виконати вимогу громадськості, вимогу часу - ліквідувати корупцію, покарати винних.

 

За які напрямки діяльності в Міндоходів Ви відповідаєте?

 

Я відповідаю за відділ внутрішньої безпеки, який бореться з корупцією в органах Міндоходів та за відділ з боротьби з контрабандою та митними правопорушеннями. Також я відповідаю за департамент з боротьби з відмиванням доходів, отриманих злочинним шляхом. Крім того, я займаюся бухгалтерським і економічним відділом, де затверджуються мною і штатні розписи, і оклади тих чи інших працівників. Вся бухгалтерія міністерства мені підзвітна.

 

Які Ваші плани на найближчий час в сфері Вашої відповідальності з урахуванням реорганізації Міндоходів у Державну фіскальну службу?

 

В мене є особисто свої плани, але я людина, яку поставила сюди громадськість і затвердив сьогоднішній уряд. І в процесі реорганізації в Державну фіскальну службу я буду, напевно, займатися тими проблемами, якими я і на сьогодні займаюся. Сюди я прийшов для того, щоб викорінити повністю корупційну складову у міністерстві чи в майбутньому - у Державній фіскальній службі. Також боротися з контрабандою, з тими нелегальними товарами, які потрапляють на територію України чи з тими правопорушеннями, які відбуваються сьогодні на Митниці. Я абсолютно не боюся роботи, не боюся тих завдань і цілей, які ставить переді мною керівництво держави. Я беру на себе цю відповідальність і завжди її на себе брав.

 

В декларації про доходи за 2013 рік Ви вказали, що практично не мали доходів за цей період. За рахунок чого Вам вдалося фінансувати власні видатки на повсякденні потреби в минулому році?

 

По-перше, в мене працює дружина, вона на себе заробляла відповідні кошти. Що стосується мене, дійсно, у 2013 році в моїй декларації практично немає доходу, але у нас є сімейний бізнес з батьками. Я допомагаю їм, вони допомагають мені, і ми спільно працюємо. В процесі моєї діяльності в підприємницькій сфері разом з батьками ми розбудовували певний бізнес. У них є у власності низка магазинів, де вони займаються підприємницькою діяльністю. Крім того, у мене були якісь накопичені кошти і мені вдавалося нормально прожити на них. Адже я проживав не у місті Києві, а в себе, в місті Надвірна (Івано-Франківська область - ред.), де в мене є будинок. Там набагато дешевше життя, а в мене немає якихось забаганок, щоб я собі щось вигадував і балував себе розкішшю. Я дуже проста і невибаглива людина.

 

 

Біографія

Михайло Ноняк народився 24 жовтня 1982 року в с. Манява Богородчанського району Івано-Франківської області.

У 2007 році закінчив Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу.

З 2000 року по 2010 рік член партії СНПУ-ВО "Свобода".

У 2002 року розпочав трудову діяльність як приватний підприємець.

2002-2006 роки – депутат Надвірнянської міської ради 4-го демократичного скликання, член бюджетної комісії.

У 2002 році очолював Надвірнянську міську організацію СНПУ, з 2004 - голова Надвірнянської РО ВО "Свобода".

У 2009 році обраний головою Івано-Франківської обласної організації "Федерація рукопашу гопак".

З 2009 року по 2010 рік – очолював Надвірнянську районну координаційну раду політичних партій та громадських організацій.

У 2010 році обраний головою Надвірнянської РО ПП "Громадянська позиція".

У 2013 році - голова Надвірнянської міської організації "Просвіта" ім.Т. Г. Шевченка.

16 квітня 2014 року призначений заступником Міністра доходів і зборів України.

 

 

Андрій Григор'єв


10.07.2014 3289 0
Коментарі (0)

17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

1734
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

1091
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

1343 1
06.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

3869 5
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33932
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2918

Кожний очікує Виправлення Імен в міру своєї інформованості й світоглядних горизонтів. «Люди простих рішень» очікують від небожителів чогось підсумкового, зрозумілого. Інформовані очікують на підтвердження отриманої ними інформації. А є ще ті, котрі покладаються на "серединне знання"...

396

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

810

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1777

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

1130
17.01.2025

Так, на споживчому ринку Івано-Франківщини харчові продукти та безалкогольні напої підвищилися на 1,9%. Суттєво [на 6,2%] подорожчала соняшникова олія.  

1136
13.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

683
09.01.2025

Після святкового застілля багато хто відчуває важкість і бажання «перезавантажити» свій організм.  

558
17.01.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

2034
12.01.2025

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

12253
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1556
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

1342
14.01.2025

Івано-Франківський національний драмтеатр запрошує мешканців та гостей міста на чергову прем'єру 86 театрального сезону — хореографічну виставу "Біла тінь".  

609
16.01.2025

На сьогодні танків, авіації, гвинтокрилів у росіян більше, ніж у України, дронів — більше виробляє Україна, зокрема користуючись з грошей, які дають партнери.  

314
15.01.2025

Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев подав на реєстрацію у Верховній Раді два законопроєкти про оподаткування податком на додану вартість та митом поштових відправлень в Україну.  

384
10.01.2025

Президент Володимир Зеленський зустрівся із міністром оборони США Ллойдом Остіном у межах засідання Контактної групи з питань оборони України (формат "Рамштайн"). Вони обговорили підтримку України.  

430
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

1318