Ми врятували державу, хоч всередині країни катастрофа, - Ірина Фаріон

Минулого тижня Івано-Франківськ відвідала мовознавиця та докторка філологічних наук Ірина Фаріон. В рамках поїздки жінку запросили на кілька етерів місцевих телеканалів.

Зокрема, мовознавиця дала інтерв'ю у програмі "Сила слова", пише Фіртка.

"У нас немає характеру. Це найперше. Минуло стільки часу колонізованого мозку, окупації та різних залежностей. Така страшна програ - 1917-1921 роки - сто років перерва у розвитку, чотири покоління, насправді закріпачених чужою і дикою ідеологією.

Коли нація виграє війну? Коли є дух, що тіло рве до бою, коли є героїзм, і коли він масовий, а не окремих людей. Це, власне, те, чого українців позбавили.

Крім того, ця колонізована ідеологія творила з нас жертв. Тому потрібно все це максимально відмотувати, і повертатися до того періоду, коли українець без зброї у руках - це не людина.

І нарешті третє - риси, які формували у часи окупації - пристосуванство. А це породжує лицемірство, брехню і фальш. І ось синтез цих трьох речей забезпечив нам стоп-кран у розвитку. Тому ця війна, яка триває сьогодні - наш шанс прокинутися", - зазначила Фаріон.

читайте також: Львів "перетворився на місто диверсантів" через російськомовних переселенців, - Ірина Фаріон

Мовознавиця процитувала Євгена Маланюка та наголосила, що війна - це смерть, але водночас й безсмертя.

"Тобто ми врятували державу, не зважаючи ні на що. Держава стоїть. У нас зброї у стократ менше, сили фізичної також, всередині країни катастрофа, але ми стоїмо", - наголосила Ірина Фаріон.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

"Такого немає у жодній країні", - Фаріон щодо законопроєкту про англійську мову в Україні


31.01.2024 Тіна Любчик 2180 1
Коментарі (1)

Знову забагато тексту 2024.02.01, 10:08

Не лише Фаріон багато відчувають що щось не так. Той підйом перших днів нападу орків не міг тривати вічно, далі мали працювати розумні і справедливі правила ведення довготривалої війни, а цього не спостерігається.

Відставка Залужного не просто так виникла  - немає просування вперед, а лише ще іще людей в окопи?

Всередині країни теж бачимо як ловлять чоловіків по вулицям.

Проросійські далі в депутатах - не позбавлені влади і капіталу, відверто вичікують щоб не нарватись на лінчування. Росмайно не повністю націоналізоване. Транзит росгазу далі йде територією України, хоча можна було як ті "польські фермери всемогутні" заблокувати наче уряд ні при чому.

Росіяни-уроди ж не сплять. Терор, який вони влаштовують в Україні в додаток до військових дій - це ж не забавка "от скуки". Процент ракет на житлову і обстріли міст прикордоння, кварталів Харкова Херсону.

Повідомлення масове про мінування шкіл по всій країні вже який тиждень.

Та навіть голова ТрО Черкас, який  закликав стріляти у ногу хто не виходить з машини і не мобілізується (бо й так москалі в свою армію потім мобілізують) і тут навіть не про ставлення до людей як до кріпаків, які або за мене воювати "безропотно" або за москаля доведеться. Так "Отамана Сірка" викликають ослабити спротив російському царю.

Та навіть до Лубінця треба придивитись і поширених ним і ЗМІ заяви "звільнили з посади у міській раді у Коломиї за сексистські вислови: назвав депутатку відьмою", хоча його й так звільняли. Це для чого щоб люди боялись жінок хоч якось по жіночому виділятм щось сказати? Одразу бити якщо що? Бо то звичайна адміністративка порівняно з "сексистськими висловами"?

Терор - це залякування. Навмисний, десь може ненавмисний (а може і ні), але він не просто так, його завдання у війні цілком логічне - ввести в ступор жертву.

Залякані терором нічого не можуть робити - перестають активно опиратись. Це не можна скидати з уваги. І не допомагати цьому. Нажаль клепок у влади зрозуміти це поки невистачає.

Щодо куди поділись мобілізовані і національний підйом. Частина громадян просто громадяни, а не спартанці українські. Останніх мало і їх треба було Залужному Зеленському і всім берегти як зіницю ока, а не тепер плачі розводити і дайте ще 500 тис кого небудь бо москалі 400 тис збираються мобілізувати.

Друзенко (один з тих хто казавав що війна буде і Байден не жартує) розумно зауважив - що українці не мають власності, наприклад землі, а інші (хто має квартири) не відчувають себе власниками - тому вибирають втікнути при можливості. Насправді і в селах і в містах люди мають у власності і клаптики землі і квартири, та чиновники і олігархи забрали відчуття "постійної власності" і перспектив. Ось про це мова. Думав це лише я так вважаю, добре що є ще хтось.

І це усе докупи - і є проблеми мобілізації і нереалізації національного підйому.

Як вирішувати? Українці у владі, якщо українці, мають це враховувати і почати перестати тупити.

 

11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

1620 4
07.10.2024
Тетяна Сорока

Про те, як змінилося життя після повномасштабного нападу окупантів у 2022 році, мету встановлення світового рекорду та ставлення до сучасних методів мобілізації, ветеран Степан Савчук поділився з журналісткою Фіртки.

2017
04.10.2024
Микола Сторожовий

Підприємство продали з молотка за рекордні 2,6 мільярда гривень. Але в місті майже одразу ж почались розмови про помилку та зайву цифру у виграшній пропозиції, змову задля анулювання результатів торгів і розчищення землі в центрі Франківська під нову грандіозну забудову.

6170 7
28.09.2024
Вікторія Матіїв

Про свій досвід еміграції у Сполучені Штати Америки журналістці Фіртки розповіла прикарпатка — 23-річна Тіна Любчик.  

2457
19.09.2024
Вікторія Косович

Про те, як великі компанії й підприємства області розвивають свій бізнес, удосконалюють виробництво та експортують свій товар в Європу та інші країни в умовах повномасштабної війни, розповідає Фіртка.  

2193
10.09.2024
Вікторія Косович

Про те, чим живе притулок та як там рятують й піклуються про братів наших менших, журналістка Фіртки поспілкувалася з волонтеркою та працівницею прихистку "Рудий пес" Любов'ю Філь.

3427

Ігор Шолтис — військовослужбовець батальйону "Нахтіґаль", брав участь у боях на Сході України, у Пісках Донецької області отримав важке поранення. Свій бойовий шлях розпочав ще у 2014 році, а після поранення вдруге повернувся на фронт уже під час повномасштабного вторгнення у лютому 2022 року.  

244

Протягом місяця на різноманітних інтернет-ресурсах та соцмережах розкручується тема «гоніння на православних і заборона УПЦ». Почався цей галас відтоді як Верховна Рада ухвалила законопроєкт №8371 про регулювання діяльності релігійних організацій, що мають керівний центр у росії.

856

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

1998

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

2758
11.10.2024

Загалом господарства Прикарпаття зібрали понад 65 тисяч тонн зернових і зернобобових культур з площі 109 тисяч га.  

520
07.10.2024

Макаронні вироби бувають різних форм та розмірів, і кожен з них ідеально підходить для конкретних типів страв.  

645
01.10.2024

Ягідництво на Прикарпатті, завдяки сприятливим особливостям регіону, набирає дуже серйозних обертів.  

1231
16.10.2024

В Україні набув чинності закон "Про захист конституційного ладу у сфері діяльності релігійних організацій" № 3894-IX, який передбачає припинення діяльності на території України релігійних організацій, пов’язаних з Російською православною церквою.    

386
10.10.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

34099
04.10.2024

Від початку повномасштабного вторгнення Росії 1 123 релігійні громади перейшли з Української православної церкви московського патріархату до Православної церкви України.  

1005
30.09.2024

Згромадження Сестер Пресвятої родини виникло у 911 році, засновницею є сестра Теклі Юзефів.  

1118
15.10.2024

Улюблений дует мільйонів та різних поколінь українців знову виступить разом на сцені. 20 жовтня легенди української естради – Іво Бобул і Лілія Сандулеса — виступлять із двома концертами у Драмтеатрі.  

589
16.10.2024

Очікують на покращення діяльності — 9% мешканців заходу. Про погіршення діяльності сказали 6% мешканців західних регіонів.  

179
14.10.2024

Серед мешканців заходу довіра до президента України Володимира Зеленського залишається на рівні 58%.

860
11.10.2024

Верховна Рада 10 жовтня ухвалила у другому читанні законопроєкт про збільшення податків.  

818
09.10.2024

Верховна Рада 9 жовтня ухвалила у другому читанні законопроєкт про заборону мобілізації обмежено придатних віком до 25 років.  

589