Ми - не буратіни! Щодо ЄРЦ

 

 

Пригадав давно забутий анекдот. "При зустріч

і- Як справи?

- Як у казці: чим далі - тим страшніше!" 

 

Буду оповідати від першої особи, тому що все описане стосується мене особисто. Але маю думку, що кожен  мешканець нашого міста, який по незрозумілих обставинах став заручником єдиного розрахункового центру (ЄРЦ), зтикався  з тими самими проблемами, що і я.

Одного дня у мене таки урвався терпець платити за квартиру по рахунках ЄРЦ, при чому кожен місяць різні суми. Звернувся за розясненнями за місцем реєстрації по вулиці Незалежності 9, де було запропоновано написати заяву і де з подивом довідався, що заяви там не реєструють, бо канцелярія знаходиться по тій же вулиці, але в будинку за номером 161 – за три кілометри. Оце така турбота за фізичний розвиток краян, гуляйте по свіжому повітрі, накачуйте мязи…

На диво, відповідь отримав вчасно. При уважному вивченні наданих документів, які чомусь не були належним чином завірені, виявив ознаки кримінального злочину, виписаного у статті 225 Кримінального кодексу України, в якій йдеться про обман замовника. Так, за квітень цього року мені було виставлено рахунок за обслуговування димвентканалів у сумі 18,57 гр. Цей рахунок я проплатив. Але в акт щодо виконання цих робіт та в заключення щодо придатностідозволу на експлуатацію газових приладів,  моя квартира, як і 6 інших,-  не включена! З цього виходить, що я гроші заплатив за невиконну роботу.

Читаю відповідь  далі. Виходить, що у серпні по рахунку ЄРЦ  я додатково заплатив 31,27 гр. за поточний ремонт внутрішньобудинкових ситем. В  наданому акті виконаних робіт ТОВ «БОРТНЯК ІФ» у графі, яка вимагає вказати роботи по обсягу та якості, начальник відділу експлуатаціїЄРЦ Копан І.В. та його підлегла Спірідонова Н.А.  написали  просто «заміна частини труби у підвалі». Дійсно каже прислівя «Простота гірше злодійства»! До речі, Копан І.В. цей акт так і не підписав. Куди дивився бухгалтер, що приймав до нарахування цей документ. А хто із сусідів у цьому акті підтвердив роботу? Йду, питаю. І отримую відповідь: «Про акт нічого не знаю. На акті фамілія моя , але підпис не мій. Я це не підписував!» Це вже підпадає під 194  кримінальну статтю.

Якась дедективна історія получається, а не оповідь про методи роботи ЄРЦ.

Продовжую далі викривати. Нещодавно,15 січня, ЄРЦ скликав збори мешканців нашого будинку. Прямо на подвірї, було запропоновано всім підписати Протокол намірів  про пітримку дольової участі у фінансуванні робіт з фінансуванні робіт з ремонту систем внутрішньобудинкового електропостачання на суму 42 428,00 гривен. (Зі сторони ЄРЦ цей папір ніхто не підписав!) При чому вид ремонту визначено як поточний, з чого виходить, що фінансування мало би здійснюватися із сум, накопичених з квартпалати. На, що фахівці ЄРЦ зазначили: «Сума велика! Треба ділитися!»

Дійсно, сума велика. А хто її визначив? Появився Локальний кошторис №4-1-1/3350 підписаний директором ТОВ «ЕлектроПолюс-ІФ», але, знов таки, не затверджений замовником -ЄРЦ… Вивчення кошторису на 11 сторінках викликало почергово то сміх, то сльози. Це такий «лохотрон», до якого наперсточникам далеко. Наприклад, чого варта напресовка 30 кінцевиків на кабель? – Прописано , що ця робота має тривати 21 годину. Пояснюю по простому,  на обжим щипцями однієї трубочки на дроті передбачено 42 хвилини.Тут мабудь забиті і перекури, і перекуси, і пересип (сорше за все - відкат)… На цю роботу забита зарплата у 437 гривен. І це без  різноманітних нарахувань, у тому числі і на проектування, і на прибуток, і на платню начальникам. А наприкінець, все це примножується на 20% ПДВ.

До суми кошторису олівцем доплюсовано 855 та 1200 гривен, які ничим не обгрунтовані…

Все. Більше не буду обтяжувати читача цифрами. Але, в сюжеті зявилися нові колізії:  з кошториса виходить, що мешканці мають проплатити ще  заміну  будинкового лічильника та перенесення щитової до сходової клітки. Хочеться кричати: « Ми цього не просили!» Єдине чого хотіли мешканці, то заміни підгорівших запобіжників у щитку, вкрутити лампочки та усунуті підтікання з труби. А що отримали?  Це чимось нагадує казкову ситуацію, коли на прохання Буратіно подати три скибки хліба, хитруватий шинкар накрив банкетний стіл. Але ми не богаті Буратіни! Не треба нас дурити!

Отакої. Дедективна історія закічилась криком душі. Але, ця історія без кінця, бо  раз на місяць кожен клієнт ЄРЦ із занепокоєнням чекає продовження у вигляді рахунків.

Давйте разом напишемо цей народний роман про те, як нас  люблять наші слуги народу за допомогою свого органу - ЄРЦ.

 

До речі, працівники ЄРЦ згідно Колективного договору  сплачують 5% квартплати, а 95% доплачується з бюджету ЄРЦ, який складається з наших квартплат!!!.

 


01.03.2013 Сергій Чирва 2067 23
19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

772
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

772
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1589
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2212
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4193 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3194

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

194

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

424

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

365

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

836
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

605
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

649
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

934
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1045
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

652
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6236
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1729
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31742 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1509
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

738 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

699