Ми - не буратіни! Щодо ЄРЦ

 

 

Пригадав давно забутий анекдот. "При зустріч

і- Як справи?

- Як у казці: чим далі - тим страшніше!" 

 

Буду оповідати від першої особи, тому що все описане стосується мене особисто. Але маю думку, що кожен  мешканець нашого міста, який по незрозумілих обставинах став заручником єдиного розрахункового центру (ЄРЦ), зтикався  з тими самими проблемами, що і я.

Одного дня у мене таки урвався терпець платити за квартиру по рахунках ЄРЦ, при чому кожен місяць різні суми. Звернувся за розясненнями за місцем реєстрації по вулиці Незалежності 9, де було запропоновано написати заяву і де з подивом довідався, що заяви там не реєструють, бо канцелярія знаходиться по тій же вулиці, але в будинку за номером 161 – за три кілометри. Оце така турбота за фізичний розвиток краян, гуляйте по свіжому повітрі, накачуйте мязи…

На диво, відповідь отримав вчасно. При уважному вивченні наданих документів, які чомусь не були належним чином завірені, виявив ознаки кримінального злочину, виписаного у статті 225 Кримінального кодексу України, в якій йдеться про обман замовника. Так, за квітень цього року мені було виставлено рахунок за обслуговування димвентканалів у сумі 18,57 гр. Цей рахунок я проплатив. Але в акт щодо виконання цих робіт та в заключення щодо придатностідозволу на експлуатацію газових приладів,  моя квартира, як і 6 інших,-  не включена! З цього виходить, що я гроші заплатив за невиконну роботу.

Читаю відповідь  далі. Виходить, що у серпні по рахунку ЄРЦ  я додатково заплатив 31,27 гр. за поточний ремонт внутрішньобудинкових ситем. В  наданому акті виконаних робіт ТОВ «БОРТНЯК ІФ» у графі, яка вимагає вказати роботи по обсягу та якості, начальник відділу експлуатаціїЄРЦ Копан І.В. та його підлегла Спірідонова Н.А.  написали  просто «заміна частини труби у підвалі». Дійсно каже прислівя «Простота гірше злодійства»! До речі, Копан І.В. цей акт так і не підписав. Куди дивився бухгалтер, що приймав до нарахування цей документ. А хто із сусідів у цьому акті підтвердив роботу? Йду, питаю. І отримую відповідь: «Про акт нічого не знаю. На акті фамілія моя , але підпис не мій. Я це не підписував!» Це вже підпадає під 194  кримінальну статтю.

Якась дедективна історія получається, а не оповідь про методи роботи ЄРЦ.

Продовжую далі викривати. Нещодавно,15 січня, ЄРЦ скликав збори мешканців нашого будинку. Прямо на подвірї, було запропоновано всім підписати Протокол намірів  про пітримку дольової участі у фінансуванні робіт з фінансуванні робіт з ремонту систем внутрішньобудинкового електропостачання на суму 42 428,00 гривен. (Зі сторони ЄРЦ цей папір ніхто не підписав!) При чому вид ремонту визначено як поточний, з чого виходить, що фінансування мало би здійснюватися із сум, накопичених з квартпалати. На, що фахівці ЄРЦ зазначили: «Сума велика! Треба ділитися!»

Дійсно, сума велика. А хто її визначив? Появився Локальний кошторис №4-1-1/3350 підписаний директором ТОВ «ЕлектроПолюс-ІФ», але, знов таки, не затверджений замовником -ЄРЦ… Вивчення кошторису на 11 сторінках викликало почергово то сміх, то сльози. Це такий «лохотрон», до якого наперсточникам далеко. Наприклад, чого варта напресовка 30 кінцевиків на кабель? – Прописано , що ця робота має тривати 21 годину. Пояснюю по простому,  на обжим щипцями однієї трубочки на дроті передбачено 42 хвилини.Тут мабудь забиті і перекури, і перекуси, і пересип (сорше за все - відкат)… На цю роботу забита зарплата у 437 гривен. І це без  різноманітних нарахувань, у тому числі і на проектування, і на прибуток, і на платню начальникам. А наприкінець, все це примножується на 20% ПДВ.

До суми кошторису олівцем доплюсовано 855 та 1200 гривен, які ничим не обгрунтовані…

Все. Більше не буду обтяжувати читача цифрами. Але, в сюжеті зявилися нові колізії:  з кошториса виходить, що мешканці мають проплатити ще  заміну  будинкового лічильника та перенесення щитової до сходової клітки. Хочеться кричати: « Ми цього не просили!» Єдине чого хотіли мешканці, то заміни підгорівших запобіжників у щитку, вкрутити лампочки та усунуті підтікання з труби. А що отримали?  Це чимось нагадує казкову ситуацію, коли на прохання Буратіно подати три скибки хліба, хитруватий шинкар накрив банкетний стіл. Але ми не богаті Буратіни! Не треба нас дурити!

Отакої. Дедективна історія закічилась криком душі. Але, ця історія без кінця, бо  раз на місяць кожен клієнт ЄРЦ із занепокоєнням чекає продовження у вигляді рахунків.

Давйте разом напишемо цей народний роман про те, як нас  люблять наші слуги народу за допомогою свого органу - ЄРЦ.

 

До речі, працівники ЄРЦ згідно Колективного договору  сплачують 5% квартплати, а 95% доплачується з бюджету ЄРЦ, який складається з наших квартплат!!!.

 


01.03.2013 Сергій Чирва 1910 23
15.07.2024
Тетяна Дармограй

Громадяни мають оновити три основні категорії своїх даних — місце проживання, номер телефону і, за наявності, електронну адресу.

5195 1
29.06.2024
Вікторія Матіїв

Як змінилась робота ЦНАПу в умовах війни, з якими викликами стикнулись, які послуги є найпопулярнішими та як у ЦНАПі оновлюють дані військовозобов'язані, журналістка Фіртки розпитала у директора Департаменту адміністративних послуг Богдана Пителя.

1833 4
08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

4041 3
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

3167 2
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

7955 2
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

20288 29

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

271

Поняття святості, як певної інакшості, духовної досконалості присутнє у різних релігіях.   

815

Поширений вислів «Пийте, але не впивайтеся» часто приписують Ісусу Христу. Втім, чи дійсно в Священному Писанні християн є цей вираз і яке ставлення до алкоголю і його вживанню ми бачимо у Біблії?

1909

Для того, щоб відправляти Зеленського «з речами на вихід», треба запропонувати – а що далі? В умовах війни ми не можемо припустити, щоб країна жила без Президента, яке б прізвище він не мав. 

2387
24.07.2024

Гречаний чай — це корисний і смачний напій, який поєднує у собі багатство вітамінів і мінералів з приємним ароматом. Корисні властивості роблять його незамінним джерелом здоров'я людини.

182
20.07.2024

Влітку під час тривалих вимкнень електроенергії деякі продукти в холодильнику можуть зіпсуватися за чотири години, без нього — за дві.  

690
17.07.2024

Інфляція на споживчому ринку у червні 2024 року порівняно із травнем цього року на Прикарпатті становила 2,5%, з початку року — 4,9%, в Україні — 2,2% та 4,3% відповідно.  

472
23.07.2024

На початку серпня відбудеться Всеукраїнська Патріарша проща до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої в Крилосі, яка щороку об’єднує у молитві тисячі вірян.  

18373
19.07.2024

У суботу, 20 липня, християни відзначатимуть День пророка Іллі.  

971
15.07.2024

Отець Антоній Яремчук — вислужений ігумен монастиря та парох парафії Успіння Матері Божої у мальовничому, чудовому відпустовому місці в селі Погоня.  

1211 1
11.07.2024

Подружжя — окреме святе таїнство, нерозривний союз, який заснований самим Господом.  

6096 3
20.07.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

23385 1
24.07.2024

Майже третина (32%) опитаних українців у травні 2024 року висловили готовність до територіальних поступок для якнайшвидшого досягнення миру та збереження незалежності.   

288
20.07.2024

Депутати Верховної ради у першому читанні підтримали законопроєкт, в якому йдеться про угоду зі слідством у провадженнях про корупційні злочини. Сім із десяти обранців з Івано-Франківщини проголосували "за".  

984 1
18.07.2024

Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроєкт №11340, який дозволятиме підозрюваним у корупційних злочинах чиновникам йти на угоду зі слідством та сплачувати штраф за скоєне правопорушення.  

1163 4
16.07.2024

Зауважимо, соціологи, які опитали понад дві тисячі респондентів, наголошують, що «це думка тилу».

492