Ми - не буратіни! Щодо ЄРЦ

 

 

Пригадав давно забутий анекдот. "При зустріч

і- Як справи?

- Як у казці: чим далі - тим страшніше!" 

 

Буду оповідати від першої особи, тому що все описане стосується мене особисто. Але маю думку, що кожен  мешканець нашого міста, який по незрозумілих обставинах став заручником єдиного розрахункового центру (ЄРЦ), зтикався  з тими самими проблемами, що і я.

Одного дня у мене таки урвався терпець платити за квартиру по рахунках ЄРЦ, при чому кожен місяць різні суми. Звернувся за розясненнями за місцем реєстрації по вулиці Незалежності 9, де було запропоновано написати заяву і де з подивом довідався, що заяви там не реєструють, бо канцелярія знаходиться по тій же вулиці, але в будинку за номером 161 – за три кілометри. Оце така турбота за фізичний розвиток краян, гуляйте по свіжому повітрі, накачуйте мязи…

На диво, відповідь отримав вчасно. При уважному вивченні наданих документів, які чомусь не були належним чином завірені, виявив ознаки кримінального злочину, виписаного у статті 225 Кримінального кодексу України, в якій йдеться про обман замовника. Так, за квітень цього року мені було виставлено рахунок за обслуговування димвентканалів у сумі 18,57 гр. Цей рахунок я проплатив. Але в акт щодо виконання цих робіт та в заключення щодо придатностідозволу на експлуатацію газових приладів,  моя квартира, як і 6 інших,-  не включена! З цього виходить, що я гроші заплатив за невиконну роботу.

Читаю відповідь  далі. Виходить, що у серпні по рахунку ЄРЦ  я додатково заплатив 31,27 гр. за поточний ремонт внутрішньобудинкових ситем. В  наданому акті виконаних робіт ТОВ «БОРТНЯК ІФ» у графі, яка вимагає вказати роботи по обсягу та якості, начальник відділу експлуатаціїЄРЦ Копан І.В. та його підлегла Спірідонова Н.А.  написали  просто «заміна частини труби у підвалі». Дійсно каже прислівя «Простота гірше злодійства»! До речі, Копан І.В. цей акт так і не підписав. Куди дивився бухгалтер, що приймав до нарахування цей документ. А хто із сусідів у цьому акті підтвердив роботу? Йду, питаю. І отримую відповідь: «Про акт нічого не знаю. На акті фамілія моя , але підпис не мій. Я це не підписував!» Це вже підпадає під 194  кримінальну статтю.

Якась дедективна історія получається, а не оповідь про методи роботи ЄРЦ.

Продовжую далі викривати. Нещодавно,15 січня, ЄРЦ скликав збори мешканців нашого будинку. Прямо на подвірї, було запропоновано всім підписати Протокол намірів  про пітримку дольової участі у фінансуванні робіт з фінансуванні робіт з ремонту систем внутрішньобудинкового електропостачання на суму 42 428,00 гривен. (Зі сторони ЄРЦ цей папір ніхто не підписав!) При чому вид ремонту визначено як поточний, з чого виходить, що фінансування мало би здійснюватися із сум, накопичених з квартпалати. На, що фахівці ЄРЦ зазначили: «Сума велика! Треба ділитися!»

Дійсно, сума велика. А хто її визначив? Появився Локальний кошторис №4-1-1/3350 підписаний директором ТОВ «ЕлектроПолюс-ІФ», але, знов таки, не затверджений замовником -ЄРЦ… Вивчення кошторису на 11 сторінках викликало почергово то сміх, то сльози. Це такий «лохотрон», до якого наперсточникам далеко. Наприклад, чого варта напресовка 30 кінцевиків на кабель? – Прописано , що ця робота має тривати 21 годину. Пояснюю по простому,  на обжим щипцями однієї трубочки на дроті передбачено 42 хвилини.Тут мабудь забиті і перекури, і перекуси, і пересип (сорше за все - відкат)… На цю роботу забита зарплата у 437 гривен. І це без  різноманітних нарахувань, у тому числі і на проектування, і на прибуток, і на платню начальникам. А наприкінець, все це примножується на 20% ПДВ.

До суми кошторису олівцем доплюсовано 855 та 1200 гривен, які ничим не обгрунтовані…

Все. Більше не буду обтяжувати читача цифрами. Але, в сюжеті зявилися нові колізії:  з кошториса виходить, що мешканці мають проплатити ще  заміну  будинкового лічильника та перенесення щитової до сходової клітки. Хочеться кричати: « Ми цього не просили!» Єдине чого хотіли мешканці, то заміни підгорівших запобіжників у щитку, вкрутити лампочки та усунуті підтікання з труби. А що отримали?  Це чимось нагадує казкову ситуацію, коли на прохання Буратіно подати три скибки хліба, хитруватий шинкар накрив банкетний стіл. Але ми не богаті Буратіни! Не треба нас дурити!

Отакої. Дедективна історія закічилась криком душі. Але, ця історія без кінця, бо  раз на місяць кожен клієнт ЄРЦ із занепокоєнням чекає продовження у вигляді рахунків.

Давйте разом напишемо цей народний роман про те, як нас  люблять наші слуги народу за допомогою свого органу - ЄРЦ.

 

До речі, працівники ЄРЦ згідно Колективного договору  сплачують 5% квартплати, а 95% доплачується з бюджету ЄРЦ, який складається з наших квартплат!!!.

 


01.03.2013 Сергій Чирва 2006 23
20.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

309
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2223
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

1626
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

1927
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

5541 16
07.10.2024
Тетяна Сорока

Про те, як змінилося життя після повномасштабного нападу окупантів у 2022 році, мету встановлення світового рекорду та ставлення до сучасних методів мобілізації, ветеран Степан Савчук поділився з журналісткою Фіртки.

4069

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1046

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1054

Російські історики вважають Одесу російським містом, оскільки, за їх твердженням, місто було засноване російською імператрицею Єкатєріною II.  Їм і в голову не приходить той факт, що заснування міста, і зміна його назви – це різні речі.

1567

Дискурс Гіпермодерну спирається на уподобання та смаки багатомільйонних «мережевих» мас, а не на естетичні ігри еліт, як дідусь-Постмодерн. Відповідно, культурні, мистецькі, політичні, тусовкові та комунікаційні практики Гіпермодерну більш «плебейські» та більш розраховані на швидку емоційну реакцію.

1057
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

803
11.11.2024

Поточний рік був кращим для аграрної сфери на Івано-Франківщині, ніж попередні. У порівнянні з 2023 роком (129,6 гектара) — цьогоріч посівні площі збільшили на 45 відсотків.  

669
06.11.2024

Зовсім скоро настане зима, а це значить, що зараз потрібно максимально запастися вітамінами та мікроелементами.  

14476
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10328
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

5979
12.11.2024

"Ми спільнота. Все, що у нас є — це спільне, — ділиться монахиня.

548
09.11.2024

Дев'ятого листопада свій 65-літній ювілей відзначає Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин.  

5230 6
18.11.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

28386 1
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

420
17.11.2024

Президент США Джо Байден дозволив Україні завдавати ударів по Росії ракетами великої дальності ATACMS.  

552
15.11.2024

На противагу, 35% мешканців західних областей підтримують проведення виборів президента України під час війни.  

388
11.11.2024

Президент США Джо Байден переконуватиме новообраного президента Дональда Трампа продовжити підтримку України, і закличе Конгрес США фінансувати допомогу Україні і після завершення його президентства.  

578