Межа речей

 

Дивною й одночасно доволі закономірною є історія сходження Вітгенштейна. Така історія має певну історичну обумовленість, як скажімо історіі Гогена чи Ван Гога. Останні були філософами, лише в мистецькому інструментаріі. Винахідник спіральнтсті зірок й мільйнер банкір Гоген. Тут варто все ж таки усвідомити сили Волі життя й магій самого вибору чи виборів. Одне є зрозумілим, що свобода творення є одним із найзагадковіших із усіляких модусів щастя. Ймовірно, тому себе колись замкнув в гаремі й задушив Сарданапал - тому, що неправильне життя втрачає будь-який з сенсів. Завжди є межа , яка означена не тільки лімітом чи варіаційним кутом, але й формою Останнього подиху. 


Вітгенштейн обрав шлях глибинного пошуку суті речей, полишивши мільйонні статки свого батька, він сміливо досліджував інженерію й саму філософію, як науку. Можу впевнено так написати, хоча його сучасник , а саме Рассел, мав на меті Трансформацію філосогеми у суто аналітичну доктрину й навпаки. Одне питання: а варто теє дійство? Хто зна. Хоча постмодерн варто все ж таки заборонити , як і слово "любов", патологій багато, а щеплення застарілі. Рассел був примудрим й саме його головним завданням для Вітгенштейна, коли той студентом до нього прийшов для навчання й практик, було " означення кінцевоі межі речей". Рассел прожив довго, більше дев'яносто років, хоча його перечитування не таке цікаве/ я можу помилятись з певних причин/, як Трактат Вітгенштейна. 


Вінгенштейн прожив цікаве життя, був на двох Світових війнах й проектував будинки /є будинок у Відні, який є музеєм/, розробляв реактивний двигун й безліч інших досліджень, але зумів, так саме зумів, скористатись для Віднайдення саме лінгвістичним аспектом. 


От вам і рецептура щодо зміцнення Польових структур: варто проектуючи одне, обмірковувати інше, а досліджувати третє. А говорити про зовсім протилежне. Цей метод є простим Імунітетом Таємниці. Знаю, знову метафізика, але без неі ніяк, бо все , що колись було, має й надалі бути - лишень Структурованим й Обумовленим. Наука колись теж була окультною й схоластичною. 
Лінгвістична аналітика чи аналітична лінгвістика, суттєвостей й не так вже і багато, але в Кожного своя Доля й свій Метод, метод, зокрема є генетично-репродуктивною формулою. Саме Межі мовленневого світу й є межею речей. Слово є вирішальним у означенні суті речей. Зокрема, самі речі є тим, саме яким змістом ми іх наповнюємо, словесним чи візуальним: до прикладу Знаком чи символом, це темпоральні функціі, а слова мають певну Історичність. Хоча й змістовність окремих слів корегується в окремих ситуаціях. Спочатку було Слово. А потім, потім була Ситація й подія, й явище. За Вітгенштейном було багато різних доктрин й трактатів, до того ж великий Дельоз розробив саме Ситуативну Явищність: тобто розуміння слів в діі й напрямках, припустимо слово " ліс" обумовлене ситуативнт саме в його Явищній трансформаціі - а саме в тому, що ліс темний, в лісу йде дощ й ростуть ягоди, живуть тварини. Про це окрема історія й доволі цікава. 


Отже, слово як формує суть буття речей так і його трансформує. До того ж спроби більш глибинного вивчення Сутностей у можливих проявах Іконографій й корелятів свідомості й в підсвідомості - все має й ще суто Спеціалізований Вербальний коефіціент (СВК-імхо), тобто Слово має свою сутність для окремих суто професійних штибів:зокрема, слово "поле" має певне означення для селянина й зовсім інакше для кібернетика, а ще інще для електрика, й зовсім інакше для спортсмена. 


Це геній Вітгенштейна. Хоча уніаерсальні слова - образи, поліфункціональні, припустимо " яблуко", яблуко міфічне, біблійне, ньютонівське чи лого для мобільноі марки чи яблуко в анатоміі чи воєнній політтехнологіі. Варто , певно, зменьшити саму подрібненість користанням суто вербальною шкалою понятійностей й сутностей. 


Хоча, мкільки існуватиме світ, стільки він буде ускладнюватись: бо це є штучним селекціонуванням для отримання самоі Таємниці життя чи буття. Онтологія чи гносеологія чи герменевтика - суть одна й незмінна: всеодно все це зарозумне закінчується Мирним спогляданням всесвіту: невідомо, яким буде той футуристичний фільм, головне, щоб не був жорстоким.


Мені пригадується пошук мого знайомого, котрий вивчав буддизм, поіхав до Індіі, ознайомився із усіма вченнями премудрих й наостано сказав, що в кінцевому варіанті гора залишилась для нього горою й нічим більшим й нічим меньшим. Отак.
Готуймося до емпіричного споглядання конечних сутностей речей й подій.....

 

          


21.02.2016 Роман Бончук 1190 0
17.09.2020

В Україні 5 вересня офіційно стартував виборчий процес з проведення місцевих виборів, що заплановані на 25 жовтня. Сьогодні політичні сили проводять конференції, на яких відкривають імена людей, які представлятимуть їх на місцях. Фіртка дізналася ім'я людини, яка в Івано-Франківську буде номером один у списку політичної сили "Голос".

2199 1
02.09.2020
Люся Грибик

Високо у горах, на полонинах Карпат, впродовж століть народжується легендарна гуцульська коров’яча бриндза.

2651
01.09.2020
Люся Грибик

Своїми спогадами про свято Першого дзвоника та смішними шкільними історіями з Фірткою поділилися відомі прикарпатці.

2132
01.09.2020

У Конституції України прописаний обов’язок батьків піклуватися про своїх неповнолітніх дітей та обов’язок дітей піклуватись про своїх непрацездатних батьків. Усі ми маємо прикладати максимум зусиль, щоб кожна дитина почувала себе у безпеці.

2852 1
27.08.2020
Марія Лутчин

Чи безпечним є навчання в умовах COVID-19 та як мінімізувати можливість зараження розповідає дитячий алерголог та імунолог Віра Сем’янчук. 

19505
25.08.2020
Лілія Горковенко

Фіртка дізналася, чому він вирішив займатися політикою, ким, на його думку, стане Володимир Зеленський у кінці своєї каденції, які у нього відносини з олігархом Віктором Пінчуком та про його особливе місце на Прикарпатті.

3031 1

Кілька слів про сьогоднішню соціологію від "Рейтингу". Іноді достатньо співставити два-три факти, щоб картковий будинок розвалився.

2708

Через масштаби стихії на Західній Україні парламентський екологічний комітет за моєї ініціативи створив робочу групу, яка напрацює стратегію протипаводкових заходів.

2033 1

Під час волонтерства, медики міста неодноразово скаржились мені, зосібна, на несправедливість розподілу надбавок міської влади для медиків лікувальних установ, які знаходяться на передовій боротьби з коронавірусом. Щоб хоч якось підстрахувати медиків ви

6163

Нещодавно на Фіртці започаткував свій блог Олег Саїк, де описав, що місцеві сайти державних установ, які потенційно мали б приваблювати інвесторів, у ганебному стані.

5644
02.09.2020

На Івано-Франківщині створять громадську спілку «Дорога смаку Прикарпаття». Вона об’єднає виробників традиційних локальних продуктів, заклади харчування, розміщення та інших операторів туристичного ринку області у мережу гастрономічних

1258
26.08.2020

Що відчуває людина, коли востаннє замовляє їжу перед стратою за злочин, який вона скоїла, а, можливо, й ні?

2599 1
18.08.2020

Стрімка зміна клімату на планеті найближчим часом призведе до збільшення кількості природних катаклізмів, соціальних і економічних криз, хвилі кліматичних переселенців, а разом з тим і зникнення ряду звичних продуктів.

2251
08.09.2020

Статую Матері Божої з Меджугор’я освятили в першу неділю вересня у с. Вільхівка Перегінського деканату.

723
18.08.2020

Студія "Арт Відео" продовжує створювати серію мультфільмів, що допомагають в цікавій і доступній формі розповісти дітям про головні свята в церковному календарі.

1537
12.08.2020

Учасники зустрічі ділилися думками, як Церква має жити й діяти в сучасних умовах посткоронавірусного світу.

1671
05.08.2020

Вперше, починаючи з 1897 року, Свідки Єгови відмовилися від проведення своїх масових богослужінь на стадіонах та в  орендованих приміщеннях.

2213 1
16.09.2020

Американська кіноакадемія представила нові стандарти, яким повинні відповідати кінострічки для номінації в категорії "Найкращий фільм" премії "Оскар".   

550
03.09.2020

3 вересня, біля Івано-Франківської ОДА відбулась пресконференція, ініційована представниками індустрії надання послуг закладів громадського харчування.

2564
02.09.2020

Як повідомляла Фіртка 1 вересня правоохоронці затримали 34-річного мешканця Тисмениці, який займався систематичним збутом вогнепальної зброї.  

3062
01.09.2020

За наступні півтора року дорожники планують  відремонтувати та впорядкувати всі дороги державного значення в області.

1589
31.08.2020

Під час пленарного засідання депутати планують розглянути ряд питань.

990