Межа речей

 

Дивною й одночасно доволі закономірною є історія сходження Вітгенштейна. Така історія має певну історичну обумовленість, як скажімо історіі Гогена чи Ван Гога. Останні були філософами, лише в мистецькому інструментаріі. Винахідник спіральнтсті зірок й мільйнер банкір Гоген. Тут варто все ж таки усвідомити сили Волі життя й магій самого вибору чи виборів. Одне є зрозумілим, що свобода творення є одним із найзагадковіших із усіляких модусів щастя. Ймовірно, тому себе колись замкнув в гаремі й задушив Сарданапал - тому, що неправильне життя втрачає будь-який з сенсів. Завжди є межа , яка означена не тільки лімітом чи варіаційним кутом, але й формою Останнього подиху. 


Вітгенштейн обрав шлях глибинного пошуку суті речей, полишивши мільйонні статки свого батька, він сміливо досліджував інженерію й саму філософію, як науку. Можу впевнено так написати, хоча його сучасник , а саме Рассел, мав на меті Трансформацію філосогеми у суто аналітичну доктрину й навпаки. Одне питання: а варто теє дійство? Хто зна. Хоча постмодерн варто все ж таки заборонити , як і слово "любов", патологій багато, а щеплення застарілі. Рассел був примудрим й саме його головним завданням для Вітгенштейна, коли той студентом до нього прийшов для навчання й практик, було " означення кінцевоі межі речей". Рассел прожив довго, більше дев'яносто років, хоча його перечитування не таке цікаве/ я можу помилятись з певних причин/, як Трактат Вітгенштейна. 


Вінгенштейн прожив цікаве життя, був на двох Світових війнах й проектував будинки /є будинок у Відні, який є музеєм/, розробляв реактивний двигун й безліч інших досліджень, але зумів, так саме зумів, скористатись для Віднайдення саме лінгвістичним аспектом. 


От вам і рецептура щодо зміцнення Польових структур: варто проектуючи одне, обмірковувати інше, а досліджувати третє. А говорити про зовсім протилежне. Цей метод є простим Імунітетом Таємниці. Знаю, знову метафізика, але без неі ніяк, бо все , що колись було, має й надалі бути - лишень Структурованим й Обумовленим. Наука колись теж була окультною й схоластичною. 
Лінгвістична аналітика чи аналітична лінгвістика, суттєвостей й не так вже і багато, але в Кожного своя Доля й свій Метод, метод, зокрема є генетично-репродуктивною формулою. Саме Межі мовленневого світу й є межею речей. Слово є вирішальним у означенні суті речей. Зокрема, самі речі є тим, саме яким змістом ми іх наповнюємо, словесним чи візуальним: до прикладу Знаком чи символом, це темпоральні функціі, а слова мають певну Історичність. Хоча й змістовність окремих слів корегується в окремих ситуаціях. Спочатку було Слово. А потім, потім була Ситація й подія, й явище. За Вітгенштейном було багато різних доктрин й трактатів, до того ж великий Дельоз розробив саме Ситуативну Явищність: тобто розуміння слів в діі й напрямках, припустимо слово " ліс" обумовлене ситуативнт саме в його Явищній трансформаціі - а саме в тому, що ліс темний, в лісу йде дощ й ростуть ягоди, живуть тварини. Про це окрема історія й доволі цікава. 


Отже, слово як формує суть буття речей так і його трансформує. До того ж спроби більш глибинного вивчення Сутностей у можливих проявах Іконографій й корелятів свідомості й в підсвідомості - все має й ще суто Спеціалізований Вербальний коефіціент (СВК-імхо), тобто Слово має свою сутність для окремих суто професійних штибів:зокрема, слово "поле" має певне означення для селянина й зовсім інакше для кібернетика, а ще інще для електрика, й зовсім інакше для спортсмена. 


Це геній Вітгенштейна. Хоча уніаерсальні слова - образи, поліфункціональні, припустимо " яблуко", яблуко міфічне, біблійне, ньютонівське чи лого для мобільноі марки чи яблуко в анатоміі чи воєнній політтехнологіі. Варто , певно, зменьшити саму подрібненість користанням суто вербальною шкалою понятійностей й сутностей. 


Хоча, мкільки існуватиме світ, стільки він буде ускладнюватись: бо це є штучним селекціонуванням для отримання самоі Таємниці життя чи буття. Онтологія чи гносеологія чи герменевтика - суть одна й незмінна: всеодно все це зарозумне закінчується Мирним спогляданням всесвіту: невідомо, яким буде той футуристичний фільм, головне, щоб не був жорстоким.


Мені пригадується пошук мого знайомого, котрий вивчав буддизм, поіхав до Індіі, ознайомився із усіма вченнями премудрих й наостано сказав, що в кінцевому варіанті гора залишилась для нього горою й нічим більшим й нічим меньшим. Отак.
Готуймося до емпіричного споглядання конечних сутностей речей й подій.....

 

          


21.02.2016 Роман Бончук 2329 0
19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

888 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

803
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1619
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2247
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4226 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3233

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

226

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

454

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

395

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

864
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

636
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

681
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

965
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1090
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

678
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6263
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1755
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31770 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1558
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

762 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

727