Мешканці Мазепи-35а про свободівських членів міськвиконкому: Для них ми сіра маса...

 

 

Івано-Франківськ – європейське місто. Таке твердження вперто втовкмачує у голови пересічних мешканців місцева влада, аргументуючи це сталим соціально-екномічним розвитком, рівнем безробіття, комфортністю для життя.

 

За цими показниками місто чи не кожного року входить у ТОПи благополучних для проживання міст України. Та чомусь воно не є комфортним для власників квартир у новобудові по вулиці Мазепи,35а. Дві сотні людей, вже півроку оббивають пороги мерії, щоб та визнала їхнє право бути повноправними жителями міста, а саме присвоїла поштову адресу багатоповерхівці в центрі міста, у якій вони придбали житло.

 

Втім, розпочалася вся ця історія, заручниками якої тепер є прості іванофранківці і не тільки, декілька років тому.

 

 

Забудівник - сепаратист

 

Вперше питання скандальної забудови на Мазепи, 35а, як її потім нарекли місцеві політики і ЗМІ, вийшло на гора навесні 2013 року, коли мешканці сусідніх будинків перекрили вулицю Мазепи, протестуючи проти зведення впритул багатоповерхівки, яка перешкоджатиме їхньому нормальному життю.

 

 

Після цього і розпочалася епопея навколо будинку, який з 2011 року зводило підприємство «Прогрес-БудІф» (керівник Василь Друк), і начебто розпочало роботи без належних документів і порушило поверховість - замість 3 побудувало 8 поверхів.

 

У конфлікт, який назрівав між мешканцями і забудівником, втрутилися депутати Івано-Франківської міської ради. Обранці нарекли підприємця «сепаратистом», вочевидь, крокуючи в розріз із тенденціями часу, і розгорнули проти Василя Друка справжню «АТО» - прийняли аж сім рішень щодо визнання будівництва самочинним, говорили про доцільність знесення будівлі, рекомендували виконавчому комітетові утриматися від розгляду питання про присвоєння поштової адреси новобудові.

 

Одним із рішень вимагали скасувати реєстрацію декларації про початок виконання будівельних робіт за адресою Мазепи, 35а. З цим міська рада пішла до суду.

 

Тоді суд першої інстанції дійшов висновку, з яким погодився суд апеляційної інстанції, що зазначені в декларації дані і внесена до неї інформація не відповідають дійсності, в результаті чого скасував її реєстрацію в Єдиному реєстрі.

 

Втім, 28 жовтня 2014 року Вищий адміністративний суд України задовільнив касаційну скаргу Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю в Івано-Франківській області та Приватного підприємства «Прогрес-Буд ІФ» на постанову Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 17 березня 2014 року та ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 7 липня 2014 року.

 

Не погодившись із таким рішенням, міськрада звернулася до Вищого адміністративного суду України із заявою про перегляд справи. Однак, у задоволені заяви міськраді було відмовлено.

 

Після цього міська рада звернулася до суду із позовом про скасування вже декларації введення в експлуатацію цього будинку, а також звернулась у прокуратуру для захисту інтересів міськради.

 

Також в адміністративному окружному суді зараз розглядають справу про знесення восьмиповерхівки, а міськрада отримала листа із прокуратури, де виконкому рекомендують не приймати рішення до завершення розгляду справи у суді, утриматись від затвердження питань щодо присвоєння поштових адрес будинку №35А на вулиці Мазепи.

 

А ще є свіже рішення Івано-Франківського міського суду від 17 липня 2015 року, згідно якого суд задовільнив вимоги ОСББ мешканців вулиці Гетьмана Мазепи, 35а і припинив права забудовника ПП «Прогрес-Буд ІФ» на користування земельною ділянкою площею 0,449 га.

 

«Виникає питання, що 8,5 соток будинок зайняв самовільно земель запасу міської ради. Ще 4,5 соток інших сусідів. Вони це відсудили. Виникає питання – яка частка законної землі під будинком?», - говорить депутат міської ради Володимир Чорноус.

 

Втім, як зазначають мешканці, дане ОСББ створене підприємцем і по сумісництву сусідом багатоповерхівки, Анатолієм Прутом, корисливу руку якого у питанні від самого початку вбачали власники квартир.

 

«Просто є людина Прут Анатолій Петрович, яка колотить цю всю воду. Прут продав землю Турчаку. Забудівник Друк купив землю вже у цієї людини. А проблема почалася вже з третього поверху. Зі слів людей, які знають, Прут під’їхав до забудівника і сказав, що ще хоче дві квартири і два гаражі і ви будуєте далі, а якщо ні, то будуть проблеми», - розповідають власники квартир у скандальному будинку.

 

Власне, Прут, за їхніми словами, і був ініціатором протестів і перекривання дороги сусідами.

 

Свого часу і міський голова Віктор Анушкевичус відзначив, що вся ця ситуація сталась через «амбіції однієї людини».

 

«Пан Прут зрозумів що вже ніяка біганина йому не допомагає, він не давав працювати юридичному відділу, давав їй вказівки, що і як вони мають писати. Він бігав до Правого сектору і скрізь розказував, яка погана влада на чолі з Анушкевичусом. А суть дуже проста - ця ділянка в свій час належала йому, він її продав іншій людині. Василь Друк так само допустив помилку. Якби він поцікавився і зрозумів, що тут щось може бути, то він зробив би все, щоб не допустити конфлікт», - вважає мер.

 

 

Свобода не голосувати

 

Паралельно із судовою тяганиною забудівника, на своєму фротні воюють мешканці будинку – люди, які придбали квартири у новобудові.

 

Питання у присвоєнні поштової адреси, яку міський виконавчий комітет, посилаючись на доручення сесії міської ради та рекомендацію прокуратури, ніяк не може надати жильцям. Вже відбулося чотири засіданні виконкому, окрема нарада у міського голови, а віз і далі там.

 

«На виконкомі ми це питання голосували. Ми просто не набрали достатню кількість голосів. Тобто частина не голосувала, тому що серед них є депутати, які підтримували думку сесії, яка дала таке доручення», - пояснює перший заступник міського голови Зіновій Фітель.

 

У ПП «Прогрес-Буд Іф» зазначають, що на сьогодні немає жодного рішення суду, яке б вступило у дію і фактично немає юридичних підстав для того, щоб не присвоювати адресу.

 

«Є рішення ВСУ, що будівництво законне, тобто мова про самочинне будівництво йти вже не може», - говорить юрист ПП «Прогрес БудІФ» Іван Тугай.

 

«Маєте претензії до мене з Прутом то, будь ласка, а людей залишіть у спокої», - зазначив якось на засіданні виконкому Василь Друк.

 

«Є положення, у якому розписано, як присвоюється адреса будинку. Є умови до забудівника, які він повинен виконати, щоб йому дали адресу – декларація про готовність будинку, сплачений внесок на соціально-економічний розвиток міста, пропонована адреса. Усі умови виконані. Були зауваження до пайового внеску. Його доплатили», - стверджує Іван Тугай.

 

До речі ще один цікавий факт, попри начебто самовільність будівництва і перевищення поверховості, міська рада не забула стягнути із забудівника 755 925 грн. на розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста. При чому із розрахунком на площу восьми поверхів, а не трьох.

 

Власникиж квартир починають вбачати у їхній проблемі політичний підтекст і вирішення власних інтересів окремими людьми. Кажуть, що той таки славнозвісний Анатолій Прут увійшов у азарт і далі продовжує «каламутити воду», а ще є члени виконкому, наближені до ВО «Свобода», які чомусь вперто не хочуть стати на сторону франківців.

 

Свою позицію вони пояснюють тим, що мають претензії до забудівника. Відтак, чекають, що Василь Друк прийде на сесію і пояснить, чому виник конфлікт.

 

«Можу говорити тільки за себе. Свою позицію я вже неодноразово озвучував – депутати приймали певні рішення і потрібно поставити їх до відома, щоб це ще раз розглянути. Хай голова (Віктор Анушкевичус - авт) вносить на сесію і хай ще раз це розглядають. Тоді, за підсумками сесії, можна буде про щось говорити», - говорить секретар міської ради Микола Вітенко.

 

Мешканці ж звинувачують чиновників у бездіяльності і трактуванні законів на власний розсуд.

 

«Питання, які виносились на сесію щодо визнання самочинним будівництва і так далі, не проходили жодні комісії,а вносились з голосу, - говорить власник квартири у будинку, адвокат Любомир Коржук. - Адреса – це чисто технічне питання. Але з юридичної точки зору ми бачимо бездіяльність – питання постійно переносили – то мера чекали, то ще щось, але людям казали, що все буде добре. І ось на минулому виконкомі представники від ВО «Свободи» не голосували. Забороняючого ж рішення нема, а є рекомендувати виконавчому комітету утриматися від присвоєння адреси до закінчення судових справ.Тому вони або хочуть дотримуються рішення сесії, або хочуть не дотримуються».

 

Іншу точку зору висловлює Володимир Чорноус, який, власне і був одним із ініціаторів рішень, які приймалися сесією щодо забудови. Обранець каже, що він і далі стоїть на своїх позиціях, а тому радить, щоб мешканці збирали підписи, йшли на сесію і питання розглядали заново, або ж варто чекати, коли завершаться усі суди. Тоді ні виконком, ні міська рада не зможуть суперечити їхньому рішенню.

 

«Люди стали заручники, бо вони повірили фальшивим містобудівним умовам і обмеженням, які їм демонстрував Василь Друк. Вищий господарський суд скасував всі рішення судів, які були на користь Друка і тепер справа слухається по новому. Я б чекав, чим це все закінчиться», - радить Чорноус.

 

 

Для них ми сіра маса…

 

Допоки місцеві "політики" вирішують цілком практичне питання, у повітрі «висять»власники 48 квартир, які всупереч всьому роблять ремонти і завозять меблі у придбані за власні кошти помешкання у будинку, якого де-юре немає на карті міста.

 

 

 

 

А ще така тяганина загрожує людям розрахунком комунальних послуг за промисловим тарифом, відсутністю прописки, неможливістю оформлення субсидій, виготовленням паспортів для дітей і так далі.

 

«Ми переїхали з Маріуполя. Івано-Франківськ мені дуже подобається. Тут затишно і ми хочемо тут оселитися вже. Зараз ми винаймаємо помешкання. Але мені потрібно заїхати зараз у свою квартиру, бо дочка алергетик і не може жити у приміщенні, де є собака. Але ми не можемо переїхати, бо немає адреси. Я не можу прописати своїх дітей, отримати паспорт. Коли йду до чиновників, то вони кажуть, що проблему знають і розуміють, але чому вони не можуть присвоїти адресу не пояснюють», - говорить Оксана з Маріуполя.

 

Жінка переконана, що ситуація дивна, оскільки є усі документи, акти, а тут, за її словами, просто хтось вигадує щось, щоб не виконати зобов’язання перед нами.

 

«Я все життя працювала, щоб діти жили і ні в чому не мали потреби. Я приїхала у європейське місто, а тут така ситуація. І всі 200 людей зараз є просто заручниками ситуації, що хтось щось вигадав», - констатує жінка.

 

 

 

 

 

Усі закиди стосовно того, що покупці самі винні у тому, що придбали квартири у будинку, який начебто збудований із порушеннями, вони називають абсурдними. Кажуть, що підприємство мало усі необхідні документи на початок будівництва. Відтак, жодних питань при вкладенні коштів не виникало.

 

 

«Коли вирішили придбати квартиру, то звичайно ж подивилися документи забудівника на даний об’єкт. Документ на землю були, декларація про початок будівництва була, дозвіл виконкому на 8 поверхів був, фасад затверджений на 8 поверхів. Все.Це уся необхідна документація на початок будівництва. Ці документи були і є», - зауважує Любомир Коржук і додає, що забудівник зі своєї сторони всі зобов’язання перед покупцями виконав.

 

 

 

Як не розуміють люди і того для чого їм за власні квартири ходити на численні розмови до чиновників і просити допомоги у депутатів.

 

«Ми для них сіра маса. Вони зациклились на своєму рішенні і не вникають у життєву ситуацію кожного. Для чого нам ці всі зустрічі з мером, депутатами. Є чітке положення – після того, як забудівник сплатить всі соціальні внески, є акт прийому-передачі, то і є законне право на присвоєння адреси», - говорить мешканка Юлія Канюс.

 

Жінка додає, що сусідній будинок, за адресою Мазепи, 35, який до речі збудований на місці колишнього будинку вчителя і вищий на чотири поверхи за їхній, чомусь не викликав ні в кого запитань, а тут ситуацію довели до абсурду.

 

На разі люди вже зібрали 200 підписів потенційних мешканців багатоповерхівки і планують виносити на розгляд сесії міської ради, яка відбудеться вже наступного вівторка, питання про скасування попередніх рішень сесії. А ще хочуть у це й же день освяти свої помешкання і також перекрити вулицю Мазепи, як це свого часу робили ті, хто протестував проти будови. Кажуть, мають таке саме право.

 

Якщо ж питання і далі не зрушить з місця, то залучатимуть до справи народних депутатів.

 

Яку позицію займуть депутати міськради і чи нарешті буде поставлено крапку у багаторічному скандальному питанні – принаймні для власників квартир, а не для забудівника, – не відомо. Не береться прогнозувати ситуацію і заступник міського голови Зіновій Фітель.

 

«На сесію прийдуть люди з однієї сторони і з іншої. Чи буде найдений компроміс - не знаю. Сьогодні я бачу, що ще не готові до компромісу. Що хочуть - не знаю. Сесія покаже», - так описує ситуацію віце-мер.

 

 

 

 


22.07.2015 2653 2
Коментарі (2)

Тарас Кравців 2015.07.30, 11:03
Люди добрі, ви з самого початку знали, що з будинком є проблеми. Навіщо було купувати там квартири? Надіялися, що все порішають? Ви хочете справедливості? Є порушення - от і терпіть! Треба було раніше думати, вас на силу ніхто не заставляв там купувати... За кордоном ні вас ні забудівника ніхто би не слухав. На все є суди, але надіюсь чесні суди, а не хто більше заплатить.
Василь Пушко 2015.08.09, 19:49
Все втихомириться,Василю бережи здоров"я,це буде наукою,знай І пам"ятай-є різні люди,А БОГ ЄДИНИЙ...
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

475
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

590
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2354
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

1745
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

2037
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

5641 16

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

161

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1152

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1173

Російські історики вважають Одесу російським містом, оскільки, за їх твердженням, місто було засноване російською імператрицею Єкатєріною II.  Їм і в голову не приходить той факт, що заснування міста, і зміна його назви – це різні речі.

1676
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

915
11.11.2024

Поточний рік був кращим для аграрної сфери на Івано-Франківщині, ніж попередні. У порівнянні з 2023 роком (129,6 гектара) — цьогоріч посівні площі збільшили на 45 відсотків.  

763
06.11.2024

Зовсім скоро настане зима, а це значить, що зараз потрібно максимально запастися вітамінами та мікроелементами.  

14583
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

599
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10418
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6109
12.11.2024

"Ми спільнота. Все, що у нас є — це спільне, — ділиться монахиня.

643
20.11.2024

Президент України надав звання "Народного артиста України" акторові театру і кіно Олексію Гнатковському.  

7585
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

2836
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

568
17.11.2024

Президент США Джо Байден дозволив Україні завдавати ударів по Росії ракетами великої дальності ATACMS.  

652
15.11.2024

На противагу, 35% мешканців західних областей підтримують проведення виборів президента України під час війни.  

487