74% мешканців західних областей готувалися до можливих проблем з енергопостачанням взимку.
Про це свідчать результати опитування, яке провела соціологічна група «Рейтинг», передає Фіртка.
Так, серед найбільш популярних заходів підготовки придбання ліхтариків та батарейок, підготовка запасів їжі, купівля акумуляторів та генераторів, а також підготовка запасів питної води — кожен з названих заходів зробили більша частина респондентів.
Як зазначають дослідники, найбільш інтенсивно готувалися до проблем з енергопостачанням мешканці Києва, а також люди молодого та середнього віку, більш забезпечені. Мешканці міст дещо частіше за інших придбали ліхтарики та батарейки, а також зробили запаси питної води, тоді як мешканці сіл частіше купували генератори.
На інтенсивність підготовки до проблем з енергопостачанням впливають і настрої щодо того, з якими проблемами зіткнеться Україна взимку: песимісти в очікуванні складнощів докладають більше зусиль для підготовки до зими, ніж оптимісти.
Водночас більшість українців (74%) у випадку відсутності електроенергії протягом тижня не планують покидати своє житло. Майже чверть українців у цьому випадку планують переїхати в інше місце: 11% в межах населеному пункті, 8% — в інший населеному пункті, 3% — у тимчасове місце проживання, 2% — за кордон.
Найчастіше переміщення обмежується тим же населеним пунктом, в якому респондент сьогодні проживає. Найчастіше готові до переїзду мешканці Києва, загалом мешканці міст, більш забезпечені, молодші.
Довідково: опитали 1 000 респондентів віком від 18 років і старше в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу, а також територій, де на момент опитування відсутній український мобільний зв'язок.
Метод опитування: CATI (Computer Assisted Telephone Interviewing — телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера). На основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів.
Помилка репрезентативності дослідження з довірчою ймовірністю 0,95: не більше 3,1%.
Терміни проведення: 22-23 листопада 2023 року
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Не факт, а ризик: що відомо про можливі вимкнення світла взимку