![](https://firtka.if.ua/media/cache/blog_thumb/data/blog/302677/d624bad05ce2e554c89b94d2aeedaf24.jpeg)
Ставлення громадян до моральності священнослужителів є досить критичним.
Так, лише 25% респондентів висловили впевненість у тому, що «більшість священнослужителів — глибоко моральні й духовні особи».
Утім, на заході країни найвищий показник тих, хто дав позитивно оцінку діяльності священнослужителів.
Про це свідчать результати опитування, яке провела соціологічна служба Центру Разумкова, пише Фіртка.
Так, частка тих, хто вважає, що більшість священнослужителів — глибоко моральні й духовні особи, є вищою у Західному регіоні (35%, в інших регіонах від 18% до 27%).
Як додають, серед вірних УГКЦ цей показник становить 48,5%, серед вірних УПЦ (МП) — 47%, ПЦУ — 25%, серед «просто православних» — 22%, «просто християн» — 11%, серед тих, хто не належить до жодного віросповідання — лише 6%.
Дещо частіше вважають священнослужителів моральним авторитетом представники найстаршої вікової групи (30%).
Увесь період моніторингу переважає думка, що «священнослужителі — такі ж як і більшість із нас, — з усіма чеснотами та гріхами» (від 44% до 52%, за даними останнього опитування — 45%).
Ще 23% опитаних дотримуються думки, що більшість священнослужителів думають передовсім про гроші, а не про духовне (серед тих, хто не відносить себе до жодної релігії, цю думку поділяють 45%).
Водночас 8% опитаних відповіли, що після початку війни стали частіше спілкуватися зі священнослужителями, 7% — що стали спілкуватися рідше, 41% — спілкуються як і раніше (ще 40% відповіли, що «раніше зовсім не спілкуватися зі священнослужителями та не спілкуються зараз).
Нагадаємо, в Україні побільшало греко-католиків. Так, 40% мешканців західних областей віднесли себе саме до греко-католиків.
Довідково: опитування методом face-to-face проводили у Вінницькій, Волинській, Дніпропетровській, Донецькій, Житомирській, Закарпатській, Запорізькій, Івано-Франківській, Київській, Кіровоградській, Львівській, Миколаївській, Одеській, Полтавській, Рівненській, Сумській, Тернопільській, Харківській, Херсонській, Хмельницькій, Черкаській, Чернігівській, Чернівецькій областях та місті Києві.
У Запорізькій, Миколаївській, Харківській, Херсонській областях — лише на тих територіях, що контролюються урядом України та на яких не ведуться бойові дії.
Опитали 2 017 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.
Разом з тим, додаткові систематичні відхилення вибірки можуть бути зумовлені наслідками російської агресії, зокрема, вимушеною евакуацією мільйонів громадян.