В Україні зросла частка греко-католиків (з 8% до 12%).
Про це свідчать результати опитування, яке провела соціологічна служба Центру Разумкова, пише Фіртка.
Водночас після 2014 року спостерігається тенденція зниження числа тих, хто відносить себе до православних. Частка таких зменшилася із 70% у 2014 до 55% у 2024 році.
Ще 10% назвали себе «просто християнами», а 18% відповіли, що не відносять себе до жодного з релігійних віросповідань.
Як показало опитування, конфесійне самовизначення має виразну регіональну специфіку.
Так, найбільше число православних є характерним для Центрального регіону (67%). На Півдні вони становлять 56%, на Сході — 53%.
На Заході країни частка православних становить 38%, тоді як 40% жителів цього регіону віднесли себе до греко-католиків.
читайте також: Церкві довіряють більшість мешканців західних регіонів — опитування
"Порівняно з іншими регіонами на Заході країни істотно менше тих, хто відносить себе до «просто християн» (не відносячи себе до конкретної християнської конфесії) (6%, тоді як в інших регіонах — від 10% до 15%).
У Західному та Центральному регіонах (відповідно 9% і 17%) менше, ніж у Південному та Східному (відповідно 25% і 29%), тих, хто не відносить себе до жодної релігії", — підкреслили соціологи.
Довідково: опитування методом face-to-face проводили у Вінницькій, Волинській, Дніпропетровській, Донецькій, Житомирській, Закарпатській, Запорізькій, Івано-Франківській, Київській, Кіровоградській, Львівській, Миколаївській, Одеській, Полтавській, Рівненській, Сумській, Тернопільській, Харківській, Херсонській, Хмельницькій, Черкаській, Чернігівській, Чернівецькій областях та місті Києві.
У Запорізькій, Миколаївській, Харківській, Херсонській областях — лише на тих територіях, що контролюються урядом України та на яких не ведуться бойові дії.
Опитали 2 017 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.
Разом з тим, додаткові систематичні відхилення вибірки можуть бути зумовлені наслідками російської агресії, зокрема, вимушеною евакуацією мільйонів громадян.