Мер Івано-Франківська про зміцнення співпраці з американським містом-побратимом

Івано-Франківськ став п’ятим містом-побратимом американського міста Арлінгтон, що межує зі столичним Вашингтоном. Ці міста вже мають кількарічний досвід співпраці, базований на угоді про дружбу і співробітництво. Однак після підписання угоди про побратимство відносини обох міст перейшли на вищий рівень, інформує Голос Америки.

Урочиста церемонія підписання відбулася під час 55-ї конференції Міжнародної організації міст-побратимів. З української сторони документ підписали представник асоціації міст-побратимів Івано-Франківська Віктор Вінтоняк та мер міста Віктор Анушкевичус. Про перспективи, які відкриває підписання угоди, Віктор Анушкевичус розповів у студії «Час-Time».

Запитання до мера Івано-Франківська Віктора Анушкевичуса від користувачів соціальної мережі Facebook.

- У серпні 2008-го році на зібранні вчителів у Драмтеатрі Івано-Франківська пан мер заявив, що 2009-ий рік буде «Роком ремонту доріг». З тих пір нічого не змінилось, ситуація навіть погіршилась. Куди поділось виділене на це фінансування?

В.А.: Насправді «Роком доріг» мав бути 2010-ий. Однак через фінансово-економічну кризу зреалізувати все не вдалося. На додачу, мали сурову зиму у 2009-2010-их, тому навесні дороги були в жахливому стані. Однак за 2010-ий рік нам вдалося багато зробити в цьому напрямку. Практично всі дороги поточним ремонтом відремонтовані, а капітально – вулиці Новгородська, Миру, Сабата.

- Івано-Франківськ відвідають багато іноземних туристів, на жаль їм доводeться мати труднощі через брак дороговказів та назв вулиць на англійській мові. Ця проблема є особливо актуальна напередодні Чемпіонату Європи з футболу 2012-го року. Чи планує мерія міста вжити певні заходи у цьому напрямку?

В.А.: За попередню каденцію було встановлено багато вказівників хоча дійсно ця проблема ще є актуальною. До Євро-2012 ми ситуацію плануємо виправити.

- У нашому місті немає музею сучасного мистецтва. Але у нас є палац Потоцьких, навколо якого вже років 5 точиться боротьба. У своїх планах ви вказували, що бачите у майбутьньому відкриття у цій пам’тці старовини розважальних закладів типу ресторану української кухні і музею опришків. Чи не здається вам, що варто повестися модерніше і створити щось на кшталт палацу Уєздовських у Польщі, тим паче, знаючи, що наше місто може похвалитись таким поняттям як «Станіславський феномен»?

В.А.: До того часу поки не буде визначено статус даних будівель, а вони на сьогоднішній день перебувають у приватній власності, проект не може бути зреалізований. Тривають переговори з власником та обладміністрацією з метою спільної реалізації Палацу Потоцьких. На мою думку, там має бути краєзнавчий музей, етнографічний – адже на теренах Івано-Франківщини проживає чотири етнічні групи. Безумовно – музей Опришківського руху, а також сучасний готель та ресторан української кухні.

- Чи тепер (після підписання угоди між містами) франківці зможуть їздити до Арлінгтон без віз?

В.А.: Це не питання угоди між двома містами, а питання міждержавних відносин.

- Що ця угода дасть для молоді-студенства Івано-Франківська?

В.А.: Ця угода дасть можливість нашим студентам пізнати Америку, а американським – Україну. В контексті обміну студентами, що зазначено в угоді, а також проговорено під час зустрічі із керівництвом Арлінгтону.

- Яка ситуація була найбільш нештатною в житті міста?

В.А.: Повінь 2008-го року.

- Чим ви пишаєтесь як мер?

В.А.: Дуже багато позитивного зроблено, але найбільше пишаюсь збудованим памятником Степану Бандері та центром патріотичного виховання учнівської молоді його імені.

- Коли в Івано-Франківську буде відремонтовано вулицю Джохара Дудаєва?!

В.А.: Ця вулиця ніколи не мала гарного покриття, не мала водопроводу та каналізації. Нині вона має і водопровід, і каналізацію, і на цей рік ми плануємо влаштування дорожного покриття.

- Які конкурентні переваги є в м. Івано-Франківськ порівняно з іншими українськими містами і як ви плануєте розвивати їх?

В.А.: Дуже розвинений економічний сектор, особливо малий та середній бізнес, близькість до кордону та однієї з двох найбільших рекреаційних зон – Карпат, та надзвичайно працьовиті люди, які дуже люблять своє місто.

 

13


05.03.2011 2716 0
Коментарі (0)

30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

1107
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

2723 1
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

2273
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

3133
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

2721
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

2437 1

Перша з історій занепаду про народ, що вирішив замінити філософію піснею. Найбільше тому народу подобалися пісні про поразки. Народ слухав їх і плакав.

550

Християнство називають релігією любові, і здається, ми знаємо все про цю релігію, але все-таки є моменти, які  незрозумілі  та потребують глибшого осмислення.

562

Реабілітація захисників стала одним із головних завдань суспільства, і ми прагнемо робити все можливе, щоб забезпечити їм гідний шлях до відновлення.

1077

За день до інавгурації новообраного президента США, тоді ще чинний президент Джо Байден був прийнятий в Майстри-масони Великої Ложі американського штату Південна Кароліна.

2302
01.02.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

20513
27.01.2025

У холодну пору року нам хочеться не лише тепла, а й особливого затишку, який можна створити навіть за допомогою звичних продуктів.  

736
22.01.2025

Так, на споживчому ринку Івано-Франківщини харчові продукти та безалкогольні напої підвищилися на 1,9%. Суттєво [на 6,2%] подорожчала соняшникова олія.  

2006
04.02.2025

Відносна ж більшість (41%) тих, хто відвідує релігійні служби, відвідують їх лише на релігійні свята.   

293
30.01.2025

Тридцятого січня християни відзначають свято Трьох Святих.  

895
26.01.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

5590
22.01.2025

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

7462
03.02.2025

Колективи Івано-Франківського театру драми та комедії та Івано-Франківський драмтеатр підтримали протест у "Молодому театрі".  

1021
31.01.2025

Верховна рада у грудні 2024 року прийняла за основу законопроєкт про запровадження інституту множинного громадянства в Україні. На розгляд цей законопроєкт виніс Президент Володимир Зеленський.  

766
28.01.2025

На думку президента, Україні не треба було віддавати ядерну зброю, але якщо вже країну змусили це зробити, то треба було обмінювати [ядерну зброю] на реальні гарантії безпеки, зокрема на членство в НАТО.  

1125 2
24.01.2025

Голова Івано-Франківська Руслан Марцінків прокоментував корупційні скандали щодо керівника управління транспорту і керівника міської ритуальної служби.  

1634 1
21.01.2025

У свій перший день підписав близько сто указів з найрізноманітніших питань — від імміграції чи клімату до помилування.

1486