Івано-Франківськ став п’ятим містом-побратимом американського міста Арлінгтон, що межує зі столичним Вашингтоном. Ці міста вже мають кількарічний досвід співпраці, базований на угоді про дружбу і співробітництво. Однак після підписання угоди про побратимство відносини обох міст перейшли на вищий рівень, інформує Голос Америки.
Урочиста церемонія підписання відбулася під час 55-ї конференції Міжнародної організації міст-побратимів. З української сторони документ підписали представник асоціації міст-побратимів Івано-Франківська Віктор Вінтоняк та мер міста Віктор Анушкевичус. Про перспективи, які відкриває підписання угоди, Віктор Анушкевичус розповів у студії «Час-Time».
Запитання до мера Івано-Франківська Віктора Анушкевичуса від користувачів соціальної мережі Facebook.
- У серпні 2008-го році на зібранні вчителів у Драмтеатрі Івано-Франківська пан мер заявив, що 2009-ий рік буде «Роком ремонту доріг». З тих пір нічого не змінилось, ситуація навіть погіршилась. Куди поділось виділене на це фінансування?
В.А.: Насправді «Роком доріг» мав бути 2010-ий. Однак через фінансово-економічну кризу зреалізувати все не вдалося. На додачу, мали сурову зиму у 2009-2010-их, тому навесні дороги були в жахливому стані. Однак за 2010-ий рік нам вдалося багато зробити в цьому напрямку. Практично всі дороги поточним ремонтом відремонтовані, а капітально – вулиці Новгородська, Миру, Сабата.
- Івано-Франківськ відвідають багато іноземних туристів, на жаль їм доводeться мати труднощі через брак дороговказів та назв вулиць на англійській мові. Ця проблема є особливо актуальна напередодні Чемпіонату Європи з футболу 2012-го року. Чи планує мерія міста вжити певні заходи у цьому напрямку?
В.А.: За попередню каденцію було встановлено багато вказівників хоча дійсно ця проблема ще є актуальною. До Євро-2012 ми ситуацію плануємо виправити.
- У нашому місті немає музею сучасного мистецтва. Але у нас є палац Потоцьких, навколо якого вже років 5 точиться боротьба. У своїх планах ви вказували, що бачите у майбутьньому відкриття у цій пам’тці старовини розважальних закладів типу ресторану української кухні і музею опришків. Чи не здається вам, що варто повестися модерніше і створити щось на кшталт палацу Уєздовських у Польщі, тим паче, знаючи, що наше місто може похвалитись таким поняттям як «Станіславський феномен»?
В.А.: До того часу поки не буде визначено статус даних будівель, а вони на сьогоднішній день перебувають у приватній власності, проект не може бути зреалізований. Тривають переговори з власником та обладміністрацією з метою спільної реалізації Палацу Потоцьких. На мою думку, там має бути краєзнавчий музей, етнографічний – адже на теренах Івано-Франківщини проживає чотири етнічні групи. Безумовно – музей Опришківського руху, а також сучасний готель та ресторан української кухні.
- Чи тепер (після підписання угоди між містами) франківці зможуть їздити до Арлінгтон без віз?
В.А.: Це не питання угоди між двома містами, а питання міждержавних відносин.
- Що ця угода дасть для молоді-студенства Івано-Франківська?
В.А.: Ця угода дасть можливість нашим студентам пізнати Америку, а американським – Україну. В контексті обміну студентами, що зазначено в угоді, а також проговорено під час зустрічі із керівництвом Арлінгтону.
- Яка ситуація була найбільш нештатною в житті міста?
В.А.: Повінь 2008-го року.
- Чим ви пишаєтесь як мер?
В.А.: Дуже багато позитивного зроблено, але найбільше пишаюсь збудованим памятником Степану Бандері та центром патріотичного виховання учнівської молоді його імені.
- Коли в Івано-Франківську буде відремонтовано вулицю Джохара Дудаєва?!
В.А.: Ця вулиця ніколи не мала гарного покриття, не мала водопроводу та каналізації. Нині вона має і водопровід, і каналізацію, і на цей рік ми плануємо влаштування дорожного покриття.
- Які конкурентні переваги є в м. Івано-Франківськ порівняно з іншими українськими містами і як ви плануєте розвивати їх?
В.А.: Дуже розвинений економічний сектор, особливо малий та середній бізнес, близькість до кордону та однієї з двох найбільших рекреаційних зон – Карпат, та надзвичайно працьовиті люди, які дуже люблять своє місто.
13