Мер Івано-Франківська про зміцнення співпраці з американським містом-побратимом

Івано-Франківськ став п’ятим містом-побратимом американського міста Арлінгтон, що межує зі столичним Вашингтоном. Ці міста вже мають кількарічний досвід співпраці, базований на угоді про дружбу і співробітництво. Однак після підписання угоди про побратимство відносини обох міст перейшли на вищий рівень, інформує Голос Америки.

Урочиста церемонія підписання відбулася під час 55-ї конференції Міжнародної організації міст-побратимів. З української сторони документ підписали представник асоціації міст-побратимів Івано-Франківська Віктор Вінтоняк та мер міста Віктор Анушкевичус. Про перспективи, які відкриває підписання угоди, Віктор Анушкевичус розповів у студії «Час-Time».

Запитання до мера Івано-Франківська Віктора Анушкевичуса від користувачів соціальної мережі Facebook.

- У серпні 2008-го році на зібранні вчителів у Драмтеатрі Івано-Франківська пан мер заявив, що 2009-ий рік буде «Роком ремонту доріг». З тих пір нічого не змінилось, ситуація навіть погіршилась. Куди поділось виділене на це фінансування?

В.А.: Насправді «Роком доріг» мав бути 2010-ий. Однак через фінансово-економічну кризу зреалізувати все не вдалося. На додачу, мали сурову зиму у 2009-2010-их, тому навесні дороги були в жахливому стані. Однак за 2010-ий рік нам вдалося багато зробити в цьому напрямку. Практично всі дороги поточним ремонтом відремонтовані, а капітально – вулиці Новгородська, Миру, Сабата.

- Івано-Франківськ відвідають багато іноземних туристів, на жаль їм доводeться мати труднощі через брак дороговказів та назв вулиць на англійській мові. Ця проблема є особливо актуальна напередодні Чемпіонату Європи з футболу 2012-го року. Чи планує мерія міста вжити певні заходи у цьому напрямку?

В.А.: За попередню каденцію було встановлено багато вказівників хоча дійсно ця проблема ще є актуальною. До Євро-2012 ми ситуацію плануємо виправити.

- У нашому місті немає музею сучасного мистецтва. Але у нас є палац Потоцьких, навколо якого вже років 5 точиться боротьба. У своїх планах ви вказували, що бачите у майбутьньому відкриття у цій пам’тці старовини розважальних закладів типу ресторану української кухні і музею опришків. Чи не здається вам, що варто повестися модерніше і створити щось на кшталт палацу Уєздовських у Польщі, тим паче, знаючи, що наше місто може похвалитись таким поняттям як «Станіславський феномен»?

В.А.: До того часу поки не буде визначено статус даних будівель, а вони на сьогоднішній день перебувають у приватній власності, проект не може бути зреалізований. Тривають переговори з власником та обладміністрацією з метою спільної реалізації Палацу Потоцьких. На мою думку, там має бути краєзнавчий музей, етнографічний – адже на теренах Івано-Франківщини проживає чотири етнічні групи. Безумовно – музей Опришківського руху, а також сучасний готель та ресторан української кухні.

- Чи тепер (після підписання угоди між містами) франківці зможуть їздити до Арлінгтон без віз?

В.А.: Це не питання угоди між двома містами, а питання міждержавних відносин.

- Що ця угода дасть для молоді-студенства Івано-Франківська?

В.А.: Ця угода дасть можливість нашим студентам пізнати Америку, а американським – Україну. В контексті обміну студентами, що зазначено в угоді, а також проговорено під час зустрічі із керівництвом Арлінгтону.

- Яка ситуація була найбільш нештатною в житті міста?

В.А.: Повінь 2008-го року.

- Чим ви пишаєтесь як мер?

В.А.: Дуже багато позитивного зроблено, але найбільше пишаюсь збудованим памятником Степану Бандері та центром патріотичного виховання учнівської молоді його імені.

- Коли в Івано-Франківську буде відремонтовано вулицю Джохара Дудаєва?!

В.А.: Ця вулиця ніколи не мала гарного покриття, не мала водопроводу та каналізації. Нині вона має і водопровід, і каналізацію, і на цей рік ми плануємо влаштування дорожного покриття.

- Які конкурентні переваги є в м. Івано-Франківськ порівняно з іншими українськими містами і як ви плануєте розвивати їх?

В.А.: Дуже розвинений економічний сектор, особливо малий та середній бізнес, близькість до кордону та однієї з двох найбільших рекреаційних зон – Карпат, та надзвичайно працьовиті люди, які дуже люблять своє місто.

 

13


05.03.2011 2755 0
Коментарі (0)

16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2423
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1544 1
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3625
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5396
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1658
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

2042

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

118

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

165

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

397

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

865
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

449
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

755
09.04.2025

Традиційно продаватимуть харчі — молочні вироби, м'ясні вироби, жива риба, курячі яйця, хлібобулочні вироби.

2445 1
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

464
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

850
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

4901
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

719
16.04.2025

Це перша в історії країни експозиція, де на кожній писанці зображено герб одного з історичних регіонів України — від кожної області до великого державного герба.  

622
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

559
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

383
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

706
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

867 2