Мер Івано-Франківська: Ідеальний тільки Бог

 

/data/blog/38652/412b83fd26c006a8d1bd075912f6a57e.jpg
Віктор Анушкевичус – міський голова Івано-Франківська вже сім років поспіль, тобто вибори на цю посаду він вигравав двічі: у 2006 та 2010 роках.

Однак, із приходом до влади у міській раді ВО «Свобода», позиції мера значно послабшали. «Свобода» отримала більшість депутатських мандатів і відтоді намагається контролювати всі питання не тільки в сесійній залі, а в тому числі і в роботі міськвиконкому. Через політичні протистояння міська рада розпустила МВК і новий його склад не могли погодити півроку. Увесь цей час керівництво Франківськом здійснювалося без міськвиконкому. 

Віктор Анушкевичус вважає себе європейським мером, а Івано-Франківськ – європейським містом. На цьому він будував свої передвиборчі кампанії. І справді, за час його головування, Івано-Франківськ став одним із чотирьох українських міст, які нагородили Європейським дипломом та Почесним Прапором Ради Європи. Однак, наскільки Анушкевичусу вдалось наблизити Івано-Франківськ до Європи хай судять мешканці міста. А от зараз довідаємося, як свою роботу оцінює сам мер. 

— Пане Анушкевичус, Вам подобається бути мером? Як це взагалі – керувати великим містом? Коли ви тільки балотувалися на цю посаду, то щось собі уявляли про роботу міського голови. Ці уявлення співпали з реальністю?

– Бути міським головою, тим більше в умовах сучасної України, не так просто. Звичайно, коли я йшов на посаду міського голови в 2006 році були одні реалії – Україна розвивалася, відповідно розвивався й Івано-Франківськ, була досить позитивна динаміка надходженнь до бюджету. Але в 2008 році відбулась економічна криза і зараз ми трохи загальмували в економічному плані, тож ми маємо дещо інші реалії.

Посада міського голови – більш господарча, аніж політична. Проте, нажаль, в Україні навколо таких посад зараз багато політики, яка заважає мені, та моїм колегам-міським головам. Багато політиканства та популізму заважає моїй роботі як господарника.

Але, все-таки ця посада і ця робота є дуже цікавою. Якщо б не подобалося, то я б не працював сьогодні міським головою. 

- Ви вважаєте себе хорошим мером? Якби була можливість балотуватись втретє, чи подавали би Ви свою кандидатуру?

Це потрібно питати у людей. Зрештою, якщо мене обрали вдруге на цю посаду, то не є поганим. Наразі можу сказати лише, що над цим питанням (чи балотуватись на посаду втретє) буду серйозно задумуватись у наступному році.

– А яким, на Вашу думку, мав би бути ідеальний мер Івано-Франківська? Які у нього мали би бути особисті якості? 

– Ідеальних людей не буває. Ідеальним є тільки Бог. Як власне не має й ідеальних міських голів. 

Міський голова, в першу чергу, має бути максимально незалежним. Це дуже важливо. Коли людина, при всіх своїх позитивних рисах характеру, а це працелюбність, необхідний об’єм знань, вміння керувати персоналом і, найголовніше, порядність, – при всіх цих складових, – є незалежною, це дає можливість їй як міському голові працювати ефективно. Нехай це не буде ідеальний міський голова, але це буде ефективний менеджер. 

– Як Ви гадаєте, які з цих якостей притаманні Вам? 

– Усі названі вище якості сьогодні у мене є, але, як я казав вище, у сьогоднішній ситуації з муніципальним управлінням переважають політичні міркування над господарськими потребами міста. Це сильно заважає ефективному керуванню містом. 

– Ви, очевидно, багато подорожуєте світом. Чи є міста, які вам подобаються більше за інші? 

– Подорожую нечасто, а от їжджу у відрядження досить часто. 

З міст, які сподобались, це, напевне, тому що у крові, мені подобається Вільнюс або Вільно. Це місто відповідає своїй назві, оскільки там вільно, там просторо. Там не забудовано геть усе – широкі вулиці і тротуари, багато зелені, парків та скверів. 

У цьому місті я багато що перейняв. Зокрема, якщо говорити про найкраще, то це Центр надання адміністративних послуг, який ми відкрили в Івано-Франківську в 2010 році. Ця ідея запозичена саме в місті Вільнюсі. 

– Пане Анушкевичус, а чим Ви виділяєте для себе з-поміж інших міст Івано-Франківськ? Що тут для Вас є особливого?

– Люди. В першу чергу, люди. Тому що, всі ті речі, які в місті є позитивними, а їх є в місті дуже багато, це і культурні здобутки, й економічні, це все здобутки людей, які живуть, працюють, творять у нашому місті.

Проте, це не лише здобутки наших сучасників, це спільна скарбничка здобутків усіх тих людей, які жили і творили тут протягом 350 років з часу заснування Івано-Франківська. 

– Уявіть, що Ви можете абсолютно все. Що би ви змінили в Івано-Франківську? А що б у жодному разі не міняли? 

– Суттєво розширив би межі міста, провів реконструкцію всіх доріг, позносив старі панельні будинки та побудував нові, сучасні. Відремонтував всі історичні будівлі та наші бюджетні установи, а також зміцнив би економіку. Все інше залишив би без змін. 

– Якщо говорити про Львів, Тернопіль, Івано-Франківськ – найбільші міста Галичини, бачите щось, що їх об’єднує, щось характерне для галицьких міст? 

– Працелюбліність, патріотизм, любов до рідної землі та проєвропейська орієнтація. 

– Якби відбувалася територіальна реформа, то де б ви бачили місце Франківська і Франківщини? Разом з якими існуючими областями? 

– В Євросоюзі в складі України. 

– Чи були у вашій практиці міського голови помилки? Якісь рішення чи вчинки, про які ви шкодуєте? 

– Помилки є в кожного. В мене також. В певні періоди часу були рішення, про які я, не те щоб шкодував, проте, вважав їх не найкращими. Але час змінює погляд на багато речей. Тому певні рішення чи вчинки крізь призму часу оцінюються зовсім по-іншому. 

Ні про що не шкодую, бо негативний результат – це теж результат, окрім того, це ще й досвід. 

– Ви боляче переживаєте критику на свою адресу, чи Ваша реакція радше філософсько-спокійна? 

– Спокійна. Критика – це взагалі нормально, особливо якщо це стосується влади. Якби її не було, це б уже говорило про відхилення. Альтернативна думка щодо ситуації чи події завжди дозволяє подивитись на неї з іншого боку, що в свою чергу дає можливість або виправити недоліки, доопрацювати певне управлінське рішення, або ще раз впевнитись у його правильності. 

– Пане Анушкевичус, Ви щасливий? 

– Загалом, я можу вважати себе щасливою людиною. Я реалізувався як батько, бо маю чудову родину – дружину і трьох синів, невістку та внука; свого часу успішно реалізував себе у бізнесі, заснував власну справу; також я реалізував себе як політик, будучи двічі обраним громадою Івано-Франківська на посаду міського голови. 

Якщо людині вдається себе зреалізувати, допомагати людям, втілювати мрії у життя – вона є щасливою!

 

Розмову підготувала Наталія ФЕДОЛЯК, Збруч


29.07.2013 Наталія ФЕДОЛЯК 1000 12
Коментарі (12)

Житель 2013.07.29, 13:58
Мер без сумніву ніякий.... Але для наших людей іншого не треба...
vasya 2013.07.29, 16:19
до Житель. ...не мішки носити. Балотуйся, оберись та будь Яким - покажи приклад,як треба
Житель 2013.07.29, 16:49
З отаких ВАСЬ і складається наше місто... Чим більше ВАСЬ тим більше таких керонів....
ехо 2013.07.29, 17:12
хочу почути альтернативу Анушкевичусу. Давайте - перший, другий, третій - може бути міським головою.
Калина 2013.07.29, 17:17
Синютка Олег
Рекс 2013.07.29, 18:37
Роказав би як набрався хабарів та нерухомості в центрі міста та на околицях разом з дружбаном Фітелем.... О це б було по чесному, ато 7 років мер, чуть несвятий.....
ПЕТРО 2013.07.29, 21:52
Учасник 6-ої масонної ложі України,тому і вибори виграє, нагороди від них отримує за знищення нації.Молодь спивається у пивних ларках,які мер розплодив,української національної символіки немає вмісті, обіцяного памятникА Т.Г.ШЕВЧЕНКУ В ЦЕНТРІ МІСТА так і немає,дороги маємо геть європейські,як і мера єврапейського,медиціна,освіта платні,спортмайданчика жодного не побудував, чому свобода його терпить?
vasya 2013.07.30, 13:06
…поганому танцюристу завжди щось заважає. Якщо порівняти кількість людей, яки бігають навколо озера, по дамбі Бистриці, грають у футбол у дворах шкіл та на спортмайданчиках того ж ІФІНГу, займаються на турніках / брусах, з кількістю людей у пивних генделиках - кого більше?
vasya 2013.07.30, 13:27
І питання не в масонській змові, а в тому, сидіти і що цідити пиво набагато легше і простіше, ніж підтягуватися на турніку чи бігати кроси. Екстраполюючи, в одних росте живіт, сідають нирки та печінка, погіршується здоров´я та загальний настрій від постійного скиглиння; у других ростуть м´язи, покращується загальний стан…Кожен обирає сам, але звинувачувати у виборі та наслідках хоче когось іншого…
голосувальник 2013.08.02, 17:42
Ти ба яке файне фото Онушкевичуса знайшли, а чому його не було на біг-бордах, плакатах і листівках у 2010 році, коли він вдруге балотувався на мера? Там же бу простий хлопака у вишиванці який всім казав що хоче "доробити недороблене". ВИХОДИТЬ ЩО ЯК У ПОДАТКОВУ - ТО НА СТАРИХ ЖИГУЛЯХ, А ЯК В ГОСТІ ДО К_РВИ ДО НА ШИКАРНОМУ МЕРСЕДЕСІ.
гном 2013.08.04, 18:57
Особисто не знаю жодного,хто би за нього голосував в друге і гадаю,що повністю правий був Соловей,коли наполягав на підтасавці підсумків виборів мера Франківська у 2010 році..Шкода,що до андрюсовича в компанію ще пролізла свобода-самі бачите,що ми маємо зараз у місті...повну по...пу разом з ду...пою..
свідомий 2013.08.05, 10:37
Втілюється такий проект Микола Федорук 2 - довічний мер Франківська Анушкевичус Віктор Андрюсович.
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

788
29.11.2024
Олег Головенський

Під час своєї передвиборчої компанії Дональд Трамп запевнив, що якщо він виграє вибори, то за його президентства впровадження CBDC в США буде заблоковане. Що таке ці CBDC? Це — Central Bank Digital Currency (цифрові валюти центральних банків).

760
27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. Фіртка поцікавилася, з якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

1256
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

2628
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

1425
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

2136 9

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

755

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

805

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1700

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1696
28.11.2024

Багато хто, бажаючи схуднути чи поліпшити здоров'я, звертається до модних дієт. Але правда в тому, що більшість дієт не дають тривалого результату і навіть можуть нашкодити організму.  

415
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

490
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18403
30.11.2024

Захист Батьківщини випливає із четвертої Божої Заповіді, яка трактується: "Шануй батька і матір". А Батьківщина — це наша друга матір, тому добрі діти, звичайно, свою маму захищатимуть.  

7528
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3697
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

1093
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10815
30.11.2024

На фестивалі можна придбати книги та особисто поспілкуватись з авторами.

474
29.11.2024

Цей закон набуде чинності з 1 грудня.

360
28.11.2024

2024 рік — це рік, коли у громад забрали військовий податок на доходи, військове ПДФО.

540
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

484
23.11.2024

Водночас 33% респондентів із заходу однозначно не підтримують проведення місцевих виборів під час війни, а 16% — скоріше не підтримують.  

725