Мер Івано-Франківська: Ідеальний тільки Бог

 

/data/blog/38652/412b83fd26c006a8d1bd075912f6a57e.jpg
Віктор Анушкевичус – міський голова Івано-Франківська вже сім років поспіль, тобто вибори на цю посаду він вигравав двічі: у 2006 та 2010 роках.

Однак, із приходом до влади у міській раді ВО «Свобода», позиції мера значно послабшали. «Свобода» отримала більшість депутатських мандатів і відтоді намагається контролювати всі питання не тільки в сесійній залі, а в тому числі і в роботі міськвиконкому. Через політичні протистояння міська рада розпустила МВК і новий його склад не могли погодити півроку. Увесь цей час керівництво Франківськом здійснювалося без міськвиконкому. 

Віктор Анушкевичус вважає себе європейським мером, а Івано-Франківськ – європейським містом. На цьому він будував свої передвиборчі кампанії. І справді, за час його головування, Івано-Франківськ став одним із чотирьох українських міст, які нагородили Європейським дипломом та Почесним Прапором Ради Європи. Однак, наскільки Анушкевичусу вдалось наблизити Івано-Франківськ до Європи хай судять мешканці міста. А от зараз довідаємося, як свою роботу оцінює сам мер. 

— Пане Анушкевичус, Вам подобається бути мером? Як це взагалі – керувати великим містом? Коли ви тільки балотувалися на цю посаду, то щось собі уявляли про роботу міського голови. Ці уявлення співпали з реальністю?

– Бути міським головою, тим більше в умовах сучасної України, не так просто. Звичайно, коли я йшов на посаду міського голови в 2006 році були одні реалії – Україна розвивалася, відповідно розвивався й Івано-Франківськ, була досить позитивна динаміка надходженнь до бюджету. Але в 2008 році відбулась економічна криза і зараз ми трохи загальмували в економічному плані, тож ми маємо дещо інші реалії.

Посада міського голови – більш господарча, аніж політична. Проте, нажаль, в Україні навколо таких посад зараз багато політики, яка заважає мені, та моїм колегам-міським головам. Багато політиканства та популізму заважає моїй роботі як господарника.

Але, все-таки ця посада і ця робота є дуже цікавою. Якщо б не подобалося, то я б не працював сьогодні міським головою. 

- Ви вважаєте себе хорошим мером? Якби була можливість балотуватись втретє, чи подавали би Ви свою кандидатуру?

Це потрібно питати у людей. Зрештою, якщо мене обрали вдруге на цю посаду, то не є поганим. Наразі можу сказати лише, що над цим питанням (чи балотуватись на посаду втретє) буду серйозно задумуватись у наступному році.

– А яким, на Вашу думку, мав би бути ідеальний мер Івано-Франківська? Які у нього мали би бути особисті якості? 

– Ідеальних людей не буває. Ідеальним є тільки Бог. Як власне не має й ідеальних міських голів. 

Міський голова, в першу чергу, має бути максимально незалежним. Це дуже важливо. Коли людина, при всіх своїх позитивних рисах характеру, а це працелюбність, необхідний об’єм знань, вміння керувати персоналом і, найголовніше, порядність, – при всіх цих складових, – є незалежною, це дає можливість їй як міському голові працювати ефективно. Нехай це не буде ідеальний міський голова, але це буде ефективний менеджер. 

– Як Ви гадаєте, які з цих якостей притаманні Вам? 

– Усі названі вище якості сьогодні у мене є, але, як я казав вище, у сьогоднішній ситуації з муніципальним управлінням переважають політичні міркування над господарськими потребами міста. Це сильно заважає ефективному керуванню містом. 

– Ви, очевидно, багато подорожуєте світом. Чи є міста, які вам подобаються більше за інші? 

– Подорожую нечасто, а от їжджу у відрядження досить часто. 

З міст, які сподобались, це, напевне, тому що у крові, мені подобається Вільнюс або Вільно. Це місто відповідає своїй назві, оскільки там вільно, там просторо. Там не забудовано геть усе – широкі вулиці і тротуари, багато зелені, парків та скверів. 

У цьому місті я багато що перейняв. Зокрема, якщо говорити про найкраще, то це Центр надання адміністративних послуг, який ми відкрили в Івано-Франківську в 2010 році. Ця ідея запозичена саме в місті Вільнюсі. 

– Пане Анушкевичус, а чим Ви виділяєте для себе з-поміж інших міст Івано-Франківськ? Що тут для Вас є особливого?

– Люди. В першу чергу, люди. Тому що, всі ті речі, які в місті є позитивними, а їх є в місті дуже багато, це і культурні здобутки, й економічні, це все здобутки людей, які живуть, працюють, творять у нашому місті.

Проте, це не лише здобутки наших сучасників, це спільна скарбничка здобутків усіх тих людей, які жили і творили тут протягом 350 років з часу заснування Івано-Франківська. 

– Уявіть, що Ви можете абсолютно все. Що би ви змінили в Івано-Франківську? А що б у жодному разі не міняли? 

– Суттєво розширив би межі міста, провів реконструкцію всіх доріг, позносив старі панельні будинки та побудував нові, сучасні. Відремонтував всі історичні будівлі та наші бюджетні установи, а також зміцнив би економіку. Все інше залишив би без змін. 

– Якщо говорити про Львів, Тернопіль, Івано-Франківськ – найбільші міста Галичини, бачите щось, що їх об’єднує, щось характерне для галицьких міст? 

– Працелюбліність, патріотизм, любов до рідної землі та проєвропейська орієнтація. 

– Якби відбувалася територіальна реформа, то де б ви бачили місце Франківська і Франківщини? Разом з якими існуючими областями? 

– В Євросоюзі в складі України. 

– Чи були у вашій практиці міського голови помилки? Якісь рішення чи вчинки, про які ви шкодуєте? 

– Помилки є в кожного. В мене також. В певні періоди часу були рішення, про які я, не те щоб шкодував, проте, вважав їх не найкращими. Але час змінює погляд на багато речей. Тому певні рішення чи вчинки крізь призму часу оцінюються зовсім по-іншому. 

Ні про що не шкодую, бо негативний результат – це теж результат, окрім того, це ще й досвід. 

– Ви боляче переживаєте критику на свою адресу, чи Ваша реакція радше філософсько-спокійна? 

– Спокійна. Критика – це взагалі нормально, особливо якщо це стосується влади. Якби її не було, це б уже говорило про відхилення. Альтернативна думка щодо ситуації чи події завжди дозволяє подивитись на неї з іншого боку, що в свою чергу дає можливість або виправити недоліки, доопрацювати певне управлінське рішення, або ще раз впевнитись у його правильності. 

– Пане Анушкевичус, Ви щасливий? 

– Загалом, я можу вважати себе щасливою людиною. Я реалізувався як батько, бо маю чудову родину – дружину і трьох синів, невістку та внука; свого часу успішно реалізував себе у бізнесі, заснував власну справу; також я реалізував себе як політик, будучи двічі обраним громадою Івано-Франківська на посаду міського голови. 

Якщо людині вдається себе зреалізувати, допомагати людям, втілювати мрії у життя – вона є щасливою!

 

Розмову підготувала Наталія ФЕДОЛЯК, Збруч


29.07.2013 Наталія ФЕДОЛЯК 1035 12
Коментарі (12)

Житель 2013.07.29, 13:58
Мер без сумніву ніякий.... Але для наших людей іншого не треба...
vasya 2013.07.29, 16:19
до Житель. ...не мішки носити. Балотуйся, оберись та будь Яким - покажи приклад,як треба
Житель 2013.07.29, 16:49
З отаких ВАСЬ і складається наше місто... Чим більше ВАСЬ тим більше таких керонів....
ехо 2013.07.29, 17:12
хочу почути альтернативу Анушкевичусу. Давайте - перший, другий, третій - може бути міським головою.
Калина 2013.07.29, 17:17
Синютка Олег
Рекс 2013.07.29, 18:37
Роказав би як набрався хабарів та нерухомості в центрі міста та на околицях разом з дружбаном Фітелем.... О це б було по чесному, ато 7 років мер, чуть несвятий.....
ПЕТРО 2013.07.29, 21:52
Учасник 6-ої масонної ложі України,тому і вибори виграє, нагороди від них отримує за знищення нації.Молодь спивається у пивних ларках,які мер розплодив,української національної символіки немає вмісті, обіцяного памятникА Т.Г.ШЕВЧЕНКУ В ЦЕНТРІ МІСТА так і немає,дороги маємо геть європейські,як і мера єврапейського,медиціна,освіта платні,спортмайданчика жодного не побудував, чому свобода його терпить?
vasya 2013.07.30, 13:06
…поганому танцюристу завжди щось заважає. Якщо порівняти кількість людей, яки бігають навколо озера, по дамбі Бистриці, грають у футбол у дворах шкіл та на спортмайданчиках того ж ІФІНГу, займаються на турніках / брусах, з кількістю людей у пивних генделиках - кого більше?
vasya 2013.07.30, 13:27
І питання не в масонській змові, а в тому, сидіти і що цідити пиво набагато легше і простіше, ніж підтягуватися на турніку чи бігати кроси. Екстраполюючи, в одних росте живіт, сідають нирки та печінка, погіршується здоров´я та загальний настрій від постійного скиглиння; у других ростуть м´язи, покращується загальний стан…Кожен обирає сам, але звинувачувати у виборі та наслідках хоче когось іншого…
голосувальник 2013.08.02, 17:42
Ти ба яке файне фото Онушкевичуса знайшли, а чому його не було на біг-бордах, плакатах і листівках у 2010 році, коли він вдруге балотувався на мера? Там же бу простий хлопака у вишиванці який всім казав що хоче "доробити недороблене". ВИХОДИТЬ ЩО ЯК У ПОДАТКОВУ - ТО НА СТАРИХ ЖИГУЛЯХ, А ЯК В ГОСТІ ДО К_РВИ ДО НА ШИКАРНОМУ МЕРСЕДЕСІ.
гном 2013.08.04, 18:57
Особисто не знаю жодного,хто би за нього голосував в друге і гадаю,що повністю правий був Соловей,коли наполягав на підтасавці підсумків виборів мера Франківська у 2010 році..Шкода,що до андрюсовича в компанію ще пролізла свобода-самі бачите,що ми маємо зараз у місті...повну по...пу разом з ду...пою..
свідомий 2013.08.05, 10:37
Втілюється такий проект Микола Федорук 2 - довічний мер Франківська Анушкевичус Віктор Андрюсович.
23.02.2025
Олег Головенський

Петро Порошенко в одному зі своїх виступів «офіційно» висловив переконання в тому, що 26 жовтня поточного року в Україні будуть вибори: «Зафіксуйте цю дату».  

577
19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

1033 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

852
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1670
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2294
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4281 2

В неділю, 23 лютого 2025 року, о 18.00 за місцевим часом закрилися виборчі дільниці по виборах німецького парламенту – Бундестагу. І одразу ж в ЗМІ з’явилися перші результати екзитполів.

288

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

262

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

496

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

443
22.02.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

8024
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

683
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

720
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1140
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

722
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6307
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1794
23.02.2025

Нова програма "Ти даруй мені квіти" обіцяє стати справжнім святом весни та кохання, даруючи слухачам незабутні емоції та враження, зазначає артистка.

260
20.02.2025

Президент США Дональд Трамп назвав президента України Володимира Зеленського диктатором і заявив, що Зеленський повинен діяти швидко, якщо Україна хоче вижити як країна.  

287
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1617
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

809 1