Мегапациків як місто реалізації

 

/data/blog/42316/b5571a75a5047442f06575a1f509efce.jpg

 

 

Кожну дорослу систему можна уявити у вигляді гойдалки. За вісь тої гойдалки правитиме її історична основа, а на краях дошки розташуються протилежні варіанти розвитку, його тенденції. Позитивна і негативна. Ускладнююча і спрощуюча. Якщо застосувати цю умоглядну схему до нашого міста, то віссю слугуватиме історичний Станиславів (що існує тепер вже не так архітектурно, як міфічно), ускладнюючу тенденцію ми назвемо ідеальним Франківськом, а спрощуючу - Мегапациківом. 

 

Населення міста сидить на дошці. На двох її кінцях. Той кінець, де ідеальне місто, залюднений не так рясно, як Мегапациків. А ще таке відчуття, що у Мегапацикові народжуваність суттєво переважає смертність. Та й навколишні села посилають свою молодь зовсім не до того міста, яке ідеальне. Проте не це головне.

 

Місто без фабрик і заводів є безальтернативним царством дрібної буржуазії. Цю марксистську істину так само важко заперечити, як і кризові цикли в ринкових економіках. Щоправда, останнім часом (на відміну від класичних часів) дрібну буржуазію стали звеличувати та піарити. Її хитро назвали «соціальною основою середнього класу» (мідл-класом). Проголосили основою громадянського суспільства, соціальною надією на добробут. Проте від того вона не змінилась, залишившись дрібною. Хоча й буржуазією.

 

Дрібна буржуазія у Мегапацикові домінує навіть над чиновниками і силовиками. Зрештою, теоретично над ними не складно домінувати. Дав хабар - і домінуй собі на здоров'ячко. А ще: в значної частини чиновників та високопоставлених правоохоронців родичі також належать до дрібної буржуазії.

 

Відповідно, у Мегапацикові панують дикуваті дрібнобуржуазні смаки, дрібнобуржуазні ресторанні настрої, крикливі дрібнобуржуазні партії. Всі разом вони створюють несуперечливу цілісність Мегапацикова. Де гроші вирішують все, де всі - від школярів до пенсіонерів - говорять лише про гроші. Звідси й відповідь на питання: що люблять оті дрібні й дуже дрібні буржуа, про що мріють? Яким є їхній варіант простого людського щастя?

 

Почнемо з того, що дрібна буржуазія невпинно продукує власну «релігію». Точніше, власний варіант того, що вона сентиментально іменує «духовністю». Це лише так здається, що у нашому місті конфесійно переважають греко-католики і православні. Це лише така ілюзія. Насправді для більшості нашого мідл-класу недільні походи до міських культових споруд та підставляння голів під благословення давно перетворились на чистісіньке фарисейство. Насправді вірять вони в бога, ім'я якому Успіх (по-старому - Мамона), а Спасіння у них називається «реалізацією особистості». І той успіх, і та реалізація вимірюються грошима, тобто кількісним виміром дрібнобуржуазної благодаті.

 

Чи чули ви, як дрібний мегапациківський буржуйчик, проводжаючи очима «порш» або «ягуар» середнього мегапациківського буржуя, з придихом шепоче: «Ото реалізована людина!» Це не просто шепіт. Це молитовне волання до Мамони та всіх принагідних божків успіху. Це релігійне прохання про власну реалізацію.

 

Отже, попри усю локшину, яку вішають нам на вуха політики та інші «лідери думок», ми з вами живемо у місті, де невпинно реалізуються особистості. Ось, будуючи другий кіоск, реалізується власниця першого. Далі, на речовому ринку, мерзнучи на холодному жовтневому вітрі, реалізується ціла група представників опорної міської соціальної групи. А в них купляє лахи майже реалізований айтішник. Поряд з ним його дівчина, яка також стала на шлях особистої реалізації, вступивши до тоталітарної мамонічної секти, котра офіційно називається багаторівневим мережевим бізнесом. Там її вчать «будувати успіх», себто вправно і регулярно служити Мамоні.

 

В результаті місто нічого не виробляє. Один базар ходить скуповувати до іншого, потримані лахи сукупно з китайським дрантям та сумнівної якості привозними харчами повільно переміщуються «точками реалізації особистостей» і реалізовуються там як товар зі всіма марксистськими приколами типу доданої вартості. У цьому всьому не видно жодного натяку на ту месіанську роль мідл-класу, яку пропонують нам підручники західних економістів. Можливо, наша дрібна буржуазія якась не така. А можливо, всі ці корпоративні казки про мідл-клас - суцільна містифікація.

 

Наш губернатор каже: якби з Києва щорічно не присилали сімсот мільйонів гривень, цьому місту давно б настав гаплик. Себто банкротство. Нічого катастрофічного, як на початок ХХІ століття. Он Америка цілих 55 років жила в борг, чому б маленькому Мегапацикову не пожити?

 

Він і живе. Безжурно грає в комп'ютерні іграшки в орендованих офісах, п'є каву на «сотці», їздить до рідного села на вихідні, дивиться зомбоящик, відтягується у гадючниках і колибах, читає плітки у соціальних мережах, дивується цінам на «Буковелі», ненавидить чужинців та гонить пургу на політиків, за яких потім і проголосує. Хтось скаже: «Життя звіздувате!» Уточнюю: дрібнобуржуазне життя.

 

А де ж серед того всього мегапациківського бурхливого існування ідеальний Франківськ? Читач цього допису, напевне, вже зрозумів, де саме. Його віртуальне населення притулилося на краєчку високо задертого краю дошки. Воно також намагається себе реалізувати. Щоправда, не в той спосіб, який передбачений маркетинговими культами мідл-класу. Воно все торочить й торочить про сучасне мистецтво і добрий смак, збирає старі світлини Станиславова, ходить до філармонії та практикує культурні сейшени у Карпатах. Для міста, де панує перше покоління дрібних буржуа, це - маргінес. Мегапациків рулить і не збирається віддавати «гештальтне кермо» у ненадійні ручки мрійників. Навіть півкерма не віддасть. Навіть чверті. І, зрештою, має рацію. Авжеж, ручки мрійників нічого не крадуть, але й для керма вони не придатні.

 

Тому перспектива очевидна.
Нас чекає тотальна реалізація. Але не факт, що тотальний успіх.

 

Володимир Єшкілєв

Галицький Кореспондент


Коментарі (25)

! 2013.10.23, 12:11
А ви жуєте канапки на сейшинах у представників влади не за рахунок дрібних буржуа з пацикова? Не за іх рахунок самостверджуєтесь? Дякуйте , що посеред загальноі розрухи є люди , які змогли взяти життя в руки і не чекати допомоги. А без них , повірте , і ваша писанина нікому не потрібна
vasya 2013.10.23, 12:29
Загальне враження від міста передане точно. Але,як завжди було, відповіді на "Що робити?" немає. До того, автор, напевно, відносить себе до Франківська
Анонімус 2013.10.23, 13:34
Це навіть не одновимірне, а бінарне сприйняття: "...протилежні варіанти розвитку, його тенденції. Позитивна і негативна. Ускладнююча і спрощуюча." Війна добра і зла, білого і чорного. І це чорне визначене однозначно: дрібна буржуазія (це - щоб не казати прямо "селюки і базарники", бо звучить несолідно і не справляє враження інтелектуального аналізу). Такий примітив - пошук головного ворога в особі тих, хто особисто дратує аффтара - не є унікальною фішкою Єшкілєва. Хтось бачить головне зло у гопниках, хтось у геях, хтось у хахлах-селюках, хтось у америкосах чи маскалях. Звичайно, Франківськ за ментальністю населення є "сільським містом", але навряд чи було б краще, якби ми мали тут змоскалілий пралєтаріат, шахти і заіржавілі меткомбінати. Ну нема в Україні і майже нема в колишньому совку справжніх міських середовищ - все вичищено властью рабочіх і крєстьян.
Мирон 2013.10.23, 13:37
Як завжди сильно..! В інтелігентний тонкій формі висловлено як поступово місто перетворюється на велике село із своєю культурою, звичаями та ментальністю.
ГЕОРГІЙ 2013.10.23, 15:03
До Анонімуса: я також колись не розумів єшкілєва. особливо ті його заумні оповідання про єгипетських масонів. але тепер, коли мені 43 роки я його дуже добре розумію.Справа не в соціальному походженні мілкобуржуазних персонажів у Франеку. справа у сірості, унилом лайні, що ці люди продукують кожним своїм рухом і кожним словом. А коли цій сірості неможливо знайти альтернативу, то стає важко жити. Ви, Анонімусе, не відчуваєте тієї задухи, ні? Ваше щастя. а може й нещастя.Маленькі провінційні містечка тоді щасливі, коли в них кольорове життя, коли в них зручно жити художникам і музикантам. Коли зранку у "Кімбо" ти не натикаєшся на запухлу морду офіціантки і гниле сміття під ногами. Коли доїзджаюча братія не товче тобі мешти і не шморкає крізь два пальці перед тобов на тротуар. Коли у середмісті не смердить секондом. це ж не спекуляції письменників, це щоденна франківська ригалівка. ви цього не помічаєте значить вас так виховали. але мене виховали не рагулем
Анонімус 2013.10.23, 15:07
"...поступово місто перетворюється на велике село із своєю культурою, звичаями та ментальністю." Зараз заплачу... Пан Мирон інтелігентно і тонко припускає, що тут в Івана-Франковскє при совєтах було місто. Щоб втриматись у рамках тонкості і інтелігентності, зауважу, що це - деяке перебільшення. А якщо грубо, то тонкий прошарок зашуганих начальством інженерів і совслужащіх, які рівненько впаковували книги у сервант за кольором і розміром палітурок, і не виявляли жодної нестандартної культурної активності, бо донесуть в партком - це ще не місто. Це раби з дипломами про вищу освіту, совєцький сурогат інтелектуального середовища. Суворий подих ринку відбив у цієї плісняви охоту імітувати інтелігентність, і їх нащадки вже замовляють меблі без книжкових шаф.
ГЕОРГІЙ 2013.10.23, 15:14
Але з тим "сурогатом", як ви пишете, анонімусе, принаймні було цікаво пити пиво, а з такими як ви нвіть пиво пити нецікаво. А їхні діти виїхали з Франека. Щоби не дихати із вашим коханим селом одним повітрям. живуть тепер у кАнаді, США тощо. шафи для гуцульських тарілок, роблених китайцями, замовляють нащадки рогатинських звіротехників
мешканка 2013.10.23, 15:15
"автору" який вірогідно сам родом з Пацикова (справжнього - не в обіду буде сказано його жителям) -ким ВИ вважаєте СЕБЕ! якщо дозволяєте СОБІ обливати брудом місто в якому живе близько 240,0тис. населення. Серед них, зауважу, є люди творчі, представники мистецтва, прості робітники без яких кожен день ВАШОГО існування - був би не можливим! А ходити по закутках із зарозумілим виразом "ЛИЦЯ" і кидати премудрі вирази критики - великого розуму не треба. Напишіть що ВИ ОСОБИСТО зробили щоб це місто стало "меккою культури"????
Анонімус 2013.10.23, 15:23
Найсмішніше, що той побутово-культурний ідеал - чисті мешти, дресировані офіціантки в кав'ярнях, заметені тротуари, захисником якого тут дехто уявляє Єшкілєва - є чисто дрібнобуржуазним, і вже реалізовується ґде-то в Кієвє, де розплодилися поклонники Мамони, адепти MLM і взагалі торгаші, які хтіли б за своє бабло мати щось гламурне і красіве. Будь-ласка, боріться за нього, але тоді не треба триндіти про меркантильність і буржуазність. Богема, всілякі художники-нарики і поети-алкаші не будують зручних міст, а паразитують на збудованих конкретнішими персонажами - раніше аристократією, а потім торгашами. При цьому предки ТИХ торгашів теж були немитим бидлом. Не подобається чекати або займатися вихованням етнічної мільської сировини - емігруйте або вішайтеся. Створювати резервації для делікатних інтелігентів ніхто не буде.
сашко 2013.10.23, 15:24
Як завжди, непогано та, майже як завжди, дещо зверхньо. Мешканко, він письменник - хороший, відомий, але борзий)
Анонімус 2013.10.23, 15:43
"А їхні діти виїхали з Франека. Щоби не дихати із вашим коханим селом одним повітрям. живуть тепер у кАнаді, США тощо." З Франека виїхали діти москалів і євреїв не для того, щоб дихати одним повітрям з неграми в США, китайцями в Канаді і арабами у Франції. По-перше, загнулась оборонка, на якій трималось пів-області, і на бабло настав голодняк. По-друге, їх позбавили відчуття вищої раси порівняно з гуцулами-аборигенами. У Львові рускаязичний прошарок - принаймні чверть, і вони можуть ізолюватись, як москалі в Естонії, а у Франківську - 4 проценти, і, відколи автохтони абарзєлі, стало некомфортно. Що зробиш, з провалом колонізації тікають і колоністи. Французи у В'єтнамі тако жили красіво, але довелось драпати. Що там писав Ганді про інтелігенцію, виховану колонізаторами?
Мирон до Анонімуса 2013.10.23, 16:49
З вами важко дискутувати, промили мозок вам добряче, краще підійдіть та подивіться в вікно але перед тим бажано зняти рожеві окуляри.
Анонімус до Мирона 2013.10.23, 17:13
Якщо важко дискутувати - тренуйте мислення і мовлення. До чого ваша пропозиція визирнути у вікно? Чи я не бачив розіс..ної вулиці Шевченка, гадюшника біля базару чи ригайлівок з москальською попсою вперемішку з фальшивим фольком? Це "об'єктивна реальність, незалежна від нашої свідомості і дана нам у відчуттях." А от висновки з цієї реальності залежать від рівня культури і мислення. Людина при здоровому глузді і без манії величі не стане репетувати "Не пускайте селюків у місто, бо мені некомфортно". Людям інтелектуальним некомфортно жити у суспільстві вже кілька тисяч років - щоразу з інших причин. Але одні у цьому некомфортному становищі щось створюють, а інші стогнуть і не втрачають можливості пожалітись на оточуючий плебс. Хай мені пан Єшкілєв вибачить, але він - безмежно мала інтелектуальна одиниця порівняно з доктором Іваном Франком, габілітованим у Львівському університеті (хоч Єшкілєв нібито ліпше знає, що мав би робити Франко). І власне Франко полишив по собі щось, що наближає нас до "ідеального міста", а не Єшкілєв періоду клімаксу.
мегамарцінків 2013.10.23, 23:44
Єшкілєв - маладєц, коротко, сухо без лишніх соплів. Щира подяка, пиши ще. Анонімус, ти тоже маладєц
abc 2013.10.24, 13:18
Долучуся до вашого маленького срачу... Найперше, Анонімус тут один, хто хоч щось придатне говорить. По-друге, чуваки, ви "зажрались" (включно автора). Франківськ - це найдрайвовіше місто в Україні. Було, все ще є і, сподіваюсь, буде. На даний момент воно, місто, справді підсмерджує Данбасом - це помітно неозброєним оком, згідний. Але так є, і не все так буде. А Франківськ залишиться. Будуть часи "ренесансу", будуть часи "декадентства", будуть часи занепаду. Але зріть в корінь. І не кіпішуйте. Бо він, той корінь, у Франківську є. І вбити його ніхто не вб"є. Не знаю чому все так добре і вже так довго стається саме з Фраником, але стулюю пельку і радію тому. Чуваки, щоб це все зрозуміти, поїдьте на місяць-два-три-рік гет, поживіть хоча б у Полтаві, про мене, й за кордоном, тим, де тіпа всьо класно: порше, чисті тротуари, "класне НЕ село" і т. ін. А потім поверніться назад додому, у Франик. А потім пишіть тут. ...Я уже з вас ..єю.
Остап Українець 2013.10.24, 14:06
Заберіть мене звідси додому Вколіть мені в вену бруківку Дайте кави чи, може, рому головне - аби пахло франківськом Заберіть мене звідси додому піднесіть мені чашу фонтану і Шевченка бронзи каліцтво його вулиці копану рану. Заберіть мене звідси додому, посадіть з голубами Адама, поведіть до хрущів на Вежу, дайте влізти у пижик засраний. У очах ще відсвічує сотка, а кістками блукає втома. Доки я тут іще не скиячився - заберіть мене звідси додому.
Мирон 2013.10.24, 16:50
Кумедно виглядає боротьба Станіславських скептиків з новоявленими безнадійними оптимістами. От наприклад Анонімус віщає -(тонкий прошарок зашуганих начальством інженерів і совслужащіх, які рівненько впаковували книги у сервант за кольором і розміром палітурок, і не виявляли жодної нестандартної культурної активності, бо донесуть в партком - це ще не місто. Це раби з дипломами про вищу освіту, совєцький сурогат інтелектуального середовища. Суворий подих ринку відбив у цієї плісняви охоту імітувати інтелігентність, і їх нащадки вже замовляють меблі без книжкових шаф.) Ті зашугані інженери як ви виразились на відміну від 90% студентів зараз отримували дійсно висококласну якісну освіту, і не за гроші виручені від миття італійських унітазів, ну а про книжки в шафах, так довожу до вашого відома, що тоді їх дісно читали.. Запитайте зараз в любого студента яку останню книжку він прочитав, в ліпшому випадку почуєте - там читав троха там якусь хрєнь на парі не пам'ятаю. Ну а про імітацію інтелігентності то тут ви помилились це вже нове віяння сучасності періоду останніх двадцяти років.
71 2013.10.24, 19:39
У Франківську радянських часів рагульсько-селюхівської культури було куда як менше. По перше було всього три ВУЗи і кількість студентів в них була значно меншою і строго регламентованою. По друге село сиділо со селах, приїзджаючи в місто хіба за дешевим хлібом, бо в селі теж можна було непогано жити. А зараз вони по заробітках за кордоном, а за зароблені гроші купують квартири в місті, бо по селах нічого не заробиш. Крім того, радянська влада хоч і понищила пару церков в місті, а проте решту архітектури непогано охороняла а не сплюндровувала середмістя, як це робить теперішня. Чи багато з них є вихідцями з міста? То чи можна надіятись, що для них це місто є СВОЇМ? От просто голота, яка заради пари мідяків продає все що можна користуючись безнаказаністю і безладом.
90 2013.10.24, 21:12
А хто це відібрав у містян відчуття вищості7 цікаво... що гуцули рулять у франику? з якого перепою? Як були шлапаками так і лишились. А всі просунуті ходять з російськомовними діффками з того "сурогату", що його так ненавилить отой бикуватий анонімус. а ну приведи до компанії марічку з кутів довго з тебе лахатимуть
НИК 2013.10.24, 23:17
АНОНІМУСОВИ- БРАВО, БІС! АЛЕ ВХОДУ, АБИ ДОБАВИТИ, ЩО КЛЮЧ ТУТ - РОЗУМІТИ, ЩО МИ БОГОМ СТВОРЕНІ РІЗНІ- ОДНІ ЯК ПАСТУХИ, РЕШТА ВІВЦІ. ІСУС СЕ СКАЗАВ І НАВЧИВ, ЯК ВІДРІЗНИТИ ПАСТИРІВ ВІД ВОВКІВ В ШКІРАХ ОВЕЧИХ. СТАДОВИ ТРЕБА ПАСТУХІВ, АЛЕ ЇХ ЄШКІЛЬ БЛУДИТ, ШО ВОНИ Й БЕЗ НИХ СПРАВЛЯТСІ. А ТИХ ШО ВРОДИЛИСІ НА ПАСТИРІВ, ВЧИТ НЕНАВИДІТИ СВОЄ СТАДО, ТОМУ ВОНИ ПРИРЕЧЕНІ НА ОДИНОКІСТЬ. СЕ ЇГО ТЄМА ШЕ З "РЕПОРТЕРА". ЯСНО ШО ЛИЦЕ ПАСТИРА НЕ ПОДІБНЕ НА ВІВЦЮ, І ПОБРАТИМАМИ ПАСТУХ МАЄ МАТИ ПАСТУХІВ, АБИ ВЕСЬ ЧЄС РОСТИ, АЛЕ ЩАСЛИВА ЛИШ ТА ДЕРЖАВА, ДЕ ПАСТИРІ ЛЮБЛЯТ СВОЄ СТАДО. А ОКУПАНТИ НЕ МОЖУТ НИМИ БУТИ, А ЛИШ МАГНАТАМИ, РАБОВЛАСНИКАМИ, ТОМУ СЯ ТЕОРІЯ ЇХ БІСИТ. А ВЗАГАЛІ ДИСКУСІЯ ВИЙШЛА ЦІКАВА.
al-Kaddafi 2013.10.25, 13:34
Шановні жителі Мегапацикова! Дуже прошу не ототожнювати назву "Мегапациків" із чистим розумінням слова "село". Бо це ще раз нагадує про наш з вами худенький інтелект. Село - не означає погане, не виховане, голодне, здичіле тощо. Село - це колиска нашого народу завдяки якому і збереглося хоч якесь національне та культурне передання. Якби не село, то всі б лидацюги у Мегапацикові давно повиздихували з голоду. Не плутайте справжнє розуміння села із совдепівським гібридом після часів тотального поколгосплення. Майте повагу...
мікромарцінків 2013.10.25, 14:15
Ого, який Шекєлєв зробив вброс гімна у вентилятор. Грамотно підібрана тєма для епічного срача "хто бик, а хто нє" і хто кому винен. Вражає. Правакатор...
Анонімус 2013.10.25, 15:00
Всім вітання, а особлива подяка Остапові Українцю за шикарний вірш. Цікаво, хто автор (чи не сам Остап?) На жаль, хіба епізодично читаю те, що пише місцевий творчий нарід. Якби Андрухович зараз не писав wyłącznie есеї і переклади, то подумав би на нього. А щодо різниці між селом і Мегапациковом, то в контексті писань Єшкілєва її нема. Село, гопники чи торгаші - головне, що це "інші". А сам аффтар - з останніх халдеїв, хранителів тисячолітніх таїн, яких скоро поглине варварське море - чи то з "п'яного базару", чи то з Богородчан і Космача. Ну, і птушникам-адептам чергова нагода замельдуватися між "продвинутими".
Ліда 2013.10.27, 18:18
цікаво, з яким лицем він прийде в черговий раз до буржуазіі, яку так не поважає, просити гроші на свій наступний геніальний проект? Не плюй в колодязь....
ВибийЗуб 2013.10.28, 15:37
Дрібно...Це як на упаковці з мівіною "одним Є більше, одним Є менше" ніхто й не помітить. Шкода, що той Мегапациків разом із видатними породжує отаких майстрів слова, яких поза межами того дрібнобуржуазного оточення ніхто й не знає. З іншої сторони, сердовище письменника його читачі ніяк не можуть мати вищий рівень аніж їх натхненний "просвітитель))
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

1749
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

1099
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

1353 1
06.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

3881 5
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33942
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2938

Кожний очікує Виправлення Імен в міру своєї інформованості й світоглядних горизонтів. «Люди простих рішень» очікують від небожителів чогось підсумкового, зрозумілого. Інформовані очікують на підтвердження отриманої ними інформації. А є ще ті, котрі покладаються на "серединне знання"...

400

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

816

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1787

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

1137
17.01.2025

Так, на споживчому ринку Івано-Франківщини харчові продукти та безалкогольні напої підвищилися на 1,9%. Суттєво [на 6,2%] подорожчала соняшникова олія.  

1157
13.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

693
09.01.2025

Після святкового застілля багато хто відчуває важкість і бажання «перезавантажити» свій організм.  

568
17.01.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

2050
12.01.2025

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

12260
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1562
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

1349
14.01.2025

Івано-Франківський національний драмтеатр запрошує мешканців та гостей міста на чергову прем'єру 86 театрального сезону — хореографічну виставу "Біла тінь".  

624
16.01.2025

На сьогодні танків, авіації, гвинтокрилів у росіян більше, ніж у України, дронів — більше виробляє Україна, зокрема користуючись з грошей, які дають партнери.  

321
15.01.2025

Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев подав на реєстрацію у Верховній Раді два законопроєкти про оподаткування податком на додану вартість та митом поштових відправлень в Україну.  

391
10.01.2025

Президент Володимир Зеленський зустрівся із міністром оборони США Ллойдом Остіном у межах засідання Контактної групи з питань оборони України (формат "Рамштайн"). Вони обговорили підтримку України.  

436
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

1327